Vemex Cup: Karlovarská juniorka padla i proti Petrohradu

Vemex Cup: HC Energie - Petrohrad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Ani druhé představení domácí karlovarské juniorky na Vemex Cupu nevyšlo energetikům dle jejich představ. Na první branku Petrohradu ještě našel odpověď vyrovnávací brankou Tomáš Klíma (na snímku), na druhou branku ve své síti však již Karlovarští odpověď nenalezli i přes početné šance. Pro trenéra Kverku st. mohlo být pozitivní alespoň slavnostní pogratulování ke kulatým narozeninám při zahajovacím ceremoniálu.

Statistiky

Branky K. Vary: 14. Klíma T. (Tomeček, Vaněk)
Branky Petrohrad:11. Barabanov (Alejnikov, Vlasov), 33. Nikolajev (Davydov, Alejnikov)
Rozhodčí:Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel.

Reportáž: HC Energie - Petrohrad

Úvod utkání patřil hostujícímu Petrohradu. Na první vážnější akci si však publikum v KV Areně muselo počkat do páté minuty, kdy Vlasov pálil zleva do výstroje Habala. V polovině třetiny si jako první vyzkoušeli hru v početní výhodě hosté. Dlouho to vypadalo, že ji nevyužijí, ale až akce na pád doteků, zakončená dorážejícím Ivanem Barabanovem změnila skóre na kostce. Rusové se vak neradovali dlouho. O tři minuty později už bylo zase vyrovnáno. To když se ve 14. minutě po skvělé souhře prosadil Tomáš Klíma ranou z otočky. Do konce třetiny zkoušely oba celky útoky pouze sporadicky a vyrovnané skóre vydrželo až do následujícího dějství.

Hned zkraje třetiny mohl poslat poprvé v zápase domácí do vedení Vrána, ale jeho teč se nesešla s úspěchem. O chvíli později zase mohl skórovat Vaněk, ale ani on pod tlakem nezamířil přesně. Tlak vydržel domácím i díky vyloučení Skvortcova. Největší šanci v power play měl Švec, ale dorazit puk mezi betony se mu nepodařilo. Hrozili ale i hosté. V polovině třetiny při své přesilovce stačilo Nikolajevovi přehodit Habala, ale ruský útočník selhal. Maxim Nikolajev se však ve 34. minutě již nemýlil, když z levého kruhu prostřelil domácího brankáře. Závěr třetiny patřil hostům, kteří hráli další power play, avšak znovu bez využití.

Poslední část základní hrací doby začala z obou stran opatrným hokejem s napadáním již ve středním pásmu. Chvíli poté hráli Petrohradští v početní výhodě, ale jen se tím potrvdilo, že to v pátečním duelu nebyla jejich silná parketa. Po menší epizodě, kdy se hra odvíjela spíše ve středním pásmu přišla řada na Energii. Kupodivu to však byli spíše hosté, kteří v následující dvouminutovce, kdy seděl na trestné Bogdanov, útočili. Téměř celou drouhou polovinu třetiny měli ve své režii Petrohradští. Až na samý závěr posledního dějství. Varům se podařilo semknout hosty téměř minutovým tlakem, ale ani sprška střel a odvolání Habala kýžené vyrovnání nepřineslo.

Energie tedy i napodruhé ve dvou dnech padla těsnou prohrou v poměru 1:2 a je jasné, že o prvenství na turnaji si to rozdá ruský celek s českou devatenáctkou.