HC Energie Karlovy Vary

Každé vítězství je výborné, říká Michal Dobroň

Obránce karlovarské Energie Michal Dobroň se během utkání ani trošku nenudil. Byl to právě on, kdo se stavěl útočným nájezdům první formace Lasselsbergeru vedené Tomášem Vlasákem s křídli Strakou a Fabušem. Po utkání byl karlovarský zadák spokojen. „Každé vítězství je výborné. Podařilo se nám udržet Plzeň za sebou a s tím jsme do utkání vstupovali,“ začal Dobroň popisovat nedělní střetnutí.
Nakonec brala Energie „jen“ dva body. „Před zápasem bychom je asi brali, ale na to, kolik jsme měli šancí i v tom samotném závěru, tak teď je to trošičku zklamání. Měli jsme vstřelit ještě jednu branku v základní hrací době a mohli jsme získat všechny tři,“ přiznal obránce s postavou kulturisty.

Lasselsberger měl raketový vstup do utkání. Už po 56 vteřinách rozvlnil síť za Mensatorem dělovkou od modré Václav Benák. Rozhodčí Homola nakonec branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. „Celou tuhle situaci jsem neviděl, protože jsem šel akorát střídat. Pokud by ale tato branka platila, tak by se utkání asi vyvíjelo jinak. Plzeň by se dostala na koně a nám by se špatně překonávalo jejich obranu ve středním pásmu,“ pokračoval Dobroň.

Přesto se do vedení dostali hosté. Ve druhé třetině se trefil Fabuš. „Myslím si, že se po této brance obraz hry nezměnil. Hosté dobře bránili a my jsme měli co dělat, abychom je ve středním pásmu překonali. Nakonec se nám to povedlo a získali jsme druhý bod v nájezdech,“ dodal.

Související články