HC Energie Karlovy Vary

Únavou týmu to rozhodně není, tvrdí Krajíček a Hlavačka

K a r l o v y V a r y - Energie byla podruhé v řadě přemožena. Na karlovarském stadionu byl k vidění hokej plný nepřesností a to především ze strany domácího celku. Ani bruslení a důraz nebyl na takové úrovni, na kterou jsou domácí fanoušci zvyklí. Přesto však odmítají obránci Lukáš Krajíček i Martin Hlavačka tvrzení, že by se snad jednalo o únavu týmu či týmovou krizi.
"Nehráli jsme dobře do obrany a špatně jsme bránili. Nevraceli jsme se a propadali jsme v našem pásmu," hledá příčiny prohry Lukáš Krajíček. Pohotovou tečí střely Ladislava Svobody se zapsal do střelecké listiny a vyrovnal tak na 2:2. Přesto Energie zanedlouho opět prohrávala, když v slabení vstřelil branku Jiří Burger. "Byl to neštastný gól. Bali (David Balázs) to chtěl přehrát na druhou stranu kluziště na Michala Tvrdíka, puk se mi ale odrazil od brusle zpět do našeho pásma. Kluci už ale mezitím z našeho pásma odjeli . Špatně jsme si rozebrali hráče a Marcel Kučera tam pustil góla," smutně popisuje. Vítkovičtí se až příliš snadno a často dostávali za obranu Energie a způsobovali tím nemalé problémy. "Hráli dobře to musím uznat, ale především jsme my nehráli dobře do obrany. Řekli jsem si, že budeme hrát tu hru, která nás dostala k 43 bodům, ale nedařilo se nám to."

Energie obrdžela v posledních dvou utkáních 14 branek! "Je to určitě důsledek především špatné hry obrany." Především souhra dnes Energii dělala obrovské problémy, nejisté přihrávky většinou končily na bruslích spoluhráčů, nebo přímo u vítkovických hráčů. "Nehráli jsme dobře. Pozdě jsme zezadu dávali puky. Je fakt, že oni nás dobře pokrývali a to se pak špatně rozehrává, ale přidržovali jsem ty puky asi moc. Musíme se vrátit k té naší jednoduché hře." Ve Znojmě obdržely Karlovy Vary ve třetí třetině pět branek, proti Vítkovicím tři. U obou prohraných zápasů tak rozhodly třetí třetiny. Nestačí snad hráčům po polovině ligy síla na dotažení zápasů? "Nedostatkem síly či únavou to zcela určitě není! Mužstvo je výborně trénované, snad nejlíp z celé ligy. Asi je to ztrátou sebedůvěry. Vše ukážou až další zápasy." Mužstvo najednou zažívá pocity, které poslední dobou nepamatuje. Nedaří se, dostává se hodně branek a především se prohrává. "Musíme opět začít hrát obětavě, dobře do obrany a hrát tu hru, která nás dostala až na čvtrté místo. Prohráli jsme teď dvakrát po sobě, ale předtím jsme porazili Spartu. Je to smůla, ale my se z toho vyhrabeme!"

"Udělali jsme idividuální chyby," vysvětluje důvod úterní prohry nejproduktivnější obránce ligy Martin Hlavačka. "První dva góly padly po individuálních chybách. Při tom třetím gólu jsme se špatně vrátili v přesilové hře. Pak jsme otevřeli hru a dostávali jsme další góly," dodává. Ani Martin Hlavačka si nemyslí, že by mužstvo bylo jakkoliv herně unaveno. "Unaveností to není. Ty branky padají po individuálních chybách ze situací, ze kterých by rozhodně padat neměly. Unavenost s tí nemá co dělat," tvrdí rozhodně. "V jednom zápase udělá individuální chybu jeden v dalším druhý! Toho se musíme rozhodně vyvarovat. Není možné abychom si postupně vybírali své špatné dny."

Související články