HC Energie Karlovy Vary

S odchovanci na Moravu, Vítkovice hostí Energii

Po cestě na Hanou k utkání s Olomoucí energetici absolvují podobnou, ještě delší cestu do Ostravy. V tamní části města totiž dojde k utkání Vítkovic s Karlovými Vary v rámci šestatřicátého kola Tipsport extraligy. Pro Karlovarské je každý bod důležitý, avšak stejně tak je tomu i u ostravského celku, a tak bude utkání velmi zajímavé pro oba týmy. Zápas v OSTRAVA ARÉNĚ startuje v 17 hodin.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Další změny v karlovarském kádru

Letos se kádr stále mění, hráči přicházejí a odcházejí. Zatím poslední změnou je odchod útočníka Tomáše Bulíka, který na vlastní žádost po dohodě s vedením týmu Energii opustil. Do sestavy se pak vrací kapitán Radim Bičánek, který v Olomouci nehrál kvůli zranění. V útoku pak spatříme hned dva hráče, kteří už led KV Areny dobře znají. Z Jihlavy minimálně pro páteční zápas přijíždějí Jakub Flek a Dávid Gríger, kteří by se měli aktivně zapojit do hry.

Budoucí soupeř pro play-off či play-out?

Vítkovicím se v letošní sezoně nedaří, stále se nachází na hranicí postupu do předkola, a tak je souboj s nimi velmi důležitý. To si uvědomují i ve Vítkovicích, bodově jsou na tom sice o něco lépe, ale velikým favoritem nejsou. “Opticky jsou sice Vary poslední, ale náš náskok na ně je jen šest bodů. Celý spodek tabulky je hodně vyrovnaný a nikdo nemá nic jisté,“ varuje trenér Ladislav Svozil. Vítkovičtí měli celkem povedený vstup do soutěže, kdy střídali delší série proher a výher. Aktuálně jsou na tom ale poměrně špatně, ze dvanácti zápasů dokázali zvítězit jen dvakrát, energetici mají ze stejné porce utkání výher pět.

Nová a nemalá jména v týmu

Do Vítkovic se po krátké štaci ve Švýcarsku vrátil Rostislav Olesz, hráč s mnohaletou zkušeností s nejlepší ligou světa, zámořskou NHL. Olesz nastoupil za ostravský celek již na začátku sezony, poté ale odešel do již zmíněného Švýcarska. Z rodinných důvodů se ale vrátil zpět do České republiky a zamířil znovu do Vítkovic. Během sedmnácti zápasů dokázal získat již 18 bodů, po návratu půjde o jeho druhé utkání na domácím ledě. Druhou posilou je pak odchovanec Radek Philipp, který se do rodných Vítkovic vrací ze slovenských Košic. Ostravané se pak ale budou muset obejít bez Romana Sturzce a Karola Slobody, kteří jsou zranění.

Nesmí se opakovat výkon s Olomoucí, velí Oremus

Před víkendovými zápasy Energie s Vítkovicemi a Litvínovem musel udělat trenér Peter Oremus nějaké změny v sestavě. Obranné řady opět vyztuží z marodky vracející se Radim Bičánek. V útoku se pak objeví mladíci Dávid Gríger a Jakub Flek. „Radim se vrací po zranění a jsem moc rád, že s námi do Vítkovic odjel. Co se týče dvou mladíků, tak oba do utkání nastoupí, a to, že s námi odjeli, je i z důvodu, že u nás skončil v týdnu Tomáš Bulík. Museli jsme na jeho odchod nějak reagovat,“ říká na úvod trenér Peter Oremus.

Energie odcestovala na sever Moravy s cílem bodovat. „Jsme v situaci, která nám jasně určuje, s jakými cíli do obou víkendových utkání nastoupíme. Za prvé, nesmí se opakovat výkon, který jsme předvedli v Olomouci, kdy jsme měli za dvě třetiny pět střel. A za druhé, musíme konečně urvat nějaké body. Hráči už jen při pohledu na tabulku musí být do zápasu dostatečně motivovaní,“ přidává. To samé se dá napsat také o vítkovickém celku. Ten po slušném rozjezdu sezony se začíná pomalu propadávat tabulkou. „I pro ně to bude velice důležité utkání. Každopádně my se musíme více tlačit do zakončení. To, co jsme předvedli naposledy v Olomouci, bylo z naší strany opravdu špatné,“ doplňuje trenéra útočník Jaroslav Kůs.

Statistiky

Poslední utkání

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Laš (Knotek, Skrbek), 29. Knotek (Buc, Vyrůbalík), 48. Jergl (Holec, Pekr). Rozhodčí: Šindler, Polák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:8 Využití: 2:0. Diváci: 4512. Střely na branku: 31:16. Zblokované střely: 15:20. Hity: 6:15. Vhazování: 35:27.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Holík (Žižka, Matějíček), 35. Marušák (Čachotský, Čech), 37. Marušák (Bukarts, Veselý) - 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka). Rozhodčí: Šír, Čech - Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5, navíc Kubiš (ZLN) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5649. Střely na branku: 23:17.

Související články