V přátelském utkání se radovali dorostenci Salzburgu

Přestože starší dorostenci Energie vedli po dvou třetinách už 2:0, o svůj náskok přišli a na nájezdy nakonec prohráli. Energie nastoupila s převážně mladším týmem, a to se na samotné hře projevilo. Hrdinou utkání se nakonec stal Daniel Wachter, který rozhodl samostatné nájezdy.

HC Energie Karlovy Vary - EC Red Bull Salzburg 2:3 sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Polyanychka (Molnár), 36. Veverka (Rubeš, Beránek) - 44. Minajevs (Wachter), 48. Kraus (Jakubitzka, Minajevs), rozhod. sam. nájezd Wachter.

HC Energie Karlovy Vary: Harakal - Vaněk, Novák J., Pfister, Osmík, Beránek, Bláha, Binias, Janás, Rubeš, Molnár, Veverka, Rulík, Polyanychka, Novák M.

Komentář k zápasu

V první části měli více ze hry domácí. Úvodní gól vstřelil v čase 12:31 Oleksandr Polyanychka, který po kombinaci s Alexandrem Molnárem střílel do prázdné brány a otevřel skóre. Jinak byla první třetina oboustranně opatrná, moc šancí si ani jeden celek nevytvořil. Rozhodčí navíc nabídl Salzburgu dvě početní výhody ale hostující celek ani jednu nevyužil. První třetina tedy skončila 1:0.

Ve druhé části byl scénář podobný. Tentokrát ale byla mírná převaha na straně Energie. Ta si také vytvořila několik šancí, ale proměnila opět pouze jednu. Bylo to v přesilové hře 5 na 3, kterou nabídl domácím rozhodčí Kostourek. Po krásné nahrávce Tomáše Rubeše si elegantní kličku dovolil Jakub Veverka a zvýšil skóre na 2:0. V následné přesilovce 5:4 už domácí nic nevymysleli. Odcházeli do šaten s náskokem svou branek.

Třetí část byla opravdu infarktová. Hosté vstřelili velmi brzy kontaktní gól, což zařídil po bravurní individuální akci Slava Minajevs. Tato situace hosty nakopla, což se projevilo v následujících minutách, kdy srovnal stav Nikolaus Kraus. Domácí pak upadli do agonie, hráli jakoby v křeči, chyběl klid v rozehrávce. Do konce základní hrací se už nic nestalo.

V prodloužení byla převaha zpátky na straně Energie. Ovšem ovoce v podobě vstřelené branky nepřinesla. O své slovo se přihlásily samostatné nájezdy.

Hosté měli výhodu úvodního slova. Luka Bujila upadl. Na druhé straně nedal Janás. Následně se netrefili jak Strobl, tak Veverka. A pak přišel čas Daniela Wachtera. Svůj první nájezd proměnil, tudíž musel Molnár dát. Ovšem Molnár ukázal pevné nervy a srovnal. Pořadí se otočilo a jel znovu Molnár. Tentokrát neproměnil. Na druhé straně neproměnil Jakubitzka, a následně Bláha. Daniel Wachter potom proměnil a Salzburg zvítězil.