HC Energie Karlovy Vary

Energie získala dvě nové posily A-týmu

Vedení klubu HC Energie ve spolupráci s trenéry A-týmu pokračuje v tvorbě kádru pro nadcházející extraligovou sezónu. Do karlovarských řad aktuálně přichází lotyšský reprezentant Juris Štals a slovenský obránce Radek Deyl.

Juris Štals, útočník, 8.4.1982

„Jedná se o velmi zkušeného útočníka, účastníka sedmi mistrovství světa či letošních olympijských her v Soči. Hledali jsme hráče vyšší postavy s důrazem v předbrankovém prostoru a v útočném pásmu. Štals je 191 cm vysoký útočník, který výše uvedené atributy splňuje. Může hrát na všech postech, tedy centra, levé i pravé křídlo. My s ním počítáme na pozici pravého křídla. Úlohu silového a důrazného útočníka v minulých sezónách zastával buď Václav Skuhravý nebo Tomáš Micka. Po odchodu těchto dvou hráčů zůstala tato pozice v týmu neobsazena. Stejně tak jsou důležité i obrovské zkušenosti, které Juris za svoji kariéru nasbíral, neboť náš mladý tým je nutné o několik zkušených hráčů doplnit,“ informoval generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Smlouva s lotyšským hráčem je podepsána do 30. 4. 2015, Juris se k týmu připojí 21. července.

Juris Štals na Eurohockey.com

Radek Deyl, obránce, 14.9.1989

Druhou posilou je obránce Radek Deyl. Jedná se o čtyřiadvacetiletého talentovaného obránce z Košic, který je členem širšího kádru slovenské reprezentace. K této posile obranných řad uvedl Miroslav Vaněk následující: „Radek je obránce s výborným bruslením a pohybem, se skvělou defenzívní činností. Přichází k nám v ideálním věku, ve slovenské extralize nasbíral dostatek zkušeností, které chce dále rozvíjet, a proto se rozhodl posunout se zase o kousek dál, a odejít ze slovenské extraligy do extraligy české. Naším přáním je, aby v blízké budoucnosti nahradil Michala Gulašiho, což pro něj nebude jednoduché. Nicméně potenciál stát se hráčem základní sestavy sedmi obránců určitě má.“ Radek Deyl podepsal smlouvu do 30. 4. 2015 s opcí do 30. 4. 2016 a k týmu se připojí také 21. července.

Radek Deyl na Eurohockey.com

Další jednání probíhají

Jednání o dalších posilách A-mužstva budou pokračovat i v následujících dnech. „Vedeme dále jednání s dalšími dvěma hráči, kteří by měli od nové sezóny posílit kádr našeho A-mužstva. Jedná se o dva útočníky, jednání by měla být v tomto týdnu zdárně dokončena. Jakmile podepíšeme smlouvy, ihned nové posily zveřejníme. Dále probíhají jednání i s Radimem Bičánkem, není však zatím jasné, kdy budou dokončena. Snahou vedení klubu spolu s trenéry A-mužstva je posilovat tým naprosto cíleně na jednotlivých konkrétních postech, kde cítíme, že nás tlačí bota. V žádném případě se nepouštíme do bezmyšlenkovitého pořizování hráčů za každou cenu. Řídíme se dvěma důležitými faktory. Zaprvé, musí to být hráč, kterého si můžeme finančně dovolit vzhledem k našim aktuálním možnostem. A zadruhé, vždy zvažujeme, aby hráč, kterým posilujeme A-tým, byl jednoznačně větším přínosem, než eventuálně náš mladý odchovanec. Pokud tomu tak není, a víme, že tento post můžeme obsadit naším odchovancem, raději tuto cestu upřednostníme,“ uvedl generální manažer Energie.