HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští ve vyrovnaném utkání podlehli LItvínovu

Podkrušnohosrké derby nabídlo podle očekávání vyrovnanou bitvu. V zakončení se však energetikům dařilo méně, což nakonec rozhodlo. Skvělými zákroky se blýskli brankáři na obou stranách, přesto však padlo hned osm branek. Hektický závěr přinesl góly hned tři, z toho dva padly do prázdné karlovarské branky a i kvůli tomu zůstaly všechny tři body v Litvínově.
Tipsport extraliga, 19. kolo, ne 6.11.2022
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary
5:3
1:1, 1:0, 3:2
Branky a nahrávky: 18. Jaks (Š. Stránský, Hlava), 29. Kudrna (Zdráhal, Zile), 52. Zeman (Zdráhal, Š. Stránský), 58. Kudrna (Estephan, Sukeľ), 60. Straka (Estephan) – 20. Koblasa, 53. Plutnar (Hladonik, Rachůnek), 60. O. Beránek (Havlín, Rachůnek)
Rozhodčí: Hribik, Veselý – Komárek, Svoboda
vyloučení5:5
využití1:1
oslabení0:0
střely na branku39:45
zblokované střely8:16
hity8:3
vhazování46:22
diváci4023
HC VERVA Litvínov: Godla – Zeman, Zile, Jaks, Strejček, Wesley, Demel (A), Freibergs – Abdul, Sukeľ (C), Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, Straka – Havelka, Helt, Zygmunt.
HC Energie Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa (A), Havlín, Mikyska, Rulík – Rachůnek (C), Gríger, Kružík – Koblasa, Hladonik, O. Beránek (A) – Redlich, Jiskra, Kohout – Vachovec, Zadražil, Osmík.

Komentář k utkání

Utkání lépe zahájili domácí, kteří byli aktivnější. Postupem času se ale hra srovnala a brankové příležitosti byly na obou stranách. Dlouho se hrálo za bezbrankového stavu, oba brankáři pevně drželi. Nakonec se skóre měnilo až v 18. minutě, kdy Janis Jaks v početní výhodě napřáhl na modré a Štěpán Lukeš přes zakrytý výhled viděl kotouč až v jeho síti. Zdálo se, že si vedení Verva udrží do první přestávky. To by ovšem nesměl deset vteřin před sirénou Janis Jaks zaváhat a namazat přesně na hůl Petru Koblasovi, jenž se přesně trefil k tyči.

Vstup do druhé části rovněž patřil Litvínovským. Ti si ovšem iniciativu nenechali tak lehce vzít a Štěpán Lukeš musel vytáhnout několik skvělých zákroků. Podruhé povolil až ve 29. minutě, kdy se za signalizované výhody v mezikruží opřel do puku Andrej Kudrna, jehož zakončení za pomocí odrazů proskákalo mezi Lukešovy betony až do sítě. Energetici hráli jako opaření, naopak domácí ještě více zatopili pod kotlem. A několikrát energetiky zachránila branková konstrukce, břevno trefili postupně v krátkém sledu Nicolas Hlava a Matúš Sukeľ. Ve vlastním oslabení však po chvíli utekl zcela sám na druhou stranu kluziště Ondřej Beránek, ten ale při bekhendovém zakončení zakopl o hůl Denise Godly a puk odklouzal mimo. Ve zbytku třetiny už se více nestalo a hosté šli do kabin s jednogólovou ztrátou.

Tentokrát na led naskočili lépe připraveni energetici, vše jim ale nevydrželo příliš dlouho. Po pěti minutách hry už se hra přestěhovala ke Štěpánu Lukešovi a Verva kontrolovala hru. Na přelomu poloviny třetiny se ve velké šanci octl Martin Kohout, ten si z blízka ale s Denisem Godlou nedokázal poradit. Na druhou stranu však po chvíli zcela sám ujel Patrik Zdráhal, toho sice dokázal Lukeš ještě vychytat, domácí forvard ještě dokázal přihrát Denisu Zemanovi, na jehož následnou střelu z kruhů už byl brankář Energie krátký. Nemuselo to hosty dlouho mrzet, jelikož v následné přesilovce vypálil přesně z pravého kruhu Michal Plutnar, ten si tak připsal první letošní extraligovou trefu. Karlovarští to zkusili v šesti, to se ale nevyplatilo. V čase 18:00 trefil odkrytou síť Andrej Kudrna. Západočeši neskládali zbraně a tlačili, což nakonec devatenáct vteřin před koncem vyneslo trefu Ondřeje Beránka. I tentokrát ale domácí rozvlnili prázdnou síť, nyní zásluhou Petra Straky.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 6.11.2022

Plutnar: Rozhodl třetí gól soupeře