HC Energie Karlovy Vary

Koblasu překvapil přidělený icetime, rád by na šampionát dvacítek

Nedělní sice do KV Areny přinesla už předposlední utkání základní části a také jednu premiéru. Osmnáctiletý Petr Koblasa proti Mountfieldu odehrál své první utkání nejen v extralize ale i v dospělé kategorii. „Na začátku sezony jsem spíše jen doufal, že by to letos mohlo přijít,“ říká v našem rozhovoru.

Petře, byla to extraligová premiéra podle vašich představ?
Myslím, že ano. I když ze začátku jsem byl obrovsky nervózní. Jsem rád, že mi trenéři dali šanci. Teď musím dělat vše pro to, abych se v týmu udržel déle. Snad jsem trenéry v zápase nezklamal.

Hrál jste ve formaci s Václavem Skuhravým, s přiděleným prostorem jste tedy musel být spokojený.
Překvapilo to mně a asi i všechny ostatní. Ale samozřejmě jsem za to byl rád. Venca je jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu, ujal se mě a hrálo se mi s ním dobře. Hlavně jsem se snažil neudělat nějakou hloupou chybu. Doufám, že se mi to povedlo.

První zápas za muže jste odehrál proti Českým Budějovicím, ze kterých jste do Energie přišel…
S hokejem jsem začal v Soběslavi. Odtud jsem odešel na dva roky do Tábora a pak na čtyři roky do Budějovic. Z týmu, proti kterému jsme hráli, jsem ale osobně neznal nikoho. Takže to pro mě v tomto směru nijak speciální nebylo.

Čekal jste, že byste si za A-tým mohl zahrát už letos?
Na začátku sezony jsem spíše jen tak doufal. Teď se mi povedl reprezentační turnaj, spadlo mi tam několik gólů, tak jsem doufal o to víc. A najednou to přišlo.

V čem vidíte mezi hrou za juniory a dospělé největší rozdíl?
Byl to můj vůbec první kontakt s dospělým hokejem, zatím jsem hrál vždy jen za mládež. Největší rozdíl je v rychlosti přístupu hráčů, na nic nemáte čas. Sice to trochu znám už z reprezentace, ale tady jsou hráči starší a ještě vyspělejší, takže to bylo o něčem jiném.

Jak jste řekl, vyšel vám reprezentační turnaj ve Švýcarsku. Máte i na mezinárodním poli nějaké cíle?
Ano, chtěl bych se porvat o mistrovství světa do 20 let v Ufě. V reprezentaci hraji od kategorie U17. Mistrovství osmnáctek mi uniklo na poslední chvíli. Do Německa (Drážďany a Crimmitschau, pozn. red.) jsem ještě odjel, ale byl jsem tam vyškrtnutý jako poslední útočník a jel jsem zase domů. Moje šance je nyní těžko hodnotit, máme teprve začátek reprezentační sezony.

Platí se při prvním extraligovém zápase nějaké zápisné do týmové pokladny?
Přesnou částku ještě nevím, ale určité náznaky už tam byly (smích).

Díky za rozhovor!

Související články