HC Energie Karlovy Vary

Jakub Grof: Mrzelo mě, že jsem musel odejít, ale titul jsem klukům přál

Pendlování mezi extraligou a 1. ligou je zřejmě Jakubu Grofovi souzené. Juniorský mistr světa z roku 2001 se v mládí dlouho nemohl prosadit do A-týmu svého mateřského klubu. První sezona, kterou kompletně odehrál v nejvyšší soutěži, pro Energii skončila hned stříbrnými medailemi. Zlaté oslavy o rok později už mohl Jakub sledovat pouze u televize, v polovině sezony se musel přesunout do Chomutova. Do extraligy se opět podíval až letos v dresu Zlína, se kterým se po dlouhé době představil právě v Karlových Varech. „Moc jsem se sem těšil. Měl jsem tu rodinu a navíc jsme získali tři body, takže nádhera,“ říká obránce známý svou tvrdou střelou.

Jakube, bylo to po vašem odchodu dnes první zápas proti Energii?
Proti Varům jsem za Zlín hrál už podruhé. Poprvé to byl hned můj úvodní zápas poté, co jsem přišel do Zlína. Jsem rád, že jsme to stejně jako minule zvládli a vytěžili dnes velice cenné tři body.

Těšil jste se do KV Areny?
Samozřejmě jsem se těšil. Přišla se na mě podívat rodina, ze dvou zápasů venku navíc vezeme šest bodů, takže nádhera.

Bude vás jako karlovarského odchovance dnešní výhra něco stát?
Určitě klukům do kasy nějakou částkou přispěju, protože si to za dnešek zaslouží.

Z Varů, kde máte rodinu, je to do Zlína pořádná dálka. Už jste si zvykli?
Já bydlím v Olomouci a manželka tam dojíždí na víkendy. Dcerka tam někdy zůstává i na celý týden, takže s tím žádný problém není. Vůbec to neřešíme a je to v pohodě.

Vraťme se k vašemu odchodu z týmu Energie. Proč to podle vás tenkrát nevyšlo?
Na to už ani nemyslím, už je to dlouho. Pan Vaněk mi tenkrát řekl, že je to tím, že se mi narodila dcera. Asi měl pravdu.

Na konci sezony pak vaši bývalí spoluhráči zvedali nad hlavu pohár. Muselo vás mrzet, že toho nemůžete být součástí…
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Byl jsem ale rád, že kluci titul uhráli, hrozně jsem jim ho přál a byl šťastný i za ně. Když se jim dařilo, byla paráda jejich hru sledovat. Mě osobně mrzelo, že jsem musel odejít, ale v týmu mám stále spoustu kamarádů a titul jsem ji přál.

S kým z kádru Energie jste pravidelně v kontaktu?
Asi nejvíce se setkáváme s Mensim. S ním se mimo sezonu vidím opravdu často. Chodíme spolu na golf a někdy se i navštěvujeme.

Bylo těžké navyknout si po angažmá v Chomutově opět na extraligové tempo ve Zlíně?
Hodně mi pomohlo, že jsem se na extraligu moc těšil. Myslím, že jsem se do toho dostal poměrně rychle. Nechci to zakřiknout, ale pomohlo mi i to, že se nám v poslední době začalo dařit. V týmu je pohoda, a to se odráží na výkonech všech hráčů.

Související články