Roman Pšurný: Na naší straně bylo mnoho vyloučení

Roman Pšurný je aktuálně druhým nejlepším střelcem A-týmu, letos zaznamenal 4 branky. V nedělním utkání proti Pardubicím se však do statistik zapsal pouze třemi menšími tresty. V pozápasovém rozhovoru přiznává, že častá vyloučení Energie byla příčinou porážky.

Romane, jaké bylo nedělní utkání s Pardubicemi z vašeho pohledu?
Bylo to hodně ubojované. Myslím si, že jsme nepředvedli ideální výkon a dva góly doma, to je zkrátka málo.

Jaký vidíte rozdíl mezi zápasem ve Zlíně a tím proti Pardubicím?
Stejně jako ve Zlíně bylo hodně vyloučených, kde nás za ně potrestali. Ta vyloučení nám ubírají hodně sil. Já byl dnes na trestné lavici třikrát, takže jsem tomu také moc nepřispěl.

Dokázali jste skóre otočit, pak si ale soupeř vzal vedení zpátky...
To byly okamžiky, kde se lámal zápas. Dáme na 2:1, prakticky v zápětí dostaneme vyrovnávací branku, přijde střídání a je 2:3. Kdybychom to vedení podrželi do konce druhé třetiny, tak jsme v závěru mohli hrát to, co hráli hosté. Museli by se do nás tlačit, my mohli chodit do brejků, ale bylo to bohužel naopak.

Byla tedy opět hlavním důvodem porážky nedisciplinovanost.
Vyloučených bylo hodně, ano.

Do utkání s Pardubicemi jste vstoupili se změnami ve formacích, byl to důsledek vysoké prohry ve Zlíně?
Vždy, když přijde porážka, tak nastanou nějaké změny. Asi ano.

Další zápas vás čeká na půdě Olomouce. Co od extraligového nováčka očekáváte?
Olomouc hraje doma dobře, my zase venku hrozně. Přesto věříme, že už to zlomíme a nějaké body přivezeme.

Myslíte, že šance na bodový zisk je větší, než u jiných soupeřů venku?
Zápas začíná při skóre 0:0 a pokud první třetinu nesehrajeme venku tak, jako doposud, tak snad nějaké body přivezeme.

Romane, jak jste prozatím spokojený s vaším angažmá v Karlových Varech?
Je to taková střídačka nahoru, dolů. Občas se mi podaří vstřelil branku, ale myslím si, že herně mám rozhodně navíc.