HC Energie Karlovy Vary

Jiří Hanzlík litoval nedůrazu před brankami a zbytečných faulů

Další historický zápis do klubové kroniky mají za sebou karlovarští hokejisté. Ještě nikdy v 75leté historii klubu nesledovalo jeho utkání více diváků. Rekordní a dnes už legendární desetitisícové návštěvy na stadionu u Tržnice v sobotu hravě překonali fanoušci sledující druhý finálový zápas v O2 aréně. Celkem 16 152 fanoušků nakonec vidělo výhru domácí Slavie. A kde hledat hlavní příčiny vyrovnání stavu boje o titul? Podle obránce Jiřího Hanzlíka především v nedůrazu Energie před oběma brankami. Přesto Západočeši do domácí části série vstoupí za nadějného stavu 1:1 na zápasy.
Zkušený karlovarský obránce Jiří Hanzlík viděl příčiny porážky svého týmu na ledě vysočanské arény poměrně jednoznačně: "Stejně jako včera jsme dostali góly z předbrankového prostoru. Rozdíl byl ale v tom, že včera jsme šli do vedení my. Oproti zápasům s Českými Budějovicemi hrajeme právě v prostoru před brankovištěm hůře. Slávisté tam chodí ve dvou, naopak my tam někdy zůstaneme úplně sami. Musíme se rychleji zatahovat před branku, protože soupeř zatím jiné góly než z dorážek nedal."

Karlovarští inkasovali ze hry čtyři góly, které skutečně nesly řadu společných znaků. Několikrát se nepodařilo dobře vyhodit kotouč z pásma, šikovní útočníci Slavie dotlačili hru před Mensatora, kde vždy čekal nedostatečně pokrytý hráč. Doklepnutí za záda bezmocného brankáře srážela vytrvalou snahu o překonání pozorného Svobody na druhé straně kluziště. "Úzké kluziště je pro nás samozřejmě problém. Slavia je na to zvyklá a každý puk prostě vyhodit nejde. Oni dokážou dobře zdvojit stranu, po které půjde puk. Když nedokážeme dostat puk za modrou, plynou z toho pro nás komplikace," přiznává určité obtíže při hře na kluzišti se specifickými rozměry.

Energetikům příliš neprospěla ani série vyloučení v závěru úvodní třetiny. První branka Pražanů pak určila směr dalšího vývoje důležitého střetnutí: "Opět jsme začali dobře, lépe než soupeř. Ale ty tři vyloučení za sebou nás hodně srazily. Těch přesilovek je moc, a soupeř se tak dostává do hry."

Také oba vstřelené góly do slávistické svatyně nesou podobný rukopis. Dvě ne zcela prudké rány od modré čáry našly svůj cíl přesně. "Na tom malém hřišti to určitě náhoda není. Góly zde takto padají. Je důležité hodně střílet a clonit gólmanovi," ví známý hokejový kliďas.

K jedné z nejvyšších návštěv na hokejových utkáních v české historii výrazně přispělo i několik tisícovek příznivců v zelených barvách. "Včera i dneska to bylo naprosto výborné. Moc našim fanouškům děkujeme, že přijeli a připravili nám takovou výbornou atmosféru. Bylo to skoro jako doma," děkuje na dálku věrným fanouškům, na které bude tým výrazně spoléhat také v domácích zápasech.

I přes porážku ve druhém zápase série vstupují energetici do domácího programu s výhodou jednoho vyhraného utkání na hřišti soupeře. "Před začátkem série bychom asi byli spokojení. Ale po včerejšku jsme si trochu mysleli, že bychom mohli dosáhnout i na ten druhý zápas. Inkasovali jsme čtyři góly a to je v play off moc. A co do následujících dvou zápasů? Hrát náš tradiční karlovarský fyzický hokej a musíme důrazně chodit do brány," spřádá plány na úterní souboj.

Související články