HC Energie Karlovy Vary

Rudolf Huna: Opět jsme dostali gól z před brankového prostoru

Energie v domácím prostředí opět nedokázala soupeři vstřelit více jak dvě branky a připsala si další porážku. Jedním z nepilnějších střelců na straně domácích byl Rudolf Huna, který stejně jako Martin Bartek vyslal na Kantora čtyři střely. „Musíme se více tlačit do branky, protože právě odtud padají góly,“ říká slovenský útočník v našem rozhovoru.

Rudo, nástup do utkání jste měli dobrý, co se potom změnilo?
Opět jsme dostali gól z před brankového prostoru, což se nám v poslední době stává často. To byla příčina toho, že jsme úplně přestali hrát, tak jak jsme chtěli. Zkoušeli jsme s tím něco udělat ve třetí třetině a byly tam nějaké světlé chvilky, od kterých se musíme odrazit. Poslední zápas v play-out máme v Pardubicích, utkání musí vypadat úplně jinak. Chtěli bychom navázat na hru, kterou potom budeme praktikovat v baráži. Věřím, že to bude úplně jiné.

Druhá třetina tak povedená z vaší strany už nebyla..
Měli jsme asi jednu, možná dvě střely, které zaváněly nějakou šancí z naší strany, a to je velmi málo. Sice tam byl nájezd Rosti, ale ten nedopadl úspěšně. Kdyby ho proměnil, mohlo být všechno jinak. Takhle se nedá dál hrát. Je potřeba zcela otočit a zlepšit se. Hlavně musíme víc střílet a tlačit se do branky, protože góly opravdu padají z předbrankového prostoru.

Na druhou stranu se počet vyloučených z vaší strany snížil..
Nevím, kolik jsme měli vyloučení, ale nějaká mi stejně přišla zbytečná. Poslední dva zápasy jsme měli strašně moc vyloučení, toho se musíme vyvarovat. Hraje se potom těžce, když se pořád jen bráníme proti silným soupeřům.

Poslední zápas v play-out se blíží, na co se budete soustředit?
Chceme začít hrát tak, jak bychom následně chtěli i v baráži. Podíváme se určitě na nějaké video a pořádně se připravíme na Pardubice. Do pátku máme času dost a doufám, že to bude potom vypadat úplně jinak.

Máte již deset porážek v řadě, to není příliš příznivé pro blížící se baráž, že?
To už nějak neřeším. Nesmíme na to moc myslet, i když to v těch hlavách máme, tak si to nesmíme připouštět. Musíme se soustředit na další zápas v Pardubicích a potom na těch důležitých dvanáct zápasů, které nás čekají v baráži.

Sledujete, jak se daří vaším potencionálním soupeřům?
Já si myslím, že je to téměř jasné. Musíme se zaměřit na to, že to bude Slavie a s největší pravděpodobností Jihlava. V pátek se uvidí, zda to budou Pardubice a nebo Litvínov. Také to závisí na nás, jak přistoupíme k zápasu a jak budeme hrát.

Díky za rozhovor!

Související články

Ohlasy k zápasu | st 23.3.2016

Skuhravý divákům: Potřebujeme vás