HC Energie Karlovy Vary

Po dlouhé době se Lukášové opět potkali

Společně jako brankáři dokázali dovést v roce 2009 karlovarskou Energii k mistrovskému titulu. V dnešních dnech jsou jejich osudy trochu odlišné, ale zároveň i stejné. O kom se píše o karlovarském gólmanovi Lukášovi Mensatorovi a českobudějovickém Lukášovi Sáblíkovi. Nakonec se radoval hostující Lukáš, když jeho tým vyhrál po nájezdech 3:2.

Oba bývalí parťáci dělají v dnešních dnech náhradníky za mladšími kolegy. „Sáblo (Sáblík) stál proti nám vůbec poprvé. Bohužel byl dlouho zraněný. Nechci říci, že jsem měl to štěstí, ale dostal jsem možnost si zachytat. Štěstí určitě není, když v první třetině střídáte kolegu. Nakonec jsme si ze zápasu odnesli bod, ale opět jsme prohráli v prodloužení nebo nájezdech,“ ohlížel se za zápasem karlovarský Lukáš Mensator.

Jak už bylo napsáno, tak Mensator si zachytal. „Přestřelka sice v první třetině nebyla, ale já jsem byl také střídán po třech gólech v zápase s Litvínovem. Trenéři se pokusili s vývojem zápasu něco udělat, tak mě poslali do branky. Někdy to vyjde, někdy ne,“ přihodil Mensator.

A povedl se trenérům tah s brankáři? Na to Mensator odpověděl: „Pro nás je každý bod dobrý, ale jsme v situaci, kdy potřebujeme získat tři. Máme jeden a to je málo. Musíme opět bojovat jako v předchozích třech sezonách, kdy jsme byli namočení v play-out. Bohužel je to tady opět,“ povzdechl si Mensator.

Od poloviny utkání byl zápas velice nervózní. Oba týmy se snažily nechybovat. „Je to předposlední kolo soutěže a tak to chodí. Co se týče utkání s Budějovicemi, tak jsou všechny duely s nimi vyrovnané. Když si vzpomenu na minulou sezonu, tak hned tři duely se rozhodovaly až v nájezdech. Kromě jednoho letošního utkání, kdy nám tam napadalo snad úplně všechno to bylo velice podobné,“ dodal Mensator.

Lukáš Sáblík se v letošní sezoně podíval do lázeňské metropole vůbec poprvé. „Od zranění klíční kosti, které jsem měl v říjnu to bylo podruhé, kdy jsme se podíval na střídačku během zápasu. Více jak tři měsíce jsem si pořádně nezachytal,“ řekl Sáblík.

Nastoupit v Karlových Varech v dresu soupeře bylo pro Sáblíka hodně specifické. „Bylo to hodně zvláštní. Pocity byly takové rozporuplné. Na druhou stranu jsem ale atmosféru zase tak moc nevnímal. Dostal jsme tužku a musel jsem psát statistické údaje. Musím se ale přiznat, že když jsme přijížděli, tak to bylo takové, jako kdybych přijížděl domů,“ přiznal se.

Oba staří známí měli před utkáním čas prohodit pár slov. „Popovídali jsme si na téma rodina a jak se máme. Probrali jsme co nového a tak. O hokeji jsme toho moc neřekli. Jen jsme se shodli, že oba teď nechytáme,“ dodal Sáblík.

Související články

Ohlasy k zápasu | po 25.2.2013

Petr Koblasa: Jen jsem do toho trochu plácl

Preview k zápasu | ne 24.2.2013

V základní části naposledy doma. S Jihočechy!