Po přestávce energetiky prověří Růžičkova parta

Reprezentační přestávka je u konce a naplno se opět rozjíždí extraligový kolotoč. Ve středu čeká hokejisty Energie duel 31. kola, ke kterému zajíždí na led Slavie Praha s odhodláním dobýt O2 arénu. Zápas startuje v 18:15.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

S trenérem o utkání

Asistent trenéra má jedno veliké přání. „Chceme vyhrát. Během reprezentační přestávky jsme měli čas potrénovat a nazkoušet si nějaké další herní situace. Doufám, že budeme úspěšní a vše, na čem jsme pracovali, dokážeme prodat,“ přeje si asistent trenéra.

Energie měla oproti Slavii výhodu. Během přestávky odehrála přátelské utkání s Košicemi, které vyhrála 6:3. „Je logické, že je lepší, když se hraje, než když se jen trénuje. V utkání s Košicemi jsme se snažili praktikovat určité herní prvky, na kterých jsme pracovali během reprezentační přestávky. Myslím si, že se nám něco osvědčilo. Můžeme jmenovat určitý styl napadání. Otázkou je, zda se nám to podaří přenést do extraligy,“ pokračuje Kverka.

V zápase s Košicemi se v sestavě A týmu objevil Jaromír Kverka mladší. „Něco odehrál, ale co se týče výhledu, tak on musí momentálně hrát za juniorku v MHL. Do budoucnosti, ale určitě může do extraligy seniorů zasáhnout. To platí i o Vojtovi Šikovi, který celé utkání proseděl na lavičce. Byli jsme s ním takto domluveni. Věděl, že by se do zápasu dostal pouze, kdyby se něco stalo. Ale i o něm platí to samé jako a Jardovi. Jednou může extraligu hrát,“ přidává Kverka senior.

Podle všeho do utkání na Slavii nezasáhne několik opor. „S největší pravděpodobností s námi nepojede ani Vojtěch Polák, který se vrací po nemoci. Pokud bude k zápasu nominován, tak jako třináctý útočník. Pak je tu Andy MacDonald, který měl problémy s kotníkem a snaží se je léčit. Bylo vidět, že jeho pohyb už není ideální,“ popisuje trenér zdravotní stav kanadského obránce.

A o očekává trenér od samotného utkání a soupeře? „Co se týče fyzické kondice, jsou to velice silní hráči a také patřičně urostlí. Hru mají také dobře propracovanou. Na druhou stranu si dovolím tvrdit, že když dáme do zápasu sto procent, tak máme na to bodovat,“ uzavírá Jaromír Kverka a dodává přání: „Budu spokojený, když do Vánoc získáme více jak čtyři body.“

Kdo nastoupí v brankách obou týmů?

V brance Slavie dostával v úvodu sezony více prostoru zkušenější Miroslav Kopřiva. Nenašel však formu z minulých sezon a do branky začal pouštět mladšího kolegu Dominika Furcha. Právě on je v týmu současnou jedničkou, když odchytal 18 z dosavadních 34 zápasů. V Energii je brankářská situace obdobná. Již druhým rokem nemá nejzápadnější hokejový celek jasnou jedničku. Zkušenější Lukáš Mensator odchytal prozatím 18 zápasů, jeho kolega Tomáš Závorka o jeden méně, má však zatím mnohem čísla. V extraligových statistikách mu mezi brankáři patří 3. místo. V sobotním exhibičním zápase, kdy se hráči Energie postavili doma proti Košicím , vychytal výhru 6:3 Lukáš Mensator. Na to, kdo dostane na obou stranách důvěru ve středu v O2 aréně, si však musíme počkat.

Změny v kádru

Tým Slavie doznal během reprezentační přestávky hned několika změn. Kádr opustila největší předsezónní posila sešívaných Jaroslav Kalla. Ten nenaplnil očekávání, se kterým do Slavie před sezonou přišel z Kladna, a v týmu předčasně skončil. Dle slov hlavního trenéra Vladimíra Růžičky povedou jeho další hokejové kroky do zahraničí. Vyloučený ale není ani návrat do rodného Kladna, kde by mohl dle spekulací nahradit Jiřího Bicka, jenž hostuje z Kladna právě v dresu karlovarské Energie. Trenér Růžička chce dát naopak prostor mladému Danielu Vrdlovcovi. Ten letošní sezonu hostuje v Šumperku, kde se mu velice daří a vévodí tamní produktivitě. Do utkání s Karlovými Vary už naskočí také defenzivní posila Pražanů, Jan Holub. Toho Slavia získala z Liberce výměnou za Tomáše Pospíšila již dříve. Do reprezentační přestávky ale tento vytáhlý obránce vypomáhal formou hostování Litvínovu.

Hosté s novým kapitánem

Karlovarské vedení přišlo během reprezentační přestávky s překvapivou zprávou. Po dlouhých 7 letech skončil na postu kapitána Václav Skuhravý. Ve funkci jej nahradí současný tahoun a křídlo elitní formace Martin Zaťovič. O změně rozhodlo vedení HC Energie, které chce dát Skuhravému tímto krokem prostor ke zlepšení vlastních výkonů. Zaťovič dres s céčkem oblékl už při sobotním přátelském utkání s Košicemi.

Poslední kolo

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda PLZEŇ 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Bicek (Pech, Zaťovič) - 53. Gulaš (Straka, Kovář), 56. Gulaš (Kovář, Straka).

HC Slavia Praha – HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Bednář (Hertl) – 17. Švrček (Čermák, Žižka), 39. Hruška (Němec, Divišek), 53. Erat (Koreis).