Derby je tady, v přípravě míří Vary do Plzně

Úterní podvečer se v plzeňské aréně ponese v duchu prvního západočeského derby této sezony. Ač se jedná jen o přípravné utkání, tak se zajisté energetici pokusí poprat o pomyslné body a nebudou chtít z Plzně odjet poraženi. Zatímco indiáni jsou již poměrně rozehraní, tak pro Karlovarské se jedná teprve o druhé přípravné utkání. Startuje se v 18 hodin.
Kde sledovat utkání: Textový přenos

Karlovarští hokejisté načali sérii přípravných zápasů jako jedni z posledních extraligových mužstev, teprve minulý čtvrtek. Ve svém prvním utkání zamířili na led stadionu v Edenu, kam se přestěhovala pražská Slavia po sestupu do první ligy. V přívětivých podmínkách a vzpomínkách na starší, klasický zimní stadion se ale utkání moc nevyvedlo. Energetikům ujel začátek zápasu a inkasovali hned v páté minutě, později ale dokázali vyrovnat. Během první a druhé třetiny dokázali Západočeši držet s Pražany krok, rozhodující byla poslední perioda, kdy slávisté definitivně odskočili a nakonec energetiky porazili 5:2.

Trenér energetiků Karel Mlejnek sdělil médiím po utkání své hodnocení. „Byl to pro nás první zápas, prvních pět minut jsme se úplně hledali. Pak už jsme hráli dobře na kotouči, byli jsme aktivní. Utkání určitě rozhodla efektivita zakončení. S příležitostmi jsme nenakládali úplně tak, jak bychom měli.“ Výsledek to sice není zrovna příznivý, v zápase ale také nenastoupilo mnoho opor, kupříkladu Radek Duda, Martin Bartek či úplný nováček týmu Marcel Haščák. V přípravných zápasech jde hlavně o sehrání se a vyzkoušení mladých hráčů, kteří určitě dostanou šanci i v dalších zápasech.

Zatímco pro Energetiky to bude teprve druhé utkání, indiáni nastoupí do svého již šestého zápasu, z jejich strany se tedy již dá očekávat určitá sehranost. Avšak zápasy, které zatím Plzeň odehrála, nedopadly všechny úplně nejlépe. Vše načal duel proti Kladnu, a ač hrála Plzeň v dost omlazené sestavě, dokázala svého soupeře porazit poměrem 5:3. Následovalo utkání proti dalšímu prvoligovému celku, opět na domácí půdě, tentokráte proti budějovickému Motoru. Už v o něco silnější sestavě Škoda opět z utkání odešla vítězně, ale už jen 2:1. Třetí domácí utkání Plzně už bylo divácky o dost atraktivnější, první dva zápasy nepřilákaly dohromady ani tisícovku diváků, přijel totiž účastník KHL, Avtomobilist Jekatěrinburg. Po předešlých dvou zápasech ale Plzeň narazila a podlehla ruskému celku 0:5. Poté již následovala dvě venkovní utkání, nejprve výhra po nájezdech v Chomutově a následně porážka v odvetě na Kladně.