HC Energie Karlovy Vary

Posila ze Sparty Marek Bartánus se těší na led i na vítěze Gagarinova poháru

Byla to již několikátá autogramiáda hráčů karlovarské Energie před nadcházející sezonou 2011/2012. Tentokrát se několik energetiků sešlo v Ostrově, kde se konala soutěž o nejsilnějšího muže. Právě autogramiáda hráčů Karlových Varů byla příjemným doplňkem sportovního klání a podpisovou akci si užívali nejen diváci, ale i samotní hráči. Mimo jiných se od začátku do konce stále usmíval sympatický útočník a posila HC Energie Marek Bartánus. Muž, který přišel na hostování z pražské Sparty přispět k útočné sílé Západočechů. S Markem Bartánusem jsme si povídali o letní přípravě i o zápase s ruskou Ufou. Z autogramiády přinášíme i několik fotografií.
Letní příprava nepatří zrovna k nejoblíbenějším částem sezony hokejisty, ale každý profesionál ví, že je potřeba. Bez ní se vrcholový sportovec neobejde. Nejinak je tomu i u karlovarských hokejistů, kteří se pomalu, ale jistě blíží ke konci suché přípravy. „Letní příprava je pro každého hokejistu dril a tvrdě se trénuje, ale myslím si, že z toho budeme žít celou sezonu, takže se už těším na led,“ mluví o důležitosti přípravy před sezonou rodák z Liptovského Mikuláše.

Každý trenér hokejového mančaftu ordinuje pro své svěřence jiný styl letní přípravy. Je na každém trenérovi, jak nastaví přípravu, aby bylo mužstvo co nejlépe připraveno na extraligový led. Toho si je vědom i nejlepší střelec slovenské první ligy v ročníku 2009/2010. „Každý trenér má jinou letní přípravu a myslím si, že ta kterou letos máme, je specifická na sílu, takže si myslím, že je dobrá.“ A ještě nezapomněl dodat: „Jak jsem již řekl, těším se už na led.“

Marek Bartánus v uplynulé sezoně nastupoval v dresu pražské Sparty, která zůstala hluboko za očekáváními. Slovenskému forvardovi se také nedařilo zrovna nejlépe, když v padesáti zápasech nasbíral sedmnáct bodů za devět branek a osm asistencí. Že by za slabé výsledky pražského velkoklubu mohla nedostatečná práce před sezonou však jeho bývalý člen odmítá. „Dá se to srovnat. Letní příprava je v každém mužstvu dril a zde to není jinak. Maká se dva měsíce a z toho se v podstatě žije celý rok,“ pokračuje v povídání o letní makačce.

Den, který má většina hokejistů Energie v kalendáři červeně zatržený, je 25. červenec. To poprvé vyjedou na led. KV Arena bude připravena pro trénink svěřenců Baďoučka a Pešouta. Nebude trvat dlouho a HC Energie odehraje i první duel sezony. 2. srpna se totiž vypraví do Chomutova, kde se stane součástí premiéry tamějšího nového hokejového stánku. „Nedá se ani říci, že zápas v Chomutově je brzy. Je to jen příprava a myslím si, že to bude v pořádku, i když je to tak brzy,“ nevidí žádný problém Marek Bartánus.

Do Karlových Varů již podruhé během jednoho roku zamíří vítěz Gagarinova poháru z ruské KHL a to mužstvo Salavat Julajev Ufa. Tým složený z hvězd světového formátu v čele s reprezentanty Radulovem, Klepišem či trenérem Bykovem . „Na zápas s Ufou se velmi těším. Určitě to bude zajímavé pro diváky i pro nás, protože si zahrajeme s vítězem Gagarinova poháru. Velmi se na to těším,“ říká na první pohled pohodář a nováček v karlovarské šatně. Pro některé hráče v mužstvu Energie bude KV Aréna poprvé domácí halou. Nejinak je tomu i u Marka Bartánuse, který uplynulou sezonu odehrál v Tesla Aréně v Holešovicích. „KV Arena je nová, velmi pěkná hala a musím říci, že se mi tu líbí.“ KV Aréna je nesrovnatelně mladší v porovnání s holešovickou Tesla Arénou. Tomu by mělo odpovídat i vybavení a zázemí pro hráče. „Hala na Spartě vypadá jinak, ale šatny jsou tam udělané nové, takže zázemí je srovnatelné s arénou v Karlových Varech,“ uzavírá rozhovor slovenský forvard Marek Bartánus.