HC Energie Karlovy Vary

Energie vyráží zdolat Havířov i počtvrté

Energetici pokračují v boji o prvenství v základní části. Svěřenci Martina Pešouta a Tomáše Marišky se představí na ledě Havířova, který bojuje o místo v play-off. Dokáží Karlovarští porazit nejvzdálenějšího soupeře WSM ligy i počtvrté? Středeční utkání začíná v 18:00 a pro vás je připraven textový přenos.
Kde sledovat utkání: Online přenos

O soupeři

Sestava Havířova z předešlého utkání

  • M. Růžička – Krisl (C), Staněk, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Kanko – Kurovský, Hudeček, Tomi – Fronk, Pořízek, Gřeš

Havířov se dost možná nevidí s energetiky naposled. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara jsou v tabulce na sedmém místě s šestasedmdesáti body a s náskokem pouhého bodu na osmou Třebíč. AZ je tak potenciálním soupeřem Západočechů pro čtvrtfinále. Moravskoslezský celek to v této sezoně nemá s Karlovými Vary jednoduché, ze vzájemných střetnutí získal ze tří duelů pouhý bod, zbylých osm brala Energie. Nyní ovšem může hrát Havířovským do karet jejich momentální forma. AZet je na koni, posledních šest zápasů dokázal vyhrát a zároveň porazit dva největší konkurenty o místo ve vyřazovací části - Vsetín a Třebíč. Silnou zbraní celku, jenž těží ze spolupráce s extraligovými Vítkovicemi, jsou bezesporu početní výhody. V tomto ohledu mu ve WSM lize patří třetí místo.

Sestřih z posledního souboje s Havířovem

Koho sledovat

Kdo bude hájit havířovskou klec tentokrát?

Největší otazník je mezi třemi tyčemi. V havířovském brankovišti se totiž v letošním ročníku vystřídalo hned sedm (!) maskovaných mužů. Ondřej Bláha již AZetu nepomůže, skončilo mu hostování z Českých Budějovic. Naopak nejnovější tváří na postu gólmana je Martin Růžička, který přišel na hostování z extraligových Pardubic. Pardubický tah zdá se Havířovu nadmíru prospěšný. Růžičkovi se daří, po pěti zápasech má 95,5% úspěšnost zákroků. Téměř 93 % má i vítkovický Daniel Dolejš. V poli se bodově prosazuje další hráč extraligové Ridery - Daniel Kurovský. Účastník juniorského šampionátu v Buffalu získal v jedenácti zápasech devět bodů a v produktivitě přepočtené na odehraný čas je nejlepší v týmu. Celkově nejproduktivnější je pak Marek Kalus (18+13). Ve statistice +/- se daří Radku Havlovi (+17) i Jakubu Dudkovi (+11).

Poznatky asistenta trenéra

„Havířov bojuje o místo v play-off, popřípadě lepší pozici v této fázi sezony,“ ví Tomáš Mariška „Pro něj je nyní každé utkání takové play-off, takže ve středečním utkání nemůžeme očekávat nic jiného, než že na nás domácí nastoupí v plné síle a budou se snažit urvat jakýkoliv bod, jelikož ty jsou pro ně velmi důležité,“ říká asistent trenéra.

Asistent Martina Pešouta se vrací i k předešlému souboji se Slavií. „Podali jsme výborný ofenzivní výkon, ovšem měli jsme proměnit mnohem více šancí. Musíme se z tohoto poučit a v dalších zápasech být produktivnější. Zároveň se musíme vyvarovat školáckých chyb, jako jsou zbytečná vyloučení,“ varuje Mariška.

Statistické okénko

AZ RESIDOMO Havířov
Úspěšnost přesilovek 18,6 % (3. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 78,9 % (12. místo v lize)
Tresty 801 TM (2. místo v lize)
Zblokované střely 462 (7. místo v lize)
Střely na branku 30,2 za zápas (6. místo v lize)
Úspěšnost střelby 8,6 % (12. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 49,1 % (9. místo v lize)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 17,74 % (5. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 92,54 % (1. místo v lize)
Tresty 502 TM (13. místo v lize)
Zblokované střely 322 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,81 za zápas (1. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,5 % (5. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,37 % (2. místo v lize)

Související články