HC Energie Karlovy Vary

Zvítězil efektivnější tým, říká Petr Stloukal

Energetikům se předchozí utkání na ledě Frýdku-Místku nevydařilo. Napodruhé už to svěřencům Martina Pešouta vyšlo, když rysy porazili 4:0. Lví podíl na výsledku měl útočník Petr Stloukal, jenž byl u všech karlovarských branek.

Petře, ke konci první dvacetiminutovky jste vstřelil branku...
Je to obrovská úleva. Posledních osm nebo deset zápasů jsem gól nedal, přestože šancí jsem měl milion. Jsem rád, že jsem to konečně prolomil, ale důležitější je výhra 4:0, která nám může pomoct v tabulce.

Očekával jste od Frýdku takový výkon, navíc když vás dokázal na svém ledě již jednou porazit?
Upřímně jsem čekal trošku víc. Nehráli špatně, měli šance, ovšem Filip Novotný chytal skvěle, takže to pro ně bylo o to těžší do ofenzivy. Jsem rád, že jsme vyhráli. Čeká nás cesta domů, kde potrénujeme a v sobotu hrajeme se Vsetínem, to bude taktéž těžké utkání.

Rysům se nepodařilo ani jednou skórovat. Je přesto něco, čím vás překvapili?
Hrají v podstatě stejný hokej jako my. Snaží se hrát těsnou obranu, takový nepříjemný styl hokeje. Mají v týmu mladé hráče a pár zkušených. Herně jsou na tom dobře, nicméně my jsme byli efektivnější.

Nakonec jste zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí, panuje u vás spokojenost s osobním výkonem?
Jak říkám, je to pro mě úleva. V posledních zápasech jsem měl spoustu šancí, trefil jsem tyčku, nebyl mi uznána branka... Jsem rád, že to tam konečně napadalo. Čtyři body jsou hezké, důležitější je ale vítězství.

Zaznamenal jste nějakou změnu na straně soupeře v závěrečné třetině?
Věděli jsme, že trenér je trochu nahecuje, aby to té třetí třetiny vstoupili aktivněji. My jsme si to dokázali podržet, až na pár okének, se nám to podařilo.

Co dnes chybělo Frýdku ke vstřelené brance?
Samozřejmě být efektivnější. Vyhrál efektivnější tým. Oni měli šance, my jsme měli šance. Jak říkám, byli jsme efektivnější, a to soupeři chybělo.

Děkuji za rozhovor.

Související články