HC Energie Karlovy Vary

Pod drobnohledem: Bodoví lídři Pech a Tenkrát

Na jedné straně rychlý bruslař s obávanou střelou, na straně druhé šikovný štírek s rychlýma rukama i citem pro přesnou přihrávku. Není divu, že Lukáš Pech a Petr Tenkrát vévodí kanadskému bodování svých týmů. V úterním utkání v holešovické TESLA ARENĚ stanuli proti sobě v prvních formacích. Naše statistické porovnání ukazuje, že po zápase mohl být spokojenější karlovarský útočník, a to nejen kvůli vítězství svého týmu.

Statistiky Petr Tenkrát Lukáš Pech
Góly: 1 0
Asistence: 0 3
Body: 1 3
+/-: -2 +2
Buly (vyhraná / celkem): 0/1 12/19
Trestné minuty: 0 0
Střely na bránu: 2 2
Střely mimo: 2 1
Hity: 1 2
Povedené přihrávky: 13 15
Pokažené přihrávky: 7 4
Čas strávený na ledě: 16:48 19:23
Čas v přesilovce 5 na 4: 6:20 4:28
Čas v oslabení: 1:06 4:11
Nejdelší pobyt na ledě: 1:23 1:04
Nejkratší pobyt na ledě: 0:12 0:08

Petr Tenkrát

Petr Tenkrát si i přes vstřelenou branku úterní duel příliš neužil. Zpočátku se na ledě v elitní formaci Sparty objevoval často a pravidelně, postupně se jeho herní čas stále více koncentroval v přesilových hrách a samotném závěru zápasu. Jeden z nejlepších extraligových bruslařů byl hodně vidět, hledal příležitosti a řídil přesilovkové kombinace Sparty, na týmový úspěch to ale tentokrát nestačilo.

Momenty v utkání

1:32 - Dlouhé střídání sparťanské pětky i s Tenkrátem na ledě nekončí šťastně, Rastislav Dej po nahrávce Melenovského otevírá skóre zápasu.

6:29 - Diriguje přesilovou hru Sparty, od levého mantinelu si po rychlé výměně puku se spoluhráčem vybruslil až do palebné pozice a těsně minul levou tyč.

32:16 - Hned po pár vteřinách na ledě se uvolnil mezi kruhy a v narůstajícím sparťanském tlaku srovnává po výborné Tonově přihrávce střelou bez přípravy do odkryté branky na 2:2.

46:34 - Zatímco spoluhráči se kolem něj střídají, Tenkrát tráví na ledě za stavu 2:4 téměř celou přesilovku Sparty.

59:21 - Při hře Sparty bez brankáře si hledá volný prostor v přehuštěném prostoru před brankou. Ztráta puku a Kumstátův gól do prázdné branky ale definitivně maří naděje domácích na vyrovnání.

Lukáš Pech

Štěstí v neštěstí. Tak by se dal charakterizovat vstup Lukáše Pecha do 2011/12. Zatímco jeho Energii seslala série porážek až na extraligové dno, jihlavský rodák a odchovanec se prostřílel až na vrchol kanadského bodování soutěže. Už v loňské sezoně se bodově vyrovnal tradičnímu sběrateli kanadských bodů Petru Kumstátovi. Nyní během absence kapitána Skuhravého se Pech posunul na centra první formace, a nejnižší a nejvyšší útočníci karlovarské sestavy tak střílí branky bok po boku.

Momenty v utkání

10:52 - V oslabení vypíchl Hanzlíkovu nahrávku na modré čáře, a osvobodil tím svůj tým z tlaku.

13:28 - Za brankou zachytil sparťanskou nahrávku po hrazení, v pádu nahrál do mezikruží Petru Kumstátovi, který zvýšil náskok Energie na 0:2.

28:45 - V přesilové hře Energie na vlastní modré špatně rozehrál a jeden ze sparťanů vypíchl Pechovi kotouč. Samostatný únik z toho naštěstí pro Pecha nebyl.

37:14 - Pechovo nahození z pravého kruhu v přesilové hře tečoval Petr Kumstát do sítě. Po sparťanském vyrovnání tím vrátil Energii vedení 2:3.

39:32 - V levém kruhu útočného pásma vyhrál vhazování na Petra Kumstáta. Ten pohledným individuálním průnikem zkompletoval hattrick.

53:55 - Za stavu 3:4, kdy se Sparta tlačila za vyrovnáním, ujel Lukáš Pech do samostatného nájezdu. Kdyby proměnil, mohli si Karlovarští užít pohodový závěr utkání. Pöpperleho však nepřekonal.

Související články

Reportáž | út 4.10.2011

Kumstát sestřelil Spartu