Energetici bojovali, s Tygry berou bod!

Po první inkasované brance v sedmé minutě se energetici nevzdali, semkli se a vyrazili do boje. To jim vyneslo srovnání výsledku ve druhé třetině. Bojovnost jim vydržela do poslední minuty, kde v poslední třetině dokázali srovnat a v prodloužení vybojovali alespoň bod.
Tipsport extraliga, 51. kolo, pá 3.3.2023
Liberec
3:4p
0:1, 1:2, 2:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 25. Havlín, 51. Havlín (Dlapa, O. Beránek), 58. Gríger (Havlín, Dlapa) – 7. Ordoš (Jelínek, Rychlovský), 33. Dlouhý (A. Najman, Šír), 38. Flynn (A. Najman, Balinskis), 64. Vlach.
diváci3386
Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň
Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý

Úvodního buly se zmocnili energetici, kteří se po chvilce dostali i k první střele. Konkrétněji Petr Koblasa, jeho rána ale byla sražena mimo. Domácí se i nadále drželi v útočném pásmu, kde prověřovali postřeh libereckého gólmana. Ve druhé minutě se strany vyměnily a do krátkého nátlaku se dostali Tygři. Ti se po vlastní nepřesnosti vyhnali z pásma a po přihrávce Jiřího Černocha se k ráně dostal Tomáš Rachůnek, jehož střela skončila v náruči Petra Kváči. V páté minutě se otevřela trestná lavice, na kterou za nedovolené bránění usedl Tomáš Havlín. Hosté se okamžitě přesunuli do útočného pásma, kde se usadili. K přesnému zakončení se ale v přesilové hře nedostali. Patnáct vteřin po skončení početní výhody liberečtí nakonec otevřeli skóre. V sedmé minutě nechal Matěj Stříteský kotouč za brankou, čehož využil Petr Jelínek, nabil Janu Ordošovi a ten přesnou střelou zakončil za Štěpána Lukeše. Tygry tato branka nabudila a snažili se dál udržet před karlovarskou brankou. V polovině úvodní části se karlovarskému brankáři podařilo uchránit puk, který se liberečtí pokoušeli dostrkat za brankovou čáru. Energetikům se poté podařilo vyhodit a hra se trochu zklidnila. Ve 14. minutě se karlovarští semkli a zaútočili na Petra Kváču. Ten ale pochytal střelu Martina Kohouta i následné dorážky Víta Jiskry a Tomáše Redlicha. V další minutě se otevřela trestná lavice i u soupeře, kdy si šel odsedět dvě minuty Richard Nedomlel. Karlovarští se ale k zakončení nedokázali dostat. Do konce první třetiny se hráči obou týmů k žádné větší akci nedostali.

V prvních minutách druhé dvacetiminutovky se oba týmy střídali o kotouč, avšak ani jednomu se nedařilo usadit se v útočném pásmu. Změna nastala ve 25. minutě, kdy se karlovarští ocitli na ledě v přesile. K vyrovnání skóre a využití přesilové hry jim stačilo deset vteřin. Nabitou střelu vyslal od modré Tomáš Havlín, kterou si nejspíše do vlastní sítě tečoval jeden z libereckých hráčů. Energetici byli při chuti a vytvářeli nátlak na libereckou branku. Ke střelám se dostal Tomáš Havlín, Daniel Kružík nebo i Matěj Stříteský. Na druhé straně se zjevil v mezikruží zcela sám Petr Jelínek, jeho rána ale byla mířena do betonu. Kotouč se poté dostal opět před libereckou branku, kde se po střele Jiřího Černocha strhla menší skrumáž a hosté vyrazili puk na modrou Ondřeji Dlapovi, který těsně minul odkrytou síť. V polovině druhé části se hra přesouvá před Štěpána Lukeše, kterého hosté párkrát prověřili. Ve 33. minutě vybojoval po karlovarském nátlaku kotouč u mantinelu Adam Najman, který následně nabil Adamu Dlouhému a ten přesnou dělovkou propálil západočeského gólmana. Energetici měli poté velkou šanci vyrovnat, když Vít Jiskra v přečíslení dva na jednoho přihrál Martinu Kohoutovi. Ten ale pálil mimo. Ve 36. minutě se karlovarští dostali do oslabení po vysoké holi Dávida Grígera. Tygři se usadili v útočném pásmu a čtyři vteřiny před koncem přesilovky se jim podařilo zvýšit stav na 3:1. Střelcem se stal Oscar Flynn, který si dojel pro odražený kotouč a dokázal přelstít karlovarského brankáře. Liberečtí do konce třetiny zkusili ještě párkrát vystřelit.

Do poslední třetiny se Liberec vrhl aktivněji. Po dvou minutách se kotouče zmocnili energetici a po nepřesné střele se hra přesunula spíše do středního pásma. Ke střele se z nulového úhlu dostal Dávid Gríger, ten ale na Petra Kváču nevyzrál. Týmy se další minuty přesouvali od branky k brance, žádnému z nich se nedařilo udržet v útočném pásmu. V 50. minutě se před libereckou branku dokázali usadit karlovarští, kde se o zakončení pokusil Filip Koffer či Tomáš Havlín. V další minutě se nakonec Tomáš Havlín dočkal další branky, když po přihrávce Ondřeje Dlapy vystřelil razantní střelu, která propadla mezi Kváčovo betony. Tygrům se to nezalíbilo a začali vyvíjet tlak v předbrankovém prostoru. Na moment se podařilo energetikům uniknout, zakončit se ale nepodařilo ani Matěji Stříteskému či Tomáši Rachůnkovi. Další minuty se hra přesouvala ze strany na stranu. Dvě minuty před koncem se podařilo Energii nakonec vyrovnat. Ondřej Dlapa nabil Tomáši Havlínovi, jehož ránu úspěšně usměrnil za Kváčovo záda Dávid Gríger. Do poslední vteřiny byli na puku liberečtí, kteří chtěli výsledek zvýšit a odvézt si tři body.

To se jim ale nepodařilo a o výsledku rozhodlo prodloužení. Oba týmy byly na kotouči velice aktivní. V 62. minutě odpískali rozhodčí hákování Dalimila Mikysky. Energetici toto oslabení sice ustáli i přes velký tlak Tygrů. Minutu a půl před koncem nakonec rozhodl o vítězi utkání Jaroslav Vlach.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, jak to utkání bude složité. Ta tabulka je vyrovnaná jak nahoře, tak dole. Utkání bylo ve vlnách, kdy jsme měli dobré pasáže. Po těch gólech, které jsme inkasovali, nás to trochu srazilo dolů. Měli jsme tam pár hrubých chyb, ale my jsme rádi, že v té druhé třetině jsme měli velký tlak. Předbrankové příležitosti jsme neproměnili. Ve třetí třetině jsme také měli na začátku mnoho brankových příležistostí. Povedlo se nám dvě proměnit a stáhnout na 3:3. Bod je pro nás moc důležitý. Teď se připravíme na neděli, na Kladno. Budeme chtít zakončit základní část vítězně a připravit se co nejlépe na play-off a tam bojovat.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): Závěr extraligy je zajímavý, jsou tam zajímavé zápasy a každému z těch týmů šlo o hodně. Dnes jsme dobře vstoupili do utkání, kde jsme vyhráli první třetinu. Ve druhé třetině se domácí zlepšili a pár střídání nás zatlačili. My jsme se přesto z toho dokázali vymanit a povedl se nám závěr této třetiny, kde jsme vedli 3:1. Do třetí části jsme tak šli s dvougólovým vedením. Trochu nás mrzí, že jsme tu ztratili ten jeden bod, který patří k té tříbodové výhře. Při té situaci v tabulce, jsme ten bod potřebovali. Přesto je to ale vítězství. Bylo to těžké utkání s velmi bruslivým týmem a jsme samozřejmě rádi, že jsme druhý bod udělali my. Musíme se připravit na neděli, kde budeme chtít utkání opět vyhrát. Máme perfektní šňůru utkání. Chtěl bych však říct, že jsme malinko zklamaní ze ztráty toho jednoho bodu, protože to utkání bylo rozehrané na tříbodové vítězství. Chtěl pochválit manšaft, že šlapeme delší dobu, máme šňůru vítězství a pracujeme v každém utkání. Jak říkám, nachystáme se na neděli a pevně věřím, že pracovitý tým, jakým jsme my, se bude v neděli radovat.