HC Energie Karlovy Vary

Jsou to skutečně důležité body, raduje se z výhry obránce Brňák

S výjimkou několika střídání v duelu se Znojmem naskočil drobný obránce Tomáš Brňák (na snímku) teprve do druhého extraligového utkání v této sezóně. A opět se mohl radovat z vítězství. Jeho čtvrtá formace dokázala udržet zlínské střelce pod kontrolou a splnila tak svůj hlavní úkol. Účastník loňského mistrovství světa hráčů do dvaceti let hodnotí nejen samotné utkání, ale přibližuje také své dosavadní působení v prvoligové Kadani.

Z posledních šesti utkání před reprezentační přestávkou vybojovali karlovarští hokejisté jen čtyři body do extraligové tabulky. I z tohoto pohledu bylo středeční vítězství mimořádně důležité, což potvrzují i slova obránce Energie Tomáše Brňáka: „Pro další vývoj soutěže to dnes byly opravdu důležité body, měli jsme ale i trochu toho štěstí. Dnes jsme hráli hodně přesilovek a měli i dost dalších šancí, které jsme nevyužili.“

Za povedený výkon také chválí své spoluhráče a zároveň se správným mladickým nadšením vyhlíží k dalšímu extraligovému kolu: „Celkově musím smeknout klobouk před výkonem spoluhráčů. Je za námi delší pauza a bylo otázkou, jak dokážeme po posledních výsledcích k zápasu přistoupit. Nakonec je tady výsledek 3:2 a body jsou doma. V pátek nás čeká další zápas ve Vítkovicích, tak uvidíme, co předvedeme tam. Ale nálada v týmu je dobrá, tak hurá na body!“

Karlovy Vary vyrukovaly na Zlín s mimořádnou ofenzivní silou, kterou podpořili i dva noví hráči Zdeněk Bahenský a Aleš Padělek. Z dvaceti střeleckých pokusů v první třetině se ale ujal jen jediný, a ševci tak zůstali ve hře o body i v dalším průběhu souboje. „Někdy to tak bývá, že máte hodně střel, ale góly nepadají. A pak se může stát, že se utkání začne najednou otáčet na druhou stranu. Pokud bychom za stavu 1:1 dostali z nějaké střely další gól, mohlo se všechno vyvíjet úplně jinak. Naštěstí se nám podařilo zase rychle odskočit o dvě branky. Sice jsme pak inkasovali, ale v závěru už jsme si výsledek celkem s přehledem ohlídali,“ dobře si uvědomuje důležitost dvou bleskových odpovědí na zlínské vyrovnání.

Dvě přesné trefy Jana Košťála a Jaroslava Kristka v závěru druhé dvacetiminutovky lze bezesporu označit za rozhodující sekvenci zajímavého střetnutí. „Když jsme vyhrávali 1:0, hráli jsme v pohodě. Když pak přišel ten trochu smolný vyrovnávací gól, mužstvo se zase rychle zvedlo, dali jsme na 3:1 a tam se to celé asi zlomilo,“ potvrzuje šikovný obránce, který do Karlových Varů přišel ze Slovenska již v juniorském věku.

Závěr zápasu byl i přes těsné vedení zcela v rukou energetiků. Ti nedovolili soupeři v posledních minutách zcela nic. Západočechům ovšem hodně pomohla i horší disciplína Moravanů: „Zlín měl hodně vyloučených a přestože jsme nedali branky, měli jsme zápas pod kontrolou.“

Tomáš Brňák letos nastoupil v extralize teprve podruhé. Přestože mu ve čtvrté obranné formaci dělal parťáka Roman Prošek, který za Karlovy Vary nastoupil v nejvyšší soutěží naposledy před pěti lety, utkání zvládli oba bez problémů. Většinu sezóny ale hbitý bek strávil v prvoligové Kadani, kde po velkých doušcích sbírá zkušenosti v dospělém hokeji.

„Nemůžu úplně porovnávat, protože v Kadani hraji druhou lajnu, chodím na přesilovky i oslabení a jsem hodně vytížený. Tady se hlavně koncentruji, abych nezkazil výkon celého mužstva. Ve čtvrté řadě se na led jako osmý obránce zase tolik nedostanu. Na led vyběhnu párkrát za třetinu a snažím se neudělat chybu, aby měli ostatní kluci více času na odpočinek mezi střídáními. Dneska se to snad podařilo,“ závěrem porovnává extraligu s druhou nejvyšší soutěží a přibližuje také své zcela rozdílné úkoly v obou týmech.


Tomáš Brňák po utkání se Zlínem (foto: Marek Mikeš)

Související články

Reportáž | st 14.11.2007

Bývalí Zlíňáci pomohli porazit Zlín