Veleúspěšný týden pro karlovarskou mládež

Tři utkání, z toho dvě během 24 hodin. Tak s tímto se museli poprat obě nejstarší karlovarské mládežnické kategorie. A zvládly to stylově. Nejstarší z nich, junioři, v derby s aktuálně druhou Plzní zaslouženě zvítězili 4:1. I v tomto utkání navíc museli nastoupit Karlovarští se šesti hráči z dorostu, kteří se s tímto statečně poprali. Jako velká karlovarská naděje se znovu ukázal dorostenec Martin Frk (na snímku), který v utkání za juniory zaznamenal dvě branky a v utkáních za svojí kategorii dokonce pět branek. I dorostenci v uplynulém týdnu váleli a ze třech utkání si připisují plný bodový zisk.

Extraliga juniorů

HC Energie K. Vary – HC Sparta Praha 1:2(0:0,0:0,1:2)
Branky:Vachovec
Asistence:Tollinger,Mareček
Vyrovnané utkání nepostrádalo šance a dramatické momenty na obou stranách. Po čtyřiceti minutách byl stále stav bezbrankový a čekalo se, kdo získá na svou stranu psychickou výhodu v podobě první přesné trefy. To se, bohužel, podařilo hostům a jednalo se o zlomový moment střetnutí. Domácí mohou litovat druhé třetiny, kdy nevyužili dva samostatné nájezdy.

HC Energie K. Vary – HC Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:1,0:0,2:0)
Branky: Hudák, Mareček, Frk, Tollinger
Asistence:Vaněk, Tollinger, Rohan T., Kverka
Západočeské derby přineslo velmi dobrý hokej a překvapivě měli v utkání více ze hry domácí, kteří nastoupili v sestavě se šesti hráči dorosteneckého věku. A právě "dorostenci" vnesli do herního projevu Energie jiskru, agresivitu a kontaktní hru. Vzhledem k tomu, že bylo možno použít kompletní čtyři útočné formace, zbývalo pak klíčovým hráčům více sil, což mělo pozitivní vliv na konečný výsledek.

KLH Chomutov – HC Energie K. Vary 3:4 (2:1,0:3,1:0)
Branky:Mareček 2,Frk,Rohan T.
Asistence:Přindiš 2,Vachovec,Záhora
Utkání se odehrálo v Klášterci, kde mají led kanadských rozměrů. Na tomto menším hřišti byl k vidění dramatický zápas, ve kterém měli mírně navrch hosté, kteří hráli vhodně jednoduchý hokej, ve kterém se snažili tlačit do předbrankového prostoru soupeře. Tento způsob hry jim přinesl úspěch především ve druhé třetině, kdy se jim podařilo zcela otočit vývoj zápasu. Zisk tří bodů je z pohledu šedesáti minut naprosto zasloužený, přestože v závěrečné dvacetiminutovce již žádnou branku karlovarští nepřidali a jednou inkasovali.

Extraliga dorostu

HC České Budějovice – HC Energie K. Vary 2:4 (0:0,0:1,2:3)
Branky:Frk 3, Tomeček
Asistence:Winkler, Sýkora, Kverka
V poslední vteřině druhé třetiny v oslabení se podařilo hostům jít do vedení, o které hned v úvodu poslední části přišli a domácí vývoj okamžitě obrátili. Důležitým momentem bylo srovnání stavu na 2:2. Karlovarským se v závěrečné "desetiminutovce" ukázkově podařilo dvakrát využít přečíslení 2 na 1 a zaslouženě si odvezli vítězství za 3 body. Po dvou porážkách o 1 branku, by tato výhra mohla být do dalších zápasů velkou vzpruhou.

HC Energie K.Vary – HC Lasselsberger Plzeň 4:3 (0:2,4:1,0:0)
Branky:Kubáč, Liška, Svoboda, Táborský
Asistence:Valeš 2, Kubáč, Zadražil, Winkler
Domácí do utkání nastoupili bez 6 útočníků, kteří velmi úspěšně hráli za juniorský tým. Útočné formace byly složeny prakticky tak, jak by mohly hrát nové sezóně 2009/2010. Po úvodní třetině, ve které měli karlovarští ze soupeře přehnaný respekt, jej "odhodili" a začali se lépe pohybovat, více bojovat a když „pomohl“ nejistý brankář hostí, obrat z 0-3 na 4-3 byl dokonán! Ve třetí části pak nesmírnou bojovností a obětavostí své vedení uhájili a hráči si tím řekli o hodně zaslouženou pochvalu.

HC Litvínov – HV Energie K. Vary 1:7 (0:1,1:2,0:4)
Branky:Vachovec 2, Frk 2, Švec, Hluchý, Zadražil
Asistence:Frk 2, Kverka, Winkler, Troška
Zápas byl dohrávkou pátečního kola a protože se hrálo v neděli, Energie po delší době nastoupila v nejsilnějším možném složení, tedy s hráči, kteří momentálně nastupují v juniorech. Výkon hostů byl velmi kvalitní a sebevědomý. Samotný výsledek jasně vystihuje, že vítězství bylo zcela zasloužené.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Klášterec – HC Energie K. Vary 2:12(0:1,1:5,1:6)
Branky:Zadražil 4, Tomeček 3, Csamango 2, Zikmund, Vrána Jakub, Flegl
Asistence:Tomeček 2, Bečka 2, Vrána Lukáš2, Vrána Jakub, Zadražil, Doskočil, Sturma, Grundler
Karlovarští zvládli na kláštereckém ledě zajímavý test psychické odolnosti. Museli zdolat nejen soupeře, ale zároveň překonat "odpor rozhodčího", který se snažil co nejdéle držet domácí ve hře. Hosté, aby hráli v pěti, museli přejít na naprosto bezkontaktní hokej. Pokud hráli Karlovaráci v plném počtu, soupeře jednoznačně přehrávali a nepouštěli do šancí. Vzhledem k tomu, že dokázali po celé utkání udržet koncentraci, nereagovat na prapodivné výroky rozhodčího (vyloučení 2:12, 6 minut v kuse ve třech, 3 neuznané branky za stavu 0:1) zaslouží pochvalu. Tuctem branek v domácí síti dali tomuto "dění" nejlepší odpověď.

HC Energie K. Vary - HC Baník Most 11:1 (2:0, 4:0, 5:1)
Branky:Sikmund 3, Vrána 3, Doskočil 2, Čápek 2, Flegl
Asistence:Vrána 2, Zikmund 2, Grundler 2, Červenka 2, Jirušek, Ziegler, Flegl
Domácí nastoupili k utkání ve značně oslabené sestavě, ale i přesto hosty k ničemu nepustili a drželi zápas pevně ve svých rukách od první sekundy po závěrečný hvizd.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Klášterec - HC Energie Karlovy Vary 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
Branky: Krejsa 2, Pokorný, Petrov, Ziegler, Opatrný
Asistence:Klíma 2, Černý, Opatrný, Řezníček, Krejsa
Karlovarským klášterecký led s užšími rozměry kluziště dělal velké problémy. Nakonec se jim podařilo vydřít dva body v zápase, který přinesl velmi neurovnaný a nepohledný hokej.

HC Energie K. Vary - HC Baník Most 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
Branky: Řezníček 2, Opatrný
Asistence:Opatrný 2, Řezníček
Osmáci vstup do zápasu podcenili, hazardovali s vypracovanými šancemi, které si tvořili a na to nakonec doplatili. Třetí třetinu zlepšenou hrou dobývali soupeřovu branku, ale výsledek se jim už nepodařil obrátit.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie K. Vary – HC Klášterec

– nehrálo se z důvodu onemocnění hráčů hostů

HC Most – HC Energie K.Vary 0:8 (0:3 0:2 0:3)
Branky:Rubeš 3, Fencl 2, Vodička, Kovářík, Mikeš
Asistence:Obodzynskyy 2, Rubeš, Fencl, Kovářík, Parshakov, Rulík
Karlovarští utkání odehráli ve vysokém tempu, kterému domácí nestačili. Vysoká výhra byla zásluhou celého týmu.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Most – HC Energie Karlovy Vary 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Branky:Trapl, Hubáček
Asistence:Vildumetz, Hauzr
Zápas byl velmi vyrovnaný, přestože výsledek tomu tak nenapovídá. Domácí byli lepší v zakončení, což rozhodlo.

Západočeský přebor elévů – 5. třída

HC Energie K. Vary - DDM Rokycany

- nehráno z důvodu nemoci hostujícího družstva

Západočeský přebor elévů – 4. třída

HC Energie K. Vary - DDM Rokycany 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)
Branky:Maloušek 3, Salva 2, Nídl, Parshakov, Formánek
Asistence: Kellner 3, Formánek 2, Parshakov, Salva
V úvodní třetině domácí nezvykle moc chybovali a hosté toho využili k 1.gólu. Do konce třetiny se varští zlepšili, výsledek otočili a od poloviny utkání se jejich výkon rapidně zlepšil. Když navíc hostujícím hráčům v závěru docházeli síly, výsledek narůstal do konečné podoby.