Souhrn mládeže: Dorost a devítka vedou své skupiny

Vzhledem k tomu že extraligové soutěže jsou v plném proudu, vracíme se zpět s pravidelným souhrnem, jak se našim nadějím v předchozím týdnu dařilo. Nejvíce odehraných zápasů mají junioři, kteří první mistrovské zápasy odehráli už o prázdninách. První zářijový den zahájili svou soutěž deváťáci a jako poslední do extraligového kolotoče nastoupil dorost Energie. Liga dorostu vypukne v pátek 15. září a energetici budou hostit tým IHC Písek. Žáci vyjedou do ostrých bojů až na konci září.

DHL Extraliga juniorů

Jak už bylo řečeno, tak extraliga juniorů začala dříve, a to z důvodu změny systému soutěže. Svěřenci Pavla Arnošta odehráli již šest zápasů. Po úspěšném začátku, kdy si junioři připsali dvě výhry v prodloužení, nestačili na tým Mountfieldu. Následovala další výhra v prodloužení nad českobudějovickým Motorem. V prvním zářijovém týdnu, ale museli naši mladíci kousat dvě prohry. Vypadá to, že si právě vybírají smolné období, které se během sezony nevyhne vesměs žádnému týmu. Aktuálně jsou na sedmém místě skupiny. O další body zabojují naši junioři ve čtvrtek, kdy je čeká utkání s Bílými Tygry, kteří jsou v čele skupiny. Liberec je posledním týmem ze skupiny, s nímž si energetici dosud nezměřili síly.

5. kolo čtvrtek 7. září 2023
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Reportáž k utkání

6. kolo sobota 9. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Extraliga dorostu

Extraligový tým dorostu zahájil svou sezonu v předchozím týdnu. Nejprve doma hostil tým Slavia Praha. Ačkoliv pražští mladíci vstoupili do utkání aktivněji, tak jim vítr z plachet vzaly tři góly, které inkasovali v první třetině během jedné minuty. V tomto utkání padlo dohromady jedenáct branek. Pod osm z nich se podepsali energetici a tudíž si hned v prvním utkání sezony připsali tři body.

V sobotu pak svěřenci Tomáše Andryse vyrazili do Českých Budějovic. V utkání se činili nejen hráči, ale svůj tým hodně podržel i gólman Michal Oršulák, který o možnost získat čisté konto přišel v čase 59:45. I z tohoto zápasu tři body putovali k energetikům. Karlovarští mladíci se ziskem šesti bodů drží díky své gólové bilanci první místo ve skupině. Prvními dvěma zápasy shodou okolností prošli neporaženi i soupeři s nimiž Energie hraje derby, tedy Škoda Plzeň a Verva Litvínov.

1. kolo čtvrtek 7. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 8:3 (3:1, 3:1, 2:1)

2. kolo sobota 9. září 2023
Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Extraliga 9. tříd

Velmi zajímavé soupeře v úvodu sezony měli svěřenci Adama Sýkory. Sezonu deváťáci odstartovali první zářijový den Podkrušnohorským derby s týmem Litvínova. Výhra 4:1 jim vynesla zisk prvních tří bodů. Týden nato do Karlových Varů dorazil tým Pilsen Wolves, ten zvládl ve třetí třetině srovnat skóre, ale v čase 58:42 vrátil energetikům vedení Jakub Staněk. Jak se ukázalo, šlo o vítězný gól a energetici si tak připsali na své konto plný počet bodů.

V sobotu pak deváťáci vyrazili do Plzně, kde sice po první třetině prohrávali 0:1, ale ve druhé třetině poslali do plzeňské branky kotouč třikrát a stav před poslední částí byl 3:2 ve prospěch energetiků. Plzeňští však ve třetí třetině srovnali. Zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení. V čase 61:19 Západočeské derby ukončil Jakub Kyncl a získal pro Energii bonusový bod. Karlovarští deváťáci s osmi body vedou tabulku své skupiny.

2. kolo, pátek 8. září 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Pilsen Wolves 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 08:08 Postl (Mašek; 5/5), 10:02 Mähler (Kubík; 5/4), 26:57 Staněk (Zimmermann; 5/5), 33:28 Barda (Horáček; 5/4), 58:42 Staněk (Suchý, Horáček; 5/4) – 26:09 Bradáč (Paroubková; 5/5), 40:10 Jäger (5/5), 44:29 Bradáč (Jäger; 5/5), 54:23 Jäger (Hirth; 5/5).

3. kolo, sobota 9. září 2023
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 3:4p (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 19:22 Blengino (Beran; 5/5), 35:01 Blengino (Matoušek; 5/4), 59:49 Mertl (Strnad; 5/5) – 25:57 Suja (Staněk; 5/5), 30:50 Suchý (Staněk; 5/5), 38:27 Kubík (Kyncl; 5/5), 61:19 Kyncl (Mähler; 3/3).