HC Energie Karlovy Vary

Zklamání je veliké, přiznává kapitán dorostenců Záhora

Kapitán Daniel Záhora chtěl své mužstvo dovést k vítězství a k vedení v sérii nad Zlínem. To se bohužel nestalo. Energetici prohráli 3:4 a do Zlína jedou s tím, že pokud chtějí postoupit do dalších bojů. Musí dvakrát vyhrát. „Nejsem ani tak naštvaný jako zklamaný. Moc jsme chtěli vyhrát,"s posteskl mladý útočník.

Zklamání nemělo konce. „Čtyřicet vteřin před koncem jsme si nechali dát gól. Bohužel jsme si nakonec prohráli zápas,“ začal se Daniel Záhora ohlížet za utkáním a moc mu do řeči nebylo.

Kapitán starších dorostenců byl na ledě, když padla rozhodující branka. Když šel střídat, tak se hodně zlobil. „Hodně mě naštvala ta chyba. Čtyřicet vteřin před koncem se takové věci prostě nesmějí stávat,“ pokračoval.

Energetici bohužel udělali chyb hned několik a všechny v závěru třetin. Během prvního dějství špatně rozehrávali a dali soupeři šanci vyrovnat na 2:2. Ten tuto možnost bez váhání využil. „Dostali jsme hodně zbytečné góly. Vždy si říkáme, že to musíme udržet a nedostat branku do kabiny. Bohužel dvakrát nás soupeř potrestal,“ povzdychl Záhora.

V pátek čeká svěřence Václava Eismanna a Ivo Proroka další utkání v sérii. Tentokrát se vydají do Zlína. „Pojedeme tam bez nervů. Nemáme co ztratit. Na druhou stranu musíme být odhodlaní a oba zápasy vybojovat, když chceme postoupit dál,“ nepřipustil kapitán dorostenců diskuse, že by sezona pro něj měla už v pátek skončit.

Utkání ve Zlíně bude s největší pravděpodobností velice podobné, tomu středečnímu. „Musíme na Zlín vlétnout a hrát to, co na ně platilo. Přesně to samé, jako doma. Jinými slovy do těla a dostat je do úzkých. Následně si z toho vytvořit šance a dát nějaké góly. Samozřejmě se musíme vyvarovat zbytečných chyb vzadu,“ přeje si Daniel.

Související články