HC Energie Karlovy Vary

Zpověď: Pat Mullane

Jediný americký hráč Pat Mullane se ke kádru připojil během září a pro potěšení fanoušků se v říjnu oznámilo, že nadějný útočník s týmem absolvuje celou sezonu. S devíti body na kontě je nejproduktivějším hráčem A-týmu. Představujeme vám Pata Mullane.

Kdy jste začal hrát hokej a jak jste se k němu dostal?
S hokejem jsem začal, když mi bylo osmnáct měsíců. Tatínek hokej miloval a chtěl se o jeho lásku podělit i se mnou, tak brzy, jak jen to šlo!

Co byste dělal, kdybyste se nestal hokejistou?
Mám nespočet zájmů. Jsem rád, že se mi podařilo získat vysokoškolský titul v oboru ekonomie na univerzitě v Bostonu. Od té doby se mohu naplno věnovat mé hokejové kariéře. Mým snem je pracovat v Bostonu či New Yorku na Wall Street.

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Nejvíce mě na hokeji baví fakt, že mohu dělat něco, co miluji. Mnoho lidí nemá takové štěstí. Jsem nadšený, že můžu být součástí týmu a všeho, co k tomu patří. Ať jsou to porážky či výhry, ať už jste nahoře nebo dole. Užívám si každý den, kdy mohu být na ledě, když jsem s kluky v týmu a pracuji na sobě, abych se stal ještě lepším hráčem.

Kam povedou vaše cesty po skončení profesionální kariéry?
Odjakživa mě zajímaly akcie a finanční trhy a po skončení kariéry bych rád směřoval právě tímto směrem.

S kým si v kabině nejvíc rozumíte? S kým sedíte v šatně?
V šatně sedím mezi Petrem Stloukal a Henrim Tuominenem. Se všemi kluky vycházím výborně. Ovšem nejvíc času trávím s Petrem Stloukalem, Henrim Tuominenem, Tomášem Rachůnkem, Tomášem Dujsíkem a s Denisem Kindlem. Všichni mluví skvěle anglicky a jsme si věkově velmi blízcí, máme i podobné zájmy.

Co obvykle děláve ve volném čase?
Baví mě cestování a poznávání nových míst - zamiloval jsem si Prahu a Brno! Na televizi moc nekoukám, protože nerozumím tomu, co se v ní říká, tak hodně čtu, což miluji.

Prozraďte jednu svou dobrou a špatnou vlastnost...
Myslím si, že jsem velmi společenský a mám dobrý smysl pro humor. Jsem pro každou srandu a s lidmi dobře vycházím. Za negativní vlastnost považuji to, že jsem velmi netrpělivý!

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?
Moje nejoblíbenější jídlo je mexické Burritos. Stále se snažím v Česku najít, kde ho mají nejlepší. Čas od času si dám Coca Colu.

Máte nějakou hokejovou přezdívku?
Říkají mi buď Mully nebo Paddy.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, nejen v oblasti hokeje?
Přál bych si stejné příležitosti pro mé děti jako jsem měl já, ať už se to týká sportu nebo vzdělání. Má rodina musela velmi tvrdě pracovat, abych se mohl dostat tam, kde jsem teď. Těším se na to, až budu jednou prožívat jejich úspěchy jako rodič!

Díky za rozhovor!