HC Energie Karlovy Vary

Závorka: Chomutov dobře bránil střední pásmo

Hráči karlovarské Energie v regionálním derby šestatřicátého kola Tipsport extraligy nestačili na chomutovské Piráty, skórovat se jim podařilo až dvě vteřiny před koncem, kdy obral Kostúra o čisté konto David Nosek. O své pocity se po utkání podělil pětadvacetiletý gólman Energie - Tomáš Závorka.

V rámci šestatřicátého kola přijel do Chomutova soupeř, který okupuje stejně jako Piráti spodek tabulky. „Byl to určitě důležitý zápas, a to pro oba týmy. My jsme ho bohužel nezvládli a celkově se nám moc nedařilo. V posledním zápase jsme dali sedm gólů a proti Chomutovu nám to dopředu moc nešlo. Chomutovští dobře bránil střední pásmo, byli hodně zatažení a první gól, co jsme dostali, byl smolný. Takovéto góly tyto zápasy rozhodují. Puk se nešťastně odrazil od zadního mantinelu a chomutovský hráč to tam se štěstím trefil,“ popisoval Závorka. První branku vstřelili domácí, v šestadvacáté minutě se trefil Štěpán Hřebejk.

O pouhé čtyři minuty později přidal další branku Frolík a Piráti vedli o dvě branky. „Měli jsme více střel, než domácí, ale bohužel nám to tam nespadlo. Měli jsme špatný pohyb, protože jsme si nedokázali vytvořit takovou situaci, kdy by nás domácí museli faulovat a abychom mohli jít do přesilové hry, které nám v poslední době docela šli. V dnešní době se říká, že hokej rozhodují především přesilové hry. My jí měli až v posledních dvou minutách a to je špatné,“ měl jasno pětadvacetiletý brankář, který v minulosti oblékal dresy Sokolova, Kadaně, Mostu či Chomutova.

Energetici se s Piráty střetli v této sezóně už potřetí. V prvním domácím zápase Chomutovští zvítězili po prodloužení, druhý zápas naopak ovládli Energetici, a to nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. „Minulý zápas v Chomutově jsme měli skvěle rozjetý. Nevím, jestli to byl ke konci nějaký kolaps, protože čtyři minuty před koncem jsme vedli 4:2 a nakonec jsme prohráli 4:5 v prodloužení,“ popisoval první vzájemné střetnutí.

Tomáš Závorka je momentálně druhý, statisticky nejlepší, brankář Tipsport extraligy. S úspěšností zákroků přesahující 93% mu náležitě druhá příčka patří. Lepší statistiky v celé soutěži má jen vítkovický Filip Šindelář. „Statistiky nesleduji. Samozřejmě, že když má člověk nějaká hezká čísla, tak je to pěkné a někdy to může být i dost zavádějící, takže takhle se na to nedívám. Před sezónou jsem nečekal, že budu takhle vytěžovaný. Tajně jsem doufal, že bych mohl odchytat alespoň deset zápasů, z těch dvaapadesáti, v základní části. Nečekal jsem ale, že budu vytěžován na tolik zápasů a jsem rád, že mohu týmu pomoci,“ prozradil talentovaný brankář, jenž v letošním ročníku udržel už třikrát čisté konto. „Ty nuly jsou samozřejmě pěkné, protože když brankář udrží nulu, tak je pravidlo, že ten tým získal alespoň dva body. Jak říkám, někdy to může být dost zavádějící,“ doplnil Závorka.

Spodek tabulky je hodně vyrovnaný. Čtrnáctý Liberec má momentálně dvoubodovou ztrátu na třinácté Vary, tři body potom ztrácí na dvanáctý Chomutov. „V neděli máme Liberec doma, takže se na to musíme dostatečně připravit. Abych řekl pravdu, na tabulku moc nekoukám. Do každého zápasu se snažím jít maximálně připravený a vůbec nejde o to, zda-li hrajeme s prvním, či posledním týmem tabulky. Soutěž je vyrovnaná. Snažím se podat nejlepší výkon a na ty věci okolo se moc nekoukám,“ prozradil Tomáš Závorka.

Pětadvacetiletý brankář v minulosti oblékal i dres chomutovských Pirátů. Bylo to v sezóně 2009/2010 a Závorka odchytal celkem pět zápasů, ze kterých čtyřikrát odcházel jako vítěz. „V Chomutově mají novou arénu a během posledních tří let se tu prostřídalo hodně hráčů. Hlavně se tu hraje vyšší soutěž,“ popisoval. Závorka se díky projektu 3K objevil i v dresu sousední Kadaně, ve které se objevoval i v sezóně 2011/2012. „Na Kadaň vzpomínám v dobrém. Líbilo se mi tam a byl jsem tam hodně spokojený. V Chomutově jsem byl jen krátce, působil jsem tu do doby, než Chomutov koupil Honzu Cháberu. Poté jsem se posunul na pozici třetího gólmana. Měl jsem vyřízený střídavý start do mateřského Sokolova, tudíž jsem se tu do konce sezóny už nepohyboval, ale jsem moc rád, že jsem si tu tenkrát zachytal, protože to pro mě byla trochu změna. Ať jsem chytal za Sokolov ve druhé lize nebo rok na to za Most, stejně tak za Kadaň. Většinou jsme hráli dole a byla příjemná změna zachytat si za tým, který měl velké ambice a hrál na čele,“ vzpomínal karlovarský brankář.

Související články