HC Energie Karlovy Vary

Volba sestavy století pokračuje, vyberte osobnost počátku 90. let

Vítěz právě skončeného kola, Vojtěch Polák starší, patři k hokejistům, kteří bojovali za barvy karlovarské Slavie i v dobách úpadku. Rok 1989 však přinesl velké a pozitivní změny nejen pro Československo. V následujícím týdnu pošlete do karlovarské sestavy století jednoho z pětice borců, kteří se podíleli na postupu z krajského přeboru až do české nejvyšší soutěže. O vaše hlasy se uchází Richard Richter, Evžen Gál, Martin Čmerda, Pavel Bláha II. a Pavel Vostřák.

Ve 4. kole zvítězil Vojtěch Polák st. s počtem 364 platných hlasů. Přidal se tak k dřívějším vítězům - Václavu Šináglovi st., Jiřímu Feureiselovi a Pavlu Bláhovi I.

Nominované osobnosti – doba velkého třesku

Richard Richter (1965) - Rozený střelec a všesportovní talent. Již od žákovských let sázel soupeřům jeden gól za druhým. V dorostu odešel z K. Varů do Sokolova hrát vyšší juniorskou soutěž. Vyzkoušel si i krátké angažmá v Plzni a v Litvínově, ale nejvíce branek dával za rodné K. Vary. Byl u všech zásadních událostí devadesátých let. S karlovarským dresem se loučil v sezoně 1998/99, ve které nastoupil k devíti extraligovým zápasům.

Evžen Gál (1963) - Litvínovský odchovanec přišel do K. Varů z Loun ve II. lize. Rozený vůdce, jenž dokázal stmelit tým, který byl složený z karlovarských hráčů a z hráčů hokejových bašt Plzně a Litvínova. Společně poté dokázali s přehledem vybojovat pro K. Vary 1. ligu a jako nováček v soutěži bojovat o postup do extraligové baráže.

Martin Čmerda (1966) - Sešup z Litvínova do II. ligy by řada hokejistů brala jako velkou potupu. Nikoliv Martin Čmerda, který podával nadstandardní výkony a karlovarská obrana v něm měla jeden ze svých stabilních pilířů. Tehdejší "becherovácký" dres oblékl ve II. lize, I. lize a nakrátko v i v první extraligové sezoně.

Pavel Bláha II. (1969) - Českobudějovický odchovanec přišel posílit tým z extraligové Slavie v lednu 1995 a okamžitě se zařadil k lídrům mužstva. Výraznou měrou se podílel na postupu do I. ligy. Velmi ofenzivní obránce s výbornou střelou a rozehrávkou v K. Varech zůstal další čtyři sezony a byl kapitánem extraligových K. Varů v prvních dvou sezonách.

Pavel Vostřák (1972) - Do K. Varů přišel po vojně v Mělníku v roce 1992. Okamžitě se začal střelecky prosazovat a patřil společně Richterem a Gálem k hlavním střeleckým esům mužstva, což dokazuje 67 vstřelených branek ve 115 zápasech. Jeho střeleckých schopností si všimli v Plzni, kam odešel v roce 1996. Ještě se vrátil na větší část sezony 96/97 a svými góly pomáhal v baráži proti Opavě v boji o extraligu. Být nejvyšší soutěž v K. Varech o rok dříve, možná by střílel góly v lázeňském městě dodnes.