Vždy usměvavý Jan Košťál byl po derby spokojený

Bitvu jako řemen přineslo třetí západočeské derby mezi karlovarskou Energií a plzeňským Lasselsbergerem. I když Plzenští vedli po druhé třetině o jednu branku, utkání dospělo díky přesnému zakončení Skladaného do prodloužení, kde branka, ani přes přesilovku domácích, nepadla. Bonusový bod zajistil až Jaroslav Kristek v samostatných nájezdech. V nich naopak oproti poslednímu zápasu Energie, kde se jely samostatné nájezdy, chyběl Jan Košťál. „Naposledy v Budějovicích jsem jel, ale to jsem nedal. Kdo má fazonu, ten jede,“ říká levé křídlo elitní formace.
Získali jste dva cenné body, jak byste zhodnotil utkání?
Sice jsme prohrávali o jeden gól, ale pak se nám podařilo vyrovnat a Jarda to v nájezdech perfektně trefil, takže celková spokojenost.

Ve třetí třetině jste měli jednoznačně navrch. Střely na branku 12:3 pro Energii hovoří jasně, ale dokázali jste „pouze“ vyrovnat.
Mají kvalitního brankáře, my také. Měli štěstí, protože dvě minuty před koncem to František Skladaný trefil jen těsně mimo. Ten puk skákal, bylo to těžké. Chybělo nám trochu štěstí, ale dva body beru na sto procent.

Jaké je hrát proti Plzni, která prosazuje fyzický hokej a ruce dává skoro všude?
Hrají fyzicky náročný hokej hodně do těla. Teda kromě první lajny. Ta hraje velmi technicky a na tu si musí dávat každý pozor. Ústřední postava je Straka, který dokáže přihrát až do prázdné brány.

Jak se hraje na Martina Straku, který je technicky velmi vyspělý z NHL?
Musí se najíždět už od nich v pásmu. Musí se hlídat, protože má nebezpečné zrychlení z místa a většina hráčů ho nestihne.

Trefil jste se v posledním domácím utkání a dokonce dvakrát ve Vítkovicích, dneska ale nic...
Kluci hrají supr, ale prostor mezi kruhy, který vyhledávám, byl přehuštěný. Přijde to jindy.