HC Energie Karlovy Vary

Škoda, že venku nehrajeme jako doma, míní Vojtěch Tomeček

Energetici v posledním utkání roku 2014 narazili v KV Areně na Slavii. Od začátku svého soupeře přehrávali, vytvářeli si mnoho šancí, avšak neproměňovali je. Štěstí měli i v oslabení, a tak chyběla jen vstřelené branka, která nakonec naštěstí přišla. Zápas pro náš web zhodnotil Vojta Tomeček.

Vojto, jak byste zhodnotil úterní utkání?
Určitě bych nehodnotil svůj osobní výkon, ale zhodnotil bych výkon celého týmu, který byl dnes perfektní. Měli jsme hodně šancí, hráli jsme týmově, a nakonec jsme měli štěstí, spadlo to tam a brali jsme tři body.

Co rozhodlo toto utkání?
Když to tak řeknu, hráli jsme dobře odzadu, nedělali jsme chyby. Ubránili jsme oslabení, snažili jsme se hrát velmi důkladně, což se nakonec očividně vyplatilo, a i když jsme měli někdy docela dost štěstí, tak jsme zvítězili, to je důležité.

Vojto, proč se doma daří a venku ne?
To kdybych věděl… Nevím, chtěli bychom hrát venku stejně jako doma, ale prostě to nejde. Musíme něco změnit, ale nikdo zatím neví co. Zbytečně ztrácíme body, jsme nervózní, mohli jsme být úplně jinde, kdybychom pár utkání dotáhli do konce.

Není to třeba už jen psychikou, že jdete předem do „prohraného“ utkání?
Musíme si to v té hlavě srovnat, určitě na to má psychika velký vliv. Přerušit takovouto sérii už nebude jednoduché, musíme se soustředit, nebát se ničeho a jít do toho po hlavě, pak se nám to snad povede. Aspoň, že se nám takto daří doma.

Oproti minulým utkání jste se přesunul do druhé formace po bok Kverky a Vachovce, jak se vám hrálo?
Mně je celkem jedno, v jaké formaci hraji, důležití jsou spoluhráči. Rozumím si celkem se všemi hráči, takže to mě tak moc neovlivňuje. S kluky si člověk sedne rychle, myslím, že jsme dnes hráli velmi dobře, škoda, že jsme nedali branku, ale nic jsme asi nezkazili, tak snad jsme splnili to, co jsme měli.

Související články

Preview k zápasu | po 29.12.2014

Do KV Areny míří poslední Slavia