HC Energie Karlovy Vary

Momenty soubojů: Václav Skuhravý vzpomíná na duely se Slavií

Když si karlovarský fanoušek vzpomene na dřívější zápasy se Slavií, prakticky každému se vybaví finálové souboje z roků 2008 a 2009. Tyto zápasy se zaryly hluboko a každý na západě Čech na ně rád vzpomíná. V A-týmu už je ale jen jeden hráč, který nejen tyto ale i dřívější zápasy pamatuje, kapitán Václav Skuhravý.

„Poslední titulový zápas, když jsme prohrávali v Plechárně 0:3 a otočili jsme to. Všechny zápasy v sérii byly dobré, ale tenhle asi nejvíc,“ zavzpomínal kapitán Václav Skuhravý asi na nejvýznamnější duel s pražskou Slavií. Jiná odpověď se ani čekat moc nedala, vždyť tento zápas definitivně rozhodl o zatím jediném extraligovém titulu Karlových Varů. Hned vzápětí ale Skuhravý vzpomenul ještě jeden zápas, který tomuhle předcházel, v tom se dařilo jak týmu, tak jemu osobně. “To bylo také ve finále, kdy jsem dal tři góly a nahrávku, vyhráli jsme na Slavii a vedli jsme v sérii,“ přidal ke vzpomínce, který zápas se vydařil jemu osobně nejvíc.

Vzpomene si karlovarská ikona, jestli se jí ještě někdy proti současnému soupeři dařilo tak dobře? „V extraligové kariéře jsem dal jen jeden hattrick a to byl tenhle, takže si vzpomenu určitě dobře.“ Porazit v té době Slavii a vůbec vstřelit branku nebylo vůbec lehké. „Slavia byla nejsilnější asi ty dva roky, co jsme s nimi hráli ta finále. V prvním nám chyběl kousek a prohráli jsme ho, byli lepší a zasloužili si vyhrát, my jsme jim to ale za rok vrátili,“ dodala karlovarská čtyřiatřicítka.

Statistické okénko

  • • v novodobé historii spolu oba celky odehrály 100 zápasů
    • 46 výher Karlových Varů, 4 remízy, 50 výher Slavie
    • s žádným jiným týmem jsme v profesionální soutěži nesehráli více utkání
    • ze současných hráčů Energie oblékl oba dresy Daniel Krejčí, Petr Šenkeřík, Jaromír Kverka, Henri Tuominen, Daniel Vrdlovec

Jelikož Václav Skuhravý nastupoval proti Slavii po mnoho let, zažil i situace, kdy se s nějakými hráči potkal jako se soupeřem a později se spoluhráčem. “Pokud si dobře pamatuji, tak ze současných asi jen Jiří Doležal, hodně v paměti ale mám Tomáše Micku, který nyní dělá rozhodčího.“A čím si Micka místo v kapitánově paměti zasloužil? “Docela jsme si sedli lidsky, byli jsme kamarádi, tak asi hlavně tím,“ zavzpomínal Skuhravý na bývalého spoluhráče, který v zeleném dresu odehrál takřka 60 zápasů.

V dobách největších úspěchů stál na lavičce soupeře v jednom trenér soupeře a reprezentace. Neměl někdy Skuhravý chuť se pořádně vytáhnout, aby Vladimír Růžička nebo ostatní na ledě viděli, jak je šikovný? “Vždycky je to podřízené tomu týmu, tak bych ani neřekl, že jsem se o něco takového snažil. Hráči to nijak neberou, prostě padne puk, to okolí se pak moc nevnímá.“ Kapitán a týmový hráč tělem i duší, za jakékoliv situace.

V současném kádru je Václav Skuhravý už jediným hráčem, který ten největší úspěch v historii karlovarského hokeje pamatuje. Nejsou třeba mladí hráči zvědaví, jaké to v té době bylo na ledě? Polovina z jeho spoluhráčů v té době hrála za mládežnické kategorie. “To ani ne. Je to úplně jiný tým, než to byl předtím, my taky. Tohle je navíc úplně jiná soutěž a úplně jiné play-off než bývalo,“ dodal kapitán.

Veliký vliv na úspěch vždy měli a pořád mají i fanoušci, tehdejší kouzlo Plechárny je ale pořád ještě ve všech z nás, kteří ji pamatujeme. “Hodně fanoušků tam stálo, stojící fanoušek prostě fandí líp než sedící a tady v nové aréně kromě kotle nestojí nikdo. Hala je rozlehlejší, zvukově líp utěsněná, takže se všeobecně nefandí tolik jako v těch starších halách,“ přidal Skuhravý vzpomínku na již legendární stadion.

Na extraligový titul se ještě ve Varech pomýšlet nemůže, podobným vrcholem sezony by ale mohl být případný postup zpět mezi elitních čtrnáct týmů. “Za současné situace by se to asi trošku srovnat dalo. Máme cíl postoupit zpět do extraligy, chceme letos hrát co nejdéle a probojovat se do extraligy. Kdyby se to povedlo, tak by se to dalo srovnávat,“ zakončil celé vzpomínání v Karlových Varech stále asi nejoblíbenější hráč.

Související články

Notes k zápasu | so 10.3.2018

Semifinále na Slavii - průvodce fanouška