HC Energie Karlovy Vary

Poslední překážka před baráží, v semifinále čeká Energii Slavia

Energetici propluli čtvrtfinálem bez jediného zaváhání a nyní je čeká poslední krok k postupu do baráže. V semifinále narazí na tradičního soupeře z hlavního města Prahy. Slavia si poradila s Přerovem ve čtyřech zápasech a stejně jako Karlovarští měla dostatek času na přípravu před veledůležitou sérií. První utkání je na programu v úterý v 17:30, druhé pak o den později a ve stejný čas. Neváhejte do KV Areny dorazit a vytvořit fantastickou podporu pro domácí mužstvo, které vás bude jisté potřebovat!
První zápas: Online přenos | Video přenos | Vstupenky | Stories
Druhý zápas: Online přenos | Video přenos | Vstupenky | Stories

O soupeři

Soupiska Slavie

  • B: Frodl, Polívka
  • O: Barák, Drtina, Holý, Kasík, Kolařík, Novák, Pohl, Růžička, Ryzák, Šmíd, Štibingr
  • Ú: J. Doležal, Z. Doležal, Endál, Furch, Heldák, Hozák, Jankovský, Kadlec, Krejčík, Kubica, Nedvídek, Ondráček, Račuk, Šafránek, Šagát, Šmerha, Tejral, Zigo

Základní část skončili sešívaní na čtvrtém místě s dvaadevadesáti body. Ve čtvrtfinále na svěřence trenéra Razýma čekal Přerov, který měl v play-off velké ambice. Vyrovnaná série to byla již od úvodního střetnutí, sešívaní o svém vítězství museli rozhodovat až v prodloužení, kde se prosadil Zdeněk Doležal. Ani druhé střetnutí nebylo pro Pražany ničím jednoduché. Zubři se v první části dostali do jednobrankového vedení, které ve druhé dvacetiminutovce vyrovnal Marek Račuk. Druhou výhru zařídil v 50. minutě Lukáš Krejčík vítězným gólem na 2:1. Slavia dokázala neočekávané, dvěma dalšími údery v Přerově, nejprve 6:3 a následně 3:1, si zajistila jasné vítězství v sérii 4:0 a postup do semifinále. „Tým je poskládaný, abychom měli na všech postech kvalitu. Podpořené výbornými výkony obou gólmanů. Semifinále bude náročnější, ale my ale zatneme síly a zadarmo kůži nedáme!“ prohlásil pro hc-slavia.cz trenér Milan Razým. Sešívané ale nečeká nic jednoduchého. První místo v základní části a tři ze čtyř vzájemných duelů hovoří jasně pro Západočechy. Kdo se bude radovat z vytouženého postupu do baráže?

Čtěte také: Semifinále na Slavii - průvodce fanouška - tipy na cestu a ubytování

Koho sledovat

Dominik Frodl

Slavia se v základní části, podobně jako Energie, nemusela spoléhat pouze na jednoho, dva hráče a pravidelně bodovala většina týmu. Stejně tomu tak je i v play-off. Nejvíce kanadských bodů za čtvrtfinále nasbírala dvojice Martin Šagát a Zdeněk Doležal. Zkušenější, třiatřicetiletý Šagát, dvakrát skóroval a přidal tři asistence. Doležal pak rozdal gólové nahrávky hned čtyři a navrch jednu branku vsítil sám. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Krejčík, jemuž se podařilo do přerovské svatyně poslat tři puky. A kdo strávil na ledě nejvíce času? Obránce Jindřich Barák si na vytížení opravdu stěžovat nemohl, když po čtvrtfinále měl icetime 88:37 minut. V tabulce +/- je Barák na dvou kladných bodech.

Slavia se ve třech duelech čtvrtfinálové série s Přerovem spoléhala na gólmana Sparty Davida Honzíka, jenž měl k sešívaným vyřízené střídavé starty. Naneštěstí pro Slavii naskočil čtyřiadvacetiletý brankář v předkole play-off a podle pravidel už tak nebude moci vypomoct ve vyřazovací části WSM ligy. Honzík vychytal Pražanům postup a po konci série se mohl pyšnit 93,67% úspěšností zásahů. Nepodceňujme ovšem Dominika Frodla. Nyní již jasná jednička celku z hlavního města dostal ve čtvrtfinále i vinou virózy šanci jen v jednom utkání, které však zvládl bravurně - ze sedmatřiceti přerovských pokusů inkasoval jedinkrát. Pro jedenadvacetiletého Frodla nejsou boje o účast v baráži žádnou neznámou, vždyť v minulé sezoně odchytal v play-off druhé nejvyšší soutěže patnáct zápasů. Jak zvládne tento maskovaný muž, na kterém bude především záviset úspěch, popřípadě neúspěch Slavie, těžkou roli?

Z karlovarského tábora

A opět ten Novotný. Karlovarský fantom znovu mezi třemi tyčemi kouzlil, v sérii proti Vsetínu dovolil Valachům ve čtyřech zápasech pouze třikrát skórovat, navíc ve dvou případech udržel Novotný čisté konto. Po konci čtvrtfinále jsme mohli s údivem sledovat Novotného statistiky. Průměr 0,75 gólu na zápas, úspěšnost zákroků 97,22 %... Ačkoliv se to bude zdát po přečtení těchto čísel neuvěřitelné, postup do semifinále nebyl jen zásluhou brankáře. Energetici si zastříleli, za pouhé čtyři utkání nastříleli třem vsetínským gólmanům dvacet jedna branek. Nejvíce jich zaznamenal Jakub Flek, jenž pálil ostrými čtyřikrát. Ve statistice +/- pak úřadovala slovinská dvojice. Obránci Matic Podlipnik a Sabahudin Kovačevič zaznamenali sedm kladných bodů.

A jak hodnotí čtvrtfinále asistent trenéra? „Jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit již ve čtyřech zápasech. Rozhodně jsme nevěřili, že série bude až takto krátká. Věděli jsme, že Vsetín je těžký soupeř, což se projevilo ve všech duelech. Jsem rád za to, jak disciplinovaně a týmově odehráli hráči všechna čtyři klání,“ říká Tomáš Mariška. V čem byli energetici v sérii lepší? „Myslím, že jsme byli o kousek hokejovější a týmovější, díky tomu jsme si zasloužili vyhrát. Klobouk dolu před výkonem našeho týmu, který byl korunován výborným výkonem gólmana Novotného,“ nešetří slova chvály Mariška.

Karlovarští sice čtvrtfinále prošli bez ztráty jediného zápasu, ovšem se ztrátou klíčového beka Vladimíra Sičáka. „Už víme, že Vláďa v této sezoně nenastoupí. Nahradit ho bude velmi složité, ale já věřím, že máme dostatečně široký kádr a kvalitní hráče na to, abychom se s tím nějakým způsobem porvali. Budeme muset pozměnit hru v některých situacích, především v přesilových hrách, nicméně já věřím, že ho týmovým výkonem zkusíme nahradit. I mužstvo to bere tak, že částečně hrajeme i za něj,“ komentuje situaci ohledně Sičáka asistent trenéra.

Jeho svěřence nyní čeká Slavia. „Myslím si velmi podobný soupeř jako Vsetín. Hrají fyzický hokej na domácím menším hřišti. Mají spoustu zkušených hráčů, dobře namíchaných s mladšími, kteří se dokáží prosadit jak individuálně, tak v předbrankovém prostoru,“ ví Mariška. „My se na to budeme muset opět velmi dobře připravit a pokud podáme takový výkon, jaký jsme podali v sérii se Vsetínem, věřím, že budeme úspěšní.“ Soupeřovu sílu ale asistent Martina Pešouta nepodceňuje. „Doopravdy ta série bude hodně těžká a bude nás stát hodně sil. Bude záležet na tom, jak k tomu přistoupíme a jak budeme disciplinovaní a jak si budeme plnit to, co jsme si plnili ve čtvrtfinále,“ říká na závěr Tomáš Mariška.

Jak si mužstva vedla ve čtvrtfinále?

HC Slavia Praha
Úspěšnost přesilovek 23,81 % (2. místo v čf)
Úspěšnost oslabení 94,44 % (2. místo v čf)
Tresty 38 TM (8. místo v čf)
Zblokované střely 34 (5. místo v čf)
Střely na branku 24,06 za zápas (8. místo v čf)
Úspěšnost střelby 13,30 % (2. místo v čf)
Úspěšnost vhazování 51,50 % (3. místo v čf)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 22,22 % (3. místo v čf)
Úspěšnost oslabení 88,89 % (3. místo v čf)
Tresty 50 TM (7. místo v čf)
Zblokované střely 30 (8. místo v čf)
Střely na branku 28,25 za zápas (4. místo v čf)
Úspěšnost střelby 18,6 % (1. místo v čf)
Úspěšnost vhazování 57,14 % (1. místo v čf)

Pomozte dobré věci

Během obou domácích semifinálových duelů můžete přispět do sbírky pro Pavla Kováře, handicapovaného sportovce. Pokud můžete, rozhodně neváhejte Pavlovi přispět. Sbírka bude tvořena dobrovolnými příspěvky, které se budou vybírat do zapečetěné pokladničky, jenž bude umístěna vedle recepce KV Areny.

Související články

Notes k zápasu | so 10.3.2018

Semifinále na Slavii - průvodce fanouška