HC Energie Karlovy Vary

Zklamaní? To je velmi slabé slovo, litoval Dobroň porážky

Energie podruhé za sebou nedosáhla na body. V Mladé Boleslavi ztratila po hrubých individuálních chybách doma pak nestačila na silný Třinec. Přesněji řečeno na výborně chytajícího Petera Hamerlíka, který měl co dělat, aby tlaku domácích střelců odolal.

Druhá porážka v řadě, ta karlovarské hokejisty velice mrzela. Zvlášť, když přišla v klíčové fázi sezony. „Hodně nás to štve. Chtěli jsme udělat zase nějaké body, abychom se dostali do desítky. Bohužel se nám to nepovedlo. Dostali jsme hodně smolný gól v závěrečné power play, ale v dalších zápasech už musíme zase zabrat a bodovat,“ řekl ihned po utkání obránce Michal Dobroň.

Nezačínají mít hráči obavy, zda se do desítky vejdou? V minulém roce si zahráli play out a na vlastní kůži poznali, co toto nechtěné prodloužení sezony obnáší. „Já si myslím, že obavy mají všechny týmy, kteří o tu desítku hrají. Všichni to mají v podvědomí. Je pouze otázkou, kdo půjde do zápasu s lehčí hlavou a méně si to připustí,“ přiznává karlovarský bek.

Karlovy Vary šly sice ve čtvrteční předehrávce využitou přesilovkou do vedení, ale hosté dokázali utkání otočit. „Třinec také dal gól z přesilovky. Zápasy, které se hrají ve vyřazovacích bojích a nebo o play off se rozhodují v přesilovkách. Při hře pět na pět se týmy maximálně snaží neudělat chybu. My si na hru v početní nevýhodě musíme dát veliký pozor. Hlavně v nedělním utkání v Litvínově,“ nakousl Michal Dobroň poslední střetnutí energetiků před reprezentační přestávkou.

S trochou nadsázky se dá říci, že v utkání na severu Čech, tady v Litvínově půjde o bytí a nebytí ve vyřazovacích bojích. „Bude to hodně důležité utkání. Mezi námi je rozdíl jednoho bodu, ale neřekl bych, že to bude buď a nebo. Podle mého se bude hrát do posledního kola a až to definitivně rozhodne, kdo půjde dál a kdo zůstane zklamaný,“ dodal Dobroň na závěr.

Související články