HC Energie Karlovy Vary

Beránek: Bod se počítá, šance na vítězství ale byla

Ondřej Beránek byl v souboji s Havířovem specialistou na góly do šatny. Karlovarský forvard dvakrát udeřil těsně před koncem třetiny, přesto nakonec energetici na ledě AZetu padli. Jak sám střelec náročný duel hodnotí?

Ondro, jak jste viděl utkání AZetu s Energií?
Myslím, že jsme odehráli kvalitní zápas, které bohužel nedopadlo dobře. Urvali jsme alespoň bod, což se z takové dálky počítá. Šance na vítězství v utkání jsme měli, ale Havířov si výhru zasloužil a dal gól v prodloužení.

Vy sám jste skóroval dvakrát. Před kuriózní brankou vteřinu před koncem první části jste měl možnost trestného střílení...
Zkoušel jsem ujet, byl jsem faulován. Trestné střílení jsem nedal, to je prostě štěstí, buď dám, nebo ne. Poté to padlo se sirénou a gól byl uznán.

Byla gólová akce po buly domluvená, nebo v tom hrálo roli štěstí?
Mělo to jít přímo na druhou stranu, nicméně vyplavalo to ke mně a já to puku akorát bouchl. Štěstí, že to tam spadlo.

I váš druhý zásah padl pár vteřin před koncem druhé třetiny. Je to náhoda, nebo jste se ukázali jako zarputilejší celek, který hraje až do závěrečného hvizdu?
My jsme nechtěli nic podcenit a chtěli jsme odvézt tři body, dát do toho všechno. To se, myslím si, povedlo, odehráli jsme dobré utkání. Bohužel jsme ho nedovedli do vítězného konce.

Třetí třetina byla z obou stran velmi defenzivní, naopak v prodloužení se to opět otevřelo a vy jste dokonce měli k vítěznému gólu blíže. Dostali jste od trenérů nějaké speciální pokyny nebo to bylo standardní prodloužení?
Klasické prodloužení, žádné výjimečnosti. Prostě jsme chtěli co nejrychleji zvítězit. V té šanci ujel Krejča (Daniel Krejčí, pozn. redakce), který bohužel nedostal puk do brány. Následně jsme po naprosto zbytečné chybě dostali gól a to rozhodlo celý zápas v náš neprospěch.

Šli jste do prodloužení se dvěma obránci, což není úplně obvyklé...
Takhle trenér zareagoval, je to jeho volba. My budeme hrát podle jeho pokynů.

Váš cíl byl získat tři body. Bylo to i kvůli tomu, že se s Českými Budějovicemi taháte o čelo tabulky?
Samozřejmě, že chceme soutěž vyhrát a být první. Nicméně stále jsou ještě tři zápasy do konce, takže si to s nimi rozdáme u nás na ledě.

Děkuji za rozhovor.

Související články

Preview k zápasu | út 13.2.2018

Energie vyráží zdolat Havířov i počtvrté