Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

A-tým nabíral síly, doplnili ho nadějní junioři

A-tým nabíral síly, doplnili ho nadějní junioři

08.11.2017 | Daniel Kubelka

Sobotní duel v Litoměřicích odstartoval pomyslnou zápasovou přestávku nabitého kolotoče WSM ligy, energetici si však ještě neodpočinuli. Od neděle až do středy je totiž čekala série náročných tréninků. Do nich se navíc zařadili i naši nadějní junioři, kteří by se v budoucnu mohli dočkat zařazení do kádru A-týmu.

„Využili jsme reprezentační přestávku, abychom do tréninku opět zařadili kondiční a herní blok. Zařadili jsme jak hráče ze širšího kádru, kteří hrají v Sokolově, tak i vytipované hráče z naší mládeže. Měli jsme tak kádr složený ze dvou pětek,“ říká na úvod hodnocení asistent trenéra A-týmu Tomáš Mariška.

Na početný kádr čekaly každý den až tři tréninky, kromě dvou fází na ledě také jedna tréninková jednotka mimo led. „Trénovali jsme buď na dělené skupiny, na útočníky a obránce, nebo dvakrát po třech formacích. To byla náplň dopolední fáze. V té odpolední jsme se věnovali hře, která pokaždé začínala určitou modelovou situací. Chtěli jsme hráče vidět v herních situacích, mohli si je srovnat. Myslím, že hráči toho měli za ty tři dny poměrně hodně. Zvládli to však velmi dobře a byla mezi nimi vidět taková zdravá konkurence,“ popsal náplň přípravy šestatřicetiletý kouč.

Velkou příležitostí byly poslední dny také pro některé z našich nadějných mladíků. „Jsem rád za to, že mladí hráči měli možnost vidět při práci i při hře starší, zkušenější hráče, že měli možnost vyzkoušet si, jak rozdílný je seniorský hokej. Myslím si, že to zvládli velmi dobře, řekli si o naši pozornost. Budeme s nimi určitě dál pracovat. Po všech stránkách nám to splnilo to, co jsme od toho očekávali,“ řekl ke zkoušce nadějných juniorů Mariška. Těmi, kteří v uplynulých dnech trénovali s Áčkem, byli brankáři Filip Grančarov, Jakub Kašpar a Jan Bednář, obránci Ondřej Pajk, Filip Bernáth a Petr Vodička a útočníci Michal Hotěk, Marek Pastyřík a Otakar Šik. Chyběl pouze obránce František Klejna, který v těchto dnech hájí barvy české reprezentační osmnáctky.

Podle jakého klíče vybrali trenéři mladíky, kteří dostali možnost čuchnout si, jak chutná dospělý hokej? „Sledujeme zápasy juniorů i dorostu, scházíme se a mluvíme s trenéry těchto mužstev. Na základě společných debat jsme vytipovali pět, šest hráčů, kteří tu s námi nyní trénovali a se kterými chceme do budoucna počítat. Neříkáme tím však, že tato jména jsou konečná. Určitě i další hráči, pokud budou podávat dobré výkony v naší mládeži, tak mají šanci na to, aby si řekli o kontakt s A-mužstvem.“

Zda tento kontakt bude pro některého z mladíků v budoucnu třeba i zkušeností zápasovou, to nechtěl Tomáš Mariška příliš říci. „Nerad bych vyzvedával někoho individuálně. Všichni se s tím rvali velmi dobře, pracovali na sto procent. Všichni mladí hráči, co tu byli, si řekli o naši pozornost. Bylo vidět, že nebyli vytipovaní náhodou,“ uzavřel hodnocení přípravy asistent trenéra Pešouta.