HC Energie Karlovy Vary

Chtěli jsme zápas dotáhnout k nájezdům, přiznává kouč Venera

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Jednobodovým ziskem z českobudějovické arény dokázali energetici v pátek splnit vytýčený úkol. A tak nebylo divu, že i po trefě Posmyka v prodloužení dokázali zástupci Karlových Varů vykouzlit na svých obličejích úsměvy. Trenér Energie Zdeněk Venera (na snímku) hledal příčiny ztráty dvou bodů v častých oslabeních a také litoval toho, že utkání nedošlo až do rozhodujících nájezdů. Hvězdou zápasu byl opět brankář Lukáš Mensator. Ten si opět pochvaloval svou vytíženost, když musel čelit rovné padesátce střel.
Hrdinou karlovarského týmu mohl být v pátečním večeru v Budvar aréně brankář Lukáš Mensator. Dlouho si na něm českobudějovičtí střelci lámali zuby. V početných oslabeních dlouho odolával střelám českobudějovických hráčů. Nečinilo mu problém chytit ránu od modré, stejně jako dorážku z bezprostřední blízkosti. „Jsem rád, když se na ledě jen tak nepoflakuju, ale něco dělám. To vám potvrdí většina brankářů,“ myslí si mladý gólman. Ve 39. minutě však jeho neprůstřelnost padla.

Domácí vyrovnali stav na 1:1. Brabenec našel křižným pasem u druhé tyče branky Tomana a ten svým prvním gólem v soutěžním zápase v barvách HC Mountfield vyrovnal. „Při prvním gólu prošla nějak přihrávka přes najíždějícího hráče a u tyčky se dostala až k Milanu Tomanovi. Dal mi to skvěle nad beton,“ chválil Mensator svého protihráče. A dalo se s tím něco dělat? „Šlo tam strčit ruku, ale to už jsem vážně nedokázal,“ usmíval se mladík.

Proč by mu také nebylo do zpěvu. Jeho tým získal to, pro co si do Českých Budějovic přijel. „Přijeli jsem pro bod. Bod máme a jsme spokojeni,“ liboval si hráč.

Velký Mensatorův podíl na jednobodovém úspěchu energetiků na jihočeském ledě potvrdil i hlavní kouč hostí Zdeněk Venera: "Naším nejlepším hráčem byl Mensator, a proto jsme chtěli zápas dotáhnout k nájezdům, v nichž jsme si věřili. Vzhledem k průběhu zápasu je bod pro nás zasloužený."

Celkově byl vývoj utkání pro karlovarského trenéra očekávaný, pouze jej mrzela častá vyloučení, která také nakonec rozhodla o rozdělení bodů: "Vzhledem k dosavadním statistikám brankáře Turka, našeho Mensatora a rovněž střelecké potenci obou týmů, nemohl dnes nikdo čekat mnoho gólů. Budějovice byly doma aktivnější, nám se podařilo dát šťastný první gól, ale dopláceli jsme na častá vyloučení."

Související články