HC Energie Karlovy Vary

Martin Hlavačka věří v postup do nejlepší osmičky

K a r l o v y  V a r y - S působením v ruské superlize byl ofenzivní obránce velmi spokojen. Zejména angažmá v Jaroslavli bylo, co se týče zkušeností, velmi pozitivní. Martin Hlavačka hrál s hráči, kteří měli velké zkušenosti z NHL. Zároveň působil v klubu, který byl vedený na profesionální úrovni. To samé se ale nedá říci o CSKA Moskva. Vedení klubu totiž ze dne na den a v podstatě bez vysvětlení vyřadilo Hlavačku z kádru. Ten sice dostal nabídku z dalšího moskevského klubu, tentokrát ze Spartaku Moskva, ale nepřijal ji. Naopak si vybral návrat do lázeňského města, jehož zázemí důvěrně zná.
Jaká byla loňská sezona Martina Hlavačky?

Předně byla hodně náročná! Byl jsem půl sezony ve Finsku, pak jsem byl půl sezony v Rusku. Bylo to hodně náročné na cestování. Vůbec jsem se nedostal domů, byl jsem poprvé v zahradničí, ale na druhé straně jsem získal hodně moc zkušeností.

Takže vše hodnotíte pozitivně?

Zjistil jsem, jak to venku chodí, takže v konečném důsledku vše beru pozitivně.

A jaké to bylo v Rusku? Někteří hráči si působení v Superlize pochvalují, ale valná většina z nich spíše kritizuje.

Já jsem působil ve dvou špičkových ruských klubech – v Jaroslavli a v CSKA Moskva. Jaroslavl má výborné zázemí, vše tam funguje naprosto profesionálně, byla tam spousta hodně kvalitních hráčů se zkušenostmi z NHL. Hrál jsem v obraně s Dimitriem Juškevičem, který měl odehraných jedenáct sezon v NHL, což hovoří samo za sebe! Takže i působení v Rusku hodnotím kladně!

Pozitivně ale asi nejde brát divné rozhodnutí vedení CSKA Moskva, které Vás ze dne na den vyřadilo z kádru.

Podle mého názoru to byla spekulace ze strany CSKA. Asi čekají na to, jestli nakonec bude výluka v NHL a chtějí nabrat nějaké obránce ze zámoří.

Pak přišla nabídka Karlových Varů, ale také Spartaku Moskva. Proč nakonec vyhrály Karlovy Vary?

Nad nabídkou ze Spartaku jsme se svým agentem přemýšleli, je to další moskevský klub, ale nakonec jsme se rozhodli pro Vary. Pro výběr extraligy nakonec hrálo největší roli to, že by mi působení v Energii mohlo pomoci dostat se zpět do reprezentace. Spartak také není zrovna kvalitní mužstvo, teď postoupili do superligy a mohlo by se stát, že bychom se potáceli někde na konci tabulky a to by pro mě nebylo tak zajímavé, jako boj o play-off tady!

Jak se Vám líbí návrat do Karlových Varů, které mají letos, zdá se, dobře posílený kádr?

Já jsem spokojený, v kabině je výborná parta! Pořád je sranda, kluci jsou dobře naladění. Už jenom čekáme, až začne sezona a doufáme, že se dobře rozjede a že zabojujeme! Je potřeba začít hned od začátku, aby nám neutekly body a věřím, že to play-off uhrajeme!

Dříve jste hrál v obranné dvojici s Lukášem Krajíčkem, myslíte, že Vás trenéři dají zase dohromady?

Už dnes na tréninku nám trenéři řekli, abychom byli spolu a já jsem jedině rád. S Lukášem si hodně rozumím a to i mimo led, takže si myslím, že to bude klapat.

Vedení prohlásilo, že by letos chtělo postup do nejlepší osmičky. I Vy věříte, že o něj budete bojovat. Můžou se tedy fanoušci těšit na krásný závěr sezony?

Jsem přesvědčen, že je to reálné. Jsou tu dobří kluci, výborná parta, ale zároveň i výborní hráči, kteří mají chuť něco dokázat. Takže věřím, že máme šanci!

Programem následujících dní je soustředění ve Švýcarsku, co od toho očekáváte? Čeká Vás hodně zápasů a každý den stěhování do jiného města.

Bude to náročný týden. Je třeba ho zvládnout, nesmíme se nikdo zranit. Bylo by dobré se dostat do pohody a po návratu se už jen připravit na vstup do ligy. Hlavně se vrátit ve zdraví!