Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Můj gól byl třešničkou na dortu, říká Gríger

Můj gól byl třešničkou na dortu, říká Gríger

30.10.2017 | Kamila Ströerová

Střelecká smůla potrápila Dávida Grígera až do zápasu s Kladnem. Po dvanáctizápasovém půstu se slovenskému útočníkovi konečně podařilo rozvlnit síť za soupeřovým brankářem.

Dávide, po dvanácti zápasech se vám podařilo skórovat, opět do kladenské branky, čím to je, že právě proti Kladnu se vám daří?
(Úsměv). Zajímavé je, že branka padla poté, co jsem kotouč tečoval. Osobně jsem rád, že jsem se konečně trefil. Měl jsem hodně šancí, ale nedokázal jsem je proměnit. Důležité je, že jsme vyhráli. Můj gól byl jen třešničkou na dortu.

Ležela na vás psychická deka, když jste tak dlouho neskóroval?
Nechtěl jsem si moc připouštět to, že se mi střelecky nedaří, ale uvědomoval jsem si to. Dostával jsem se do velkých šancí, ale chybělo mi štěstí. Cítil jsem, že mi to nejde. Jsem rád, že jsem se dokázal trefit a ještě k tomu pomoci týmu. Je super, že jsme odskočili Kladnu v tabulce, byl to úžasný večer.

V zápase bylo hodně vyloučených. Plynula určitá nervozita z důležitosti utkání?
Domnívám se, že každý chtěl hrát na 110 procent. Bohužel někdy se stane, že hokejka sjede pod nohy nebo do obličeje. I takové zápasy jsou. Pro nás je důležité, že jsme ubojovali utkání až do konce a nechali jsme si tři body doma.

Kladno předvádělo vcelku agresivní hokej, jak vám osobně vyhovuje takový styl hry?
Snaží se hrát hokej, to je super. Většina našich soupeřů pouze brání a brání dobře, těžko se proti takovým celkům prosazuje. Kladno se snažilo hrát hokej a utkání podle toho také vypadalo. Hrálo se nahoru dolů. I diváky musel takový zápas bavit.

Domácí sérii uzavřete s Přerovem, jaký si dáváte cíl?
Nic jiného než tři body nebereme. Musíme se dobře připravit. V úterý máme volno, abychom zregenerovali. Přerov je nepříjemný soupeř a je pouze na nás, abychom se připravili na 100 procent a nechali si opět tři body na domácím ledě.

Ze tří domácích zápasů jste nasbírali šest bodů, jste s výsledkem spokojeni?
Samozřejmě jsme mohli mít bodů ještě víc. Utkání s Ústí nad Labem jsme si prohráli sami, dostali jsme se do šancí, ale dali jsme málo gólů. S Benátkami se nám naopak dařilo, napadalo osm branek. Takový je hokej. Jeden zápas do branky spadne téměř vše a ve druhém klání máte skoro prázdnou bránu a netrefíte se.

Na domácím ledě má Energie devět výher. Znáte už slova děkovačky?
Ano, ano (smích). Nejen já, všiml jsem si, že i Matic Podlipnik ji už zná. To jsem se divil. Je to Slovinec a už si zpívá děkovačku (smích). To jsem se opravdu bavil. Je to úžasné. Diváci chodí, aby viděli dobrý hokej. My se jim můžeme odvděčit jen tím, že podáme bojovný výkon a budeme vyhrávat co nejvíce zápasů.

Díky za rozhovor!