HC Energie Karlovy Vary

Martin Bartek: Nepomohli by nám ani Gretzky a Lemieux

Prohra v Litvínově nechala energetiky na posledním místě a ztráta na Litvínov narostla. Zápas o šest bodů nedopadl nejlépe, výkon neodpovídal důležitosti utkání, zlepšení přišlo až ve třetí části, na body to ale nestačilo. Každé utkání a každý bod bude důležitý, tým je ale pod obrovskou dekou, ze které bude velmi těžké se dostat.

Martine, prohráli jste utkání s předposledním. V čem byl Litvínov lepší?
Nevím. Těžko se mi něco říká. Byli prostě lepší.

Kdy si myslíte, že nastal zlomový moment? Byla to ta první nešťastná branka?
Nemyslím, my jsme tu třetinu neměli ani šanci…

Sestřelil vás syn slavného hokejisty, teprve sedmnáctiletý Kristián Reichel. To se asi neposlouchá moc dobře.
Co jsem si všiml, tak hrál s Radkem Dudou. Snaží se ho využívat. Jejich trenéři to vymysleli dobře. Nestřílel jen on, ale měli tam i jiné šance a padlo to prostě jemu.

Měl jste nedávno tři zápasy stopku, nastoupil jste až proti Vítkovicím. Neovlivnil vás tento herní výpadek?
Tento rok mám těch výpadků více. Je to na trenérovi, koho postaví. Jestli si někdo myslí, že je lepší, tak já s tím nemám problém. Jsme tým. Ale jestli je někdo lepší, tak ať ho nasadí raději. Já to budu respektovat a nemám s tím jediný problém.

S Litvínovem jste tuto sezonu dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli, nyní se potkáte i v play-out...
My máme nějaký tréninkový program, budeme trénovat dvoufázově. Takže je potřeba dohrát tu sezonu a poté se uvidí. Jak řekl pan Vaněk, trenér si vytvoří mužstvo, kterému bude věřit a to mužstvo bude hrát tak, aby se vyhrálo a dokončila sezona.

S čím půjdete do dalšího domácího utkání s Hradcem, který je na tom o poznání lépe než vy?
My chceme vyhrát každý zápas. Doma nám ale to nejde. A nevím, ani se mi nechce k tomuto vyjadřovat, protože jsou zde samí chytráci na internetu. Lidé velmi rychle zapomínají, kdo jak hrál. Myslím si, že i kdyby přišel Gretzky a Lemieux, tak by pod touto dekou, co jsme, mužstvu nepomohli. Více se mi nechce k tomuto ani vyjadřovat…

Související články

Preview k zápasu | ne 28.2.2016

K zápasu o šest bodů do Litvínova