Dorost si v nájezdech vynutil pokračování série! Souboj gólmanů vyhrál Adam Ebenstreit

Drama až do konce. To byl čtvrtý zápas série mezi týmy dorostu Energie a BK Mladá Boleslav. Dvakrát se energetici dostali do vedení a dvakrát Bruslaři srovnali. Karlovarští mladíci bojovali jako jeden tým a předvedli svou typickou bojovnost a obětavost, ale pokud by se vybíral nejlepší hráč utkání, tak by jím byl Adam Ebenstreit, který svými zákroky v prodloužení udržel tým Energie ve hře. V celém zápase Adam čelil 43 střelám. O výsledku utkání se nakonec rozhodovalo v nájezdech. V nich byli jedinými střelci Nick Mähler a Vojtěch Čihař. Ani jeden z Bruslařů nedostal kotouč přes karlovarského gólmana. Energetici si tak vynutili pátý zápas série. Ten se odehraje v pátek v 17:45 hodin a naši dorostenci jistě přivítají podporu fanoušků.
Extraliga dorostu, ČF4, st 22.3.2023
Ml.Boleslav
2:3sn
0:1, 0:0, 2:1 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 50. Steklý (Kubíček), 59. Průšek (Král) – 1. Zeman (Čihař), 55. Wardas (Váňa, Pelikán), rozh. náj. Mähler.
Rozhodčí: Micka, Hrdlička – Hlinka, Brož
vyloučení6:6
využití1:0
oslabení0:1
střely na branku43:22
diváci137
Ml.Boleslav: Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek, Šindelář (C), Hájek, Vojáček
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl, Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Wardas, Váňa, Záhejský, Dyk

Oslabení, kotouč na holi a gól to vše stihli během prvních dvaceti tří sekund hráči dorostu ve čtvrtém zápase série v Mladé Boleslavi. Ale postupně. Devět sekund po začátku šel za katr kvůli hákování Tobiáš Pastor. Do středního pásma odtáhl kotouč Matěj Zeman, který našel Vojtěcha Čihaře, od něhož se mu kotouč vrátil v mezikruží zpět a odtud putoval rovnou za Břetislava Vystrčila - 0:1. Před koncem početní výhody Jáchym Průšek prověřil střelou od modré Adama Ebenstreita. V následujících minutách měli hráči obou týmů problémy s neposedným kotoučem a nedostali se k žádné větší šanci.

V osmé minutě se bránících hráčů zbavil Vojtěch Beran, ale Ebenstreit se překonat nenechal. Dobrou šanci si vytvořil Ondřej Postl, ale jeho střela po Vystrčilově zásahu skončila v rohu. Střelnici si před Ebenstreitem otevřeli Vojtěch Steklý a David Šindelář. Blokem domácího hráče skončila šance Vojtěcha Čihaře. Tyčku po své dělovce rozezněl Tobiáš Pastor. Do konce třetiny se do útoku dostávaly oba týmy, ale skóre zůstalo nezměněno.

Gólem málem zahájil druhou část Vojtěch Čihař, jenomže Vystrčil vytasil lapačku a bylo po nadějích. Se skrytou střelou Matěje Vojáčka si naopak poradil Ebenstreit. Více času v úvodu této části trávili v útoku energetici, jenomže vyzrát na pozorného Vystrčila byl docela oříšek. Ve hře čtyři na čtyři mohl udeřit Jakub Lev, ale Ebenstreit i vleže zasáhl lapačkou. Tobiáš Pastor a David Poizl se snažili překonat dorážkami Vystrčila, ale ten jejich tlak ustál. V náručí karlovarského gólmana skončila střela Jakuba Kristeka. Pavol Cipko už málem přidal druhou branku Energie, ale Vystrčil nakonec kotouč ukočíroval. S prázdnou od branky domácích odjel i Ondřej Postl. Na druhé straně neuspěl také Jan Hurt. Stav po druhé třetině zůstal 0:1.

Začátek třetí třetiny strávili energetici pod tlakem, ale odolali. V šesté minutě si na Vystrčilově betonu znovu vylámal zuby Matěj Zeman. Stejně dopadla i střela Richarda Kubíčka na druhé straně. V polovině třetiny využili Bruslaři početní výhodu a skóre srovnal Vojtěch Steklý - 1:1. Po této brance měly oba týmy problémy s průchodem do pásma. Střelecké pokusy dost často končily na bloku bránících hráčů. Ke kapitulaci Vystrčila v čase 54:29 přiměl Viktor Wardas - 1:2. Energetici se snažili navýšit vedení, ale domácí byli proti. V čase 58:11 byl Břetislav Vystrčil poslán na střídačku a Bruslaři to zkoušeli v šesti. Tlaku svých hostitelů odolávali karlovarští mladíci celých čtyřicet pět sekund než se prosadil Jáchym Průšek - 2:2. Touto střelou si Bruslaři zařídili prodloužení.

V něm si hned v prvních sekundách připsal parádní zákrok Adam Ebenstreit, když zlikvidoval tutovku Patrika Krále, který chtěl kotouč do jeho branky dostat kolem tyčky. Adam zastavil i Jáchyma Průška a udržel svůj tým ve hře. Ostatně velkou část prodloužení se hrálo před karlovarskou brankou, ale energetici se bránili zuby nehty. Ke konci prodloužení se do pásma dostali i karlovarští mladíci, ale ani tentokrát na Vystrčila nevyzráli. Prodloužení tak zásluhou obou gólmanů rozuzlení nepřineslo. Lví podíl na tom měl hlavně Adam Ebenstreit, který ve své brance doslova čaroval.

Nájezdová loterie, to je pro některé týmy noční můra a jiným se v této disciplíně daří. To, že patří do té druhé kategorie, znovu ukázali Energetici. Hned první nájezd proměnil karlovarský kapitán Nick Mähler. Na Ebenstreitovu vyrážečku narazil Adam Kurka. Výborně Vystrčila oblafl Vojtěch Čihař. Proti Ebenstreitovi neuspěl také Martin Hlinský. Po druhé sérii na své branky pověsili zámek oba gólmani, ale dva proměněné nájezdy stačili energetikům k prodloužení sezony. Vítězný nájezd nese podpis Nicka Mählera.

Jan Hanzlík (BK Mladá Boleslav):

Zavařili jsme si to sami. Samozřejmě se chyba stane, ale dostat takhle brzy gól a ještě znovu při vlastní přesilovce, takhle jsme je akorát dostali na koně. Bylo jich asi dvanáct třináct, chtěli jsme jim sbírat síly a pak jsme to akorát museli honit. Bohužel se nám dlouho nedařilo dát gól. Ve třetí třetině už to byl dobrý výkon. V prodloužení jsme měli čtyřikrát přečíslení dva na jednoho, ale nezakončíme to. Nájezdy už jsou už spíše vabank. Dobrý zápas od soupeře, čekal jsem, že Vary budou mít méně sil a nám se podaří využít šíře našeho kádru, bohužel se to neukázalo. Všechno to začalo tím, jak jsme je v úvodu zápasu dostali na koně.

Tomáš Andrys HC Energie Karlovy Vary):

Dneska nám šlo o všechno a šli jsme do toho s tím, že to chceme urvat. Musím říct, že se nám dnes podařilo dřít po celých 60 minut, přidala se také obětavost a skvěle zachytal gólman. Jsme rádi za vyrovnání série jsme moc rádi, ale moc dobře víme, že poslední krok bývá nejtěžší. To tak bude pro oba týmy. Myslím si, že je to skvělá pozvánka na páteční zápas u nás v Karlových Varech.