S Boleslaví jsme nezahráli dobře, přiznává Mensator

Energie prohrála v pátečním utkání na vlastním ledě s týmem BK Mladá Boleslav v poměru 1:2. Lukáš Mensator (na snímku) předvedl několik dobrých zákroků. Nakonec domácí gólman pustil za svá záda dva puky z celkových dvaceti čtyř, které jeho branku ohrozily. Energie si prohrou svou situaci značně zkomplikovala, čehož si je dobře vědom i sám Mensator. „Bohužel se nám nedaří dobře zvládat vypjaté a krizové zápasy,“ řekl karlovarský strážce svatyně v pozápasovém rozhovoru.

Lukáši, čím si vysvětlujete dnešní prohru?
Hráli jsme špatně. Podali jsme nedobrý výkon, za který jsme si z utkání nezasloužili ani bod. Na konci utkání byla z naší strany snaha o zvrat, ale závěrečný tlak nestačil. Bohužel už nám to tam nepadlo. Špatný výkon jsem navíc korunoval já svou chybou při druhé inkasované brance.

I první branka přišla nečekaně. V druhé třetině jste hráli lépe, ale Boleslav se trefila z přesilovky. Jak jste situaci viděl vy?
Hokej se nehraje na držení puku. Hosté měli přesilovku, která se jim dobře povedla. Střelu od hráče z otočky jsem stihl vyrazit, ale na Balaštíkovu dorážku jsem už byl bohužel krátký.

Ještě se vraťme k závěrečnému tlaku. Za dobrých sedm minut jste dokázali vsítit branku z hole Petra Gřegořka. Poslední minutu třetí periody jste strávil na střídačce. K tomu došlo bez time-outu. Jste s trenérem nějak domluveni?
Není na co čekat. Jestli se prohraje 1:2 nebo 1:3 je úplně jedno. Na to se nehraje. Myslím, že jsme tu poslední minutu odehráli slušně, ale vyrovnávající branka nepřišla.

Energii se v utkání nedařily přesilovky, a i když jich měla k dispozici pět, neproměnila ani jednu. V čem je problém?
Přesilovky mají v našich trénincích velký prostor, trénujeme je, cvičíme si různé formace, ale dneska nám bohužel žádná nespadla. Musíme se na to zaměřit ještě víc a navázat na předchozí zápasy, kdy se nám početní výhody dařily a v neděli to musíme uhrát.

Prohra s Boleslaví hodně zkomplikovala pozici Energie v play-out. Souhlasíte?
Tento zápas byl, dá se říct, takový sezónní. Bohužel se nám poslední tři sezony nedaří vypjaté a důležité zápasy dobře zvládat. Vyhrávat se nám sezónní zápasy dařilo ve dvou sezonách, kdy jsme hráli finále. V té době jsme všechna klíčová utkání shodili na svou stranu a to dělá tým týmem. Nám se to nedaří a doufáme, že v neděli Slavii porazíme, protože to je další ze série klíčových utkání.

Do nedělního klání nemůžete asi jít s jiným cílem, než za každou cenu vyhrát, že?
Ve skupině o udržení jsme ještě Slavii neporazili, takže máme co napravovat. Máme jim co vracet, a tak doufám, že to zvládneme. Nechci ani pomýšlet nad tím, kam bychom se dostali s prohrou. Nechci o tom ani uvažovat. Musíme za každou cenu vyhrát.