HC Energie Karlovy Vary

Vladimír Sičák: Hledáme v tom něco, co tam není

Páteční utkání s mnoha šancemi energetiků skončilo opět bez bodu. Snažit se dotahovat čtyřbrankové manko se ukázalo jako nedosažitelné, v cestě za vyrovnáním stála hlavně dlouhá, ale nevyužitá dvojitá přesilovka. Početní výhody trápí karlovarské hokejisty už dlouho, kvůli nim ale se ale přichází o body, což potvrdil i Vladimír Sičák.

Vláďo, prohrávali jste o čtyři góly, co vás nabudilo k těm dvěma vstřeleným?
Asi ten první gól. Viděli jsme, že se s nimi dá hrát, oni také trochu polevili. Důležitý momentem byla za stavu 4:2 ta přesilovka pět na tři, kterou jsme neproměnili.

Druhá třetina nevypadala špatně, ale právě po té přesilovce se to nějak zaseklo…
Měli jsme tam několik šancí, ale nijak se nám to tam neodrazilo. Byla to dlouhá přesilovka, stříleli jsme, ale jak říkám, nespadlo to tam. Samozřejmě nás to mrzí, potom už se nám nepodařilo navázat na ten předchozí výkon.

Zdálo se, že jste při té přesilovce byl jediný, kdo se nebál vystřelit. Nebo se to hrálo jen na vás?
Trenér po nás chce, abychom stříleli, ale když se toho nikdo jiný neujme… Tomáš Rachůnek by při těch přesilovkách také měl střílet, Pat Mullane má také dobrou střelu. Já jim to dávám, ale když nestřílí, tak to tam prostě nedostaneme. Odráželo se to na všechny strany, jen ne do brány.

Nechyběl tomu také trochu pohyb? Trojice byla dost unavená, ale bylo to dost statické.
Jo, tam to bylo vidět jasně. Prvně jsme stáli, pak jsem se akorát prohodil s Patem, dal jsem to Tomáši Rachůnkovi na jedničku, ale zase jsme nevystřelili. Bohužel tam v tom pořád hledáme něco, co tam není.

Poté už to byl snad jen zmar, snaha tam byla, ale v tom tlaku už to asi moc nešlo, že?
Ono je to takové složité. Chtěli jsme navázat na druhou třetinu, ale jak říkáte, už to moc nešlo. Ten tlak tam byl veliký, brankář jim taky zachytal dobře. Chybělo něco, jeden nějaký impuls, který by nás do toho dostal.

Na začátku zápasu, za pouhých pět minut, jste ale měli hned několik velikých šancí…
To máme skoro vždycky. Ale to je právě ten tlak, který my neumíme využít, což je obrovská škoda. Kdybychom ten gól dali my, tak by se to třeba hrálo úplně jinak.

Dříve byl problém, že se moc nestřílelo. Nyní se střílí dost, ale není to až trochu moc naslepo?
Tohle po nás trenér chce, čím více střel, tím více by to mělo padat, ale jak je vidět… Když tady byl Liberec, tak měl nějakých dvacet střel, a jak byl produktivní. Mohlo by se nám to občas trochu lépe odrazit, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Odehráli jste po stránce výkonu tři vcelku dobrá utkání, ale je z toho jen jeden bod. To asi na psychiku moc nepomůže?
Tak s tím se teď nedá nic dělat, musíme se zlepšit. Jak se říká, máme mladý tým, ale na to se už vážně nemůžeme vymlouvat. Máme tolik šancí, když už si je vypracujeme, tak je musíme proměnit. Někteří starší se jim snažíme jít příkladem, makáme, ale není nás dost a na mladých to nechat nemůžeme. Oni také makají, každý souboj naplno, ale hlavně od nás se to čeká.

Góly pramenily hlavně z chyb v obraně, tedy spíše obranné hry celého týmu, protože jste se moc nestíhali vracet…
To je přesně ono. Trenér nás pořád upozorňuje, abychom se nezapomněli tři za bránou, nebo aby si alespoň náš útočník najel jednoho jejich. První gól, bek dojel a vystřelil z jedničky, tam chyběl útočník, který by se s ním vrátil. My tyhle chyby děláme a platíme za ně, každý zápas takto dostáváme gól. Pak jsou všechny naše útočné akce k ničemu.

Související články