A znovu Melenovský! Penaltový kouzelník a skvělý Mensator posílají do Varů druhý bod

ČF2: HC Litvínov – HC Energie 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0). Stav série: 0:2.
Tak to je snový vstup do čtvrtfinálové série! Karlovarští hokejisté dokázali zodpovědným a trpělivým výkonem vybojovat na severu Čech druhé vítězství a na domácí půdu se vracejí s nečekaným náskokem. K úternímu vítězství vedla především tvrdá práce v defenzivě podpořená výborným Mensatorem. Ten se blýsknul i v penaltovém rozstřelu, kdy vychytal pět ze šesti střelců. Na druhé straně byl úspěšný Hluchý (na snímku) a v šestém pokusu i Melenovský.
O2 extraliga, ČF2, út 3.3.2009, Zimní stadion Litvínov
1:2sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 53. Branda (Jánský, Lukeš) - 40. Milan Procházka (Melenovský), rozhodující nájezd Melenovský. Rozhodčí: Husička, Hradil – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:10, navíc Jenáček – Košťál oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7000 vyprodáno.
Litvínov: J. Hübl ml. (od druhého nájezdu Franěk) - Skuhrovec, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Šlégr, Vobořil - Jánský, Branda, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Jenáček - Zíma, Heinisch, Bednařík
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Duben, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Dej, Sailer - Procházka, Melenovský, Skladaný - Zaťovič, Zucker, Pech

Druhé čtvrtfinálové utkání začalo o poznání klidněji než vstupní duel do série, což bylo dáno především důsledným dodržováním taktických pokynů a všeobecně větší opatrností. Brankaři museli v úvodu řešit především pokusy z větších vzdáleností. Více vzruchu způsobila snad jen Kubátova rána do boční sítě a na druhé straně příklep Proška. Předzvěstí věcí dalších byla dlouhá dvojnásobná přesilovka Litvínova, kterou ovšem hosté bez větších problémů přežili.

Doslova doběla rozpálila tribuny až druhá třetina. I zásluhou nepřesné čtveřice rozhodčích plály emoce v obou táborech. Více šancí si díky dvouminutové dvojité početní výhodě a dalším přesilovkám vypracovali energetici. Skvělý Hübl ale vychytal v ideální pozici pálícího Sailera, lapačkou zkrotil dělovku Němce, vyrážečka si pak zahrála při pokusu Melenovského. Jenže se neujala ani Kumstátova teč a pak už zase tlačili chemici. Také oni totiž mohli hrát znovu v přesile o dva muže. Více než Šlégrův příklep z kruhů do Mensatorovy lapačky ale nevyprodukovali. Proto musel přijít trest. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky zbytečně fauloval Walter, Západočeši vytvořili velký zmatek před gólmanem a Procházka několikerou dorážkou dopravil kotouč do litvínovské sítě. Vše v čase 39:59!

Do posledního dějství se vřítili s větší aktivitou domácí. Pěkně se v přesilovce uvolnil Lukeš, ovšem stejně jako v obrovském závaru Kubát, ztroskotal na pozorném Mensatorovi. Ten se musel vytáhnout i proti osamocenému Trávníčkovi, který obral rozehrávajícího Skladaného. Nakonec se ale Severočeši dočkali. V 53. minutě ukryl svou střelu do chumlu těl Viktor Hübl a Branda uklidil důrazně puk do klece. Oba celky mohli v závěru standardní hrací doby rozhodnout, Melenovský ale z kruhů mířil jen do brankařových betonů a ani Branda s Jánským v poslední minutě svou slavnou chvilku propásli. Opět se tedy prodlužovalo, a protože Energie v nastavení nevyužila přesilovou hru, dospělo vše až do penaltového rozstřelu.

A v nich přišlo skutečné vyvrcholení celého zápasu. Hned na úvod se trefil Hluchý i Trávníček, v dalších čtyřech sériích byli úspěšnější brankaři. Také šestý Jenáčkův pokus Mensator lapil a ke svému dalšímu nájezdu se rozjel pondělní hrdina Melenovský. Jeho rána švihem se otřela o levou tyčku a rozvlnila síťku. Druhý bod zamířil opět do západočeských lázní.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Byl to opět mimořádně vyrovnaný zápas, k vidění byla spousta soubojů a nasazení. Přesně takhle by mělo správně play off vypadat. Povzbudil nás gól z poslední vteřiny druhé třetiny, ale bohužel jsme utkání neubránili do vítězného konce v základní hrací době. Při penaltách jsme byli šťastnějšími a jsme samozřejmě velice rádi za toto vítězství.

Petr Rosol (HC Litvínov): Mluví se mi hrozně těžce. Už po včerejšku nebyla naše situace dobrá. Dnes nám trochu chyběl důraz před brankou a vůle jít do prostoru před gólmanem. Nedařili se nám ani přesilové hry, ve kterých jsme postrádali agresivitu. Penalty pro nás měly bohužel opět špatný konec.