HC Energie Karlovy Vary

Ostřílený Viktor Kozlov chválil karlovarské fanoušky i kvalitu ledu

Navzdory reprezentační akci nepřiletěla Ufa do Karlových Varů s žádnými náhradníky. Většina jmen z její sobotní sestavy je hokejové veřejnosti dobře známá. Zřejmě největší hvězdou na soupisce partnerského klubu energetiků byl pětatřicetiletý útočník Viktor Kozlov. Jeho 897 startů v NHL hovoří za vše. „Nikdo se v přátelském utkání samozřejmě nechtěl zranit, ale také jsme chtěli ukázat, že jsme silné mužstvo, které rádo vyhrává,“ uvedl pětinásobný účastník mistrovství světa chvíli po utkání.

Viktore, jak jste si užil dnešní utkání?
Dnešní utkání mě bavilo. Karlovy Vary hrály otevřený hokej, padlo celkem dost branek a navíc jsme vyhráli. Takže jsem spokojený.

Jaké jste pro zápas měli pokyny? Reprezentovat ruský hokej, nebo spíše raději šetřit síly?
Důležité samozřejmě bylo, aby se nikdo uprostřed sezony nezranil. Na druhou stranu jsme tu chtěli ukázat, že jsme silné mužstvo, které rádo vyhrává.

Proti Energii jste letos hráli už podruhé. V čem je podle vás největší rozdíl mezi ruským a českým stylem hokeje?
Rozdíly ve hře se hodně odvíjí od toho, že v Ufě máme mnohem větší kluziště. Tady máte užší, hra je pak rychlejší s velkým množstvím střel. Proti Energii jsme v létě i tentokrát museli hrát pozorně, protože víme, že Češi hokej umí a člověk proti nim musí hrát chytře.

Na úzké kluziště musíte být ale zvyklý z NHL. Na kterém se vám tedy hraje lépe?
Mám raději užší hřiště. Člověk na něm nemusí tolik bruslit (smích).

A jak byste porovnal KV Arenu s tou vaší v Ufě?
Aréna v Ufě je o trochu větší. Ale musím říct, že se ve vaší aréně dobře starají o led. Byl kvalitní a lepší než u nás. Také se mi líbili fanoušci. Bylo vidět, že lidé v Karlových Varech mají hokej rádi.

Jaký byl let? Neměli jste strach přistávat ve vánici?
Let trval čtyři a půl hodiny a přistání bylo v pohodě. V Ufě je teď také sníh a zima, máme tam nějakých -10 stupňů.

Prohlédli jste si město? Jak se vám líbilo?
Bohužel jsme v pátek dorazili pozdě, takže jsme na nějakou prohlídku neměli čas. Byl jsem tu ale už před rokem, kdy jsme zde hráli turnaj Euro Hockey Tour. Z toho, co jsem viděl, mi přijde, že Karlovy Vary jsou pěkné a klidné místo.

Související články