HC Energie Karlovy Vary

Obětavost do poslední minuty? Značka týmu, říká nový energetik Bahenský

Byl to večer premiér. Karlovarský mladíček Kuběna se v extralize trefil vůbec poprvé a pro Zdeňka Bahenského (na snímku) to byla zase střelecká premiéra v karlovarském dresu. Trefa mladého forvarda byla navíc v utkání s Kladnem tou vítěznou. Úspěch se ale přes opticky hladký průběh nerodil zcela lehce. „Nám se dneska hrálo docela těžko. Nepadalo tam to, co třeba v utkání s Ústím. Ale všichni jsme se semkli a nakonec vyhráli, což je nejdůležitější,“ usmívá se účastník světových šampionátů v dorostenecké i juniorské kategorii.

První branka v karlovarských barvách přišla pro Zdeňka Bahenského v pátém utkání za Západočechy. Nadaný útočník se v předchozích zápasech střelecky trochu trápil, a proto není divu, že po utkání rozdával úsměvy na všechny strany: „Mně se to tam nějak šťastně odrazilo... Asi po dvaceti střelách co jsem tady ve Varech mně to tam konečně spadlo. Jsem moc rád, že jsem tu smůlu snad protrhnul.“ Radost může mít o to větší, že jeho trefa byla zároveň gólem vítězným.

Druhým důležitým faktorem byl vedle tři nastřílených branek také suverénní výkon brankáře Mensatora. O jeho přínosu hráč se zámořskými zkušenostmi nepochybuje. „Hlavní dnes bylo, že nám opět výborně zachytal gólman. Velká škoda, toho gólu z poslední minuty,“ lituje ztracené nuly v samém závěru utkání.

Inkasovaná branka na 3:1 ale rozhodně nejde na vrub nedůrazu či špatného přístupu. Celých šedesát minut totiž Energii zdobila maximální zodpovědnost. Obětavost i za rozhodnutého stavu hodnotí Zdeněk Bahenský stručně, zato naprosto výstižně: „To už je značka tohoto týmu, té kvality.“ Nová karlovarská posila odehrála páteční utkání ve čtvrté řadě, která vsítila hned dvě branky. Přestože do závěrečné části už výrazně nezasáhla, byla možná tím rozhodujícím plíškem na vahách střetnutí. Týmy, které hrají na tři lajny, ztrácejí síly mnohem rychleji. Ve Varech máme čtyři kompletní řady na velmi slušné úrovni. Soupeřům se pak takovéto zápasy zvládají těžce,“ připomíná další výhodu oproti dnešnímu soupeři.

Zdeněk Bahenský je v Karlových Varech zatím pouze na hostování do vánočních svátků. Přesto se i díky výborným výsledkům z posledního období stihnul v kabině Energie velmi dobře zabydlet. „Jsem tady maximálně spokojený. Karlovy Vary jsou známé město, navíc jsem to se měl z Litvínova kousek, takže je trošku znám. Už jsem viděl i nově rozestavěnou halu, sice jenom ze silnice, ale i tak to vypadá velmi hezky. Těším se na její otevření,“ prokazuje, že má o dění v nejzápadnějším hokejovém městě přehled. Zda v nové aréně nastoupí jako energetik možná napoví už následující měsíc.


Zdeněk Bahenský po utkání s Kladnem

Související články

Reportáž | pá 23.11.2007

Premiérové trefy přemohly Kladno