HC Energie Karlovy Vary

Do Jihlavy! Energetici jedou vstříc záchraně extraligy

Pětibodový náskok na Slavii a poslední dva zápasy před nimi, v takové situaci jsou nyní energetici. Baráž se blíží ke svému konci a karlovarští hokejisté mají slušně našlápnuto k záchraně Tipsport extraligy, poslední krůček ale stále chybí. O všem se může rozhodnout již v pátek, Karlovarští se předvedou na ledě Jihlavy, která již šanci na postup ztratila. Zápas proti celku s Lukášem Sáblíkem či Markem Melenovským v sestavě začíná na Horáckém zimním stadion v 18 hodin.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Dva body z Jihlavy? Jistá záchrana

Bez ohledu na druhé utkání mohou energetici nastoupit do duelu s Jihlavou v klidu, vše totiž mají ve svých rukách. Extraligu pro příští sezonu si mohou karlovarští hokejisté zajistit již v pátek a s jistotou jim k tomu bude stačit vítězství za body, aniž by se museli ohlížet na druhé utkání Slavie s Vervou, tam se dá očekávat výhra pražského celku. Po nedělní prohře na ledě Litvínova se zdálo, že by se vše mohlo ještě zamotat, avšak úterní odveta dopadla lépe pro karlovarský celek. V souběžně hraném utkání pak Jihlava na svém ledě zdolala právě pražskou Slavii, která kvůli tomu přišla o většinu šancí na návrat do české nejvyšší soutěže.

Úterní zápas energetiky sice trochu uklidnil, v hlavě se jim ale ihned začal předehrávat scénář následujícího víkendu, který definitivně rozhodne. Dle slov Václava Skuhravého chtějí karlovarští hokejisté rozhodnout již v Jihlavě. “Musíme jet do Jihlavy s tím, že tam chceme rozhodnout a opravdu se pokusit vyhrát, abychom měli klid. Nechat to na poslední zápas by nebylo moc dobré,“ burcuje před pátečním zápasem karlovarský útočník, který při absenci Radima Bičánka dokonce nosil kapitánské céčko.

Jak to vypadá z matematického hlediska? Aby se energetici nemuseli ohlížet na výsledek zápasu Litvínova se Slavií, musí získat proti Jihlavě dva body. Ty by jim i v případě výhry Slavie zajistily záchranu kolo před koncem. V případě, že by Pražané proti Vervě neuspěli, mohou být karlovarští hokejisté naprosto v klidu a i v případě neúspěchu by mohli slavit udržení extraligy.

Sen Dukly o extralize se rozplynul

Několik let se pokoušeli v Jihlavě přesně o tohle, o možnost vybojovat slavnému klubu zpět českou nejvyšší soutěž, ta ale pro ně zůstává stále zavřená. V letošní sezoně předváděla Dukla parádní jízdu první ligou a bez větších zaváhání se probojovala právě až do baráže, kde ale narazila. Tým složený z ostřílených a mladých hráčů na extraligové celky nestačil a dvě kola před koncem již nemá šanci na postup.

Po konci hostování Davida Honzíka převzal post jedničky v brankovišti Jakub Škarek, jehož jméno bylo médii propíráno i v porovnání s Dominikem Haškem. Mladý brankář předváděl skvělé výkony, neodchytal ale všechny zápasy. Do dvou zápasů totiž naskočil, letos vůbec poprvé, Lukáš Sáblík. I díky němu se podařilo Jihlavě v posledním kole naplno bodovat, a nepřímo tak zároveň pomoct Energii. Uvidíme, zda-li Lukáš Sáblík nastoupí i v pátečním zápase s Karlovými Vary, celkem, se kterým vybojoval mistrovský titul.

Tabulka baráže po 10. kole

Související články