HC Energie Karlovy Vary

Kverka junior okusil premiéru mezi dospělými: Jsou to pro mě hokejové Vánoce

Hokejové Karlovy Vary si v sobotu odpoledne užily velký sportovní svátek. Utkání s Ufou bylo pro trojici mladých energetiků výjimečné ještě něčím jiným. Jaromír Kverka, Miroslav Hudák a Michal Vachovec totiž dnes sehráli své premiérové zápasy za karlovarské áčko. A obstáli parádně! „Byly to úžasné pocity. Musíme poděkovat trenérům, že nás k takovému utkání nominovali. Zahrát si dospělý hokej, navíc proti tak velkému týmu, jako je Ufa... Pro mě to jsou prostě takové hokejové Vánoce,“ nadšeně líčila i přes prohru opora juniorů Energie Jaromír Kverka junior.
Mladá trojice byla příjemným zpestřením zajímavého utkání. Energetici si vypracovali velké množství šancí, ale gólmani Ufy Kolesnik a Esberg byli téměř bezchybní. Do zajímavých příležitostí se propracovávalo i karlovarské mládí. „Míra Hudák s Vachym (Michalem Vachovcem, pozn. red.) hráli výborně. Já jsem hrál levé křídlo a měl jsem za úkol spíše bránit. Kdybychom soupeři dovolili hrát rychle po mantinelech, nebyla by to asi žádná legrace. V obranném pásmu jsme moc nehráli, dost jsme se motali před soupeřovou brankou. Škoda, že nám tam něco nespadlo,“ lituje jen absence třešničky na premiérovém dortu.

Jaromír Kverka se dobře ukázal hned při svém prvním střídání. Přestože patří postavou spíše k subtilnějším hráčům, hned v úvodu trochu přibrousil u mantinelu hvězdu soupeře. „Chtěl jsem ukázat, že se nebojím a hraju bez respektu. V tu chvíli mi bylo jedno, jestli tam stojí Kozlov, nebo někdo z juniorské extraligy. Když jsem tu možnost dostal, prostě jsem do souboje šel,“ usmívá se při vzpomínce na své první vteřiny na ledové ploše.

Radost z výkonu svého syna i jeho mladých souputníků by jistě měl také asistent trenéra u karlovarských juniorů Jaromír Kverka senior. Ten ale v sobotu odpoledne stál na lavičce juniorského výběru v Českých Budějovicích. „Táta dnešní zápas neviděl, tak netuším, jaké budou doma ohlasy. Ale snad jsem nic důležitého nezkazil, takže to bylo super,“ může se těšit na pochvalu od bývalého vynikajícího útočníka Energie a Becherovky.

V dalším období se pravděpodobně trojice nadějí Energie opět vrátí do juniorské soutěže. Nejen pro Jaromíra Kverku byl ale dnešní zápas mimořádným zážitkem: „Je to obrovská motivace do budoucna a odměna za dosavadní práci. Jsem hrozně šťastný, že jsem dostal šanci zahrát si s takovým soupeřem.“

Související články