Souhrn mládeže: Dorost ovládl skupinu! Osmáci vyhráli derby

Třetí adventní týden měli napilno hlavně junioři a extraligový dorost. Oba týmy odehrály po třech zápasech. Zatímco junioři už sbírají body v nadstavbě, tak dorost o víkendu zakončil základní část soutěže. Do vyšší nadstavby vkročil vítězně a navíc z prvního místa skupiny. Vítěznou šňůru odvíjejí osmáci, kteří ovládli hned dvě derby. Vítězně ze svého duelu ze Sokolovem odkráčeli i páťáci. Naše naděje odehráli devět zápasů a pouze ve třech nebodovali.

DHL Extraliga juniorů

Tři nadstavbové duely na domácí půdě měli v uplynulém týdnu na programu naši junioři. V pondělí přivítali tým Sparty. Premiérový gól v juniorském hokeji v tomto utkání vstřelil Kryštof Dyk, když ve dvacáté minutě srovnával skóre. Ve druhé třetině však Sparťané přidali tři góly a vyhnali z branky Adama Ebenstreita. Za energetiky se prosadil už jenom ve čtyřicáté minutě Matěj Zeman. Za stavu 2:4 sáhli karlovarští trenéři po power-play, v níž inkasovala Energie pátý gól. Parádní hokejovou podívanou přinesly víkendové duely s juniorkou Dukly Jihlava a Komety Brno.

Jihlavské střelce vynuloval Adam Ebenstreit. Dvěma góly přispěl Vojtěch Čihař a pod zbývající čtyři se podepsali Jakub Galnor, Matěj Novotný, Matyáš Váňa a Vít Záhejský. Kosa padla na kámen v duelu s Kometou. Energetici po první třetině vedli 3:0 díky střelám Roberta Šlechty, Vojtěcha Steklého a Filipa Krajčíka, který skóroval poprvé po návratu na led. Ale junioři Komety jim předvedli to samé co o den dříve Spartě. Nejenže se za tohoto stavu dokázali vrátit do hry, ale necelých šest minut před koncem utkání srovnali a zápas ukončily až samostatné nájezdy. V těch své nájezdy proměnili Vojtěch Čihař a Ondřej Dorot, ale to nakonec na výhru nestačilo. Energetici jsou se sedmi body na pátém místě skupiny o pořadí v play-off.

II. 3. kolo pondělí 11. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Reportáž k utkání

II. 4. kolo pátek 15. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

II. 5. kolo sobota 16. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Třinec 3:4sn (3:0, 0:1, 0:2 – 0:0 – 0:1)

Extraliga dorostu

Tři zápasy odehrál i náš extraligový dorost. Prvním soupeřem byla také Sparta. A průběh první třetiny byl stejný jako den předtím u juniorského duelu obou celků. Skóre otevřeli Sparťané a ve dvacáté minutě srovnal Jakub Habla. Ve druhé třetině se prosadili dvakrát jenom Sparťané. Náskok Sparty snížil v padesáté třetí minutě deváťák Jakub Kyncl. Do konce utkání už žádný gól nepadl a tak body zůstaly Spartě.

Po bodech se dorost natahoval v Liberci, ale i odtud nakonec energetici odjížděli s prázdnou. Skóre otevřel Marko Michalov, ale po první třetině byl stav 2:1. Vyrovnat skóre se energetikům podařilo v padesáté čtvrté minutě, když Jonáš Vaníček trefil mezeru mezi Charvátovými betony. Po pouhých osmnácti sekundách si Tygři vzali vedení zpět a už ho z drápů nepustili.

Poslední duel základní části odehráli svěřenci Tomáše Andryse na domácím ledě, kde přivítali dorost Tábora. Stejně jako v předchozích duelech houževnatí Jihočeši bojovali jako lvi. Skóre otevřel Pavel Kůrka ve vlastním oslabení, ale ve dvanácté minutě bylo vyrovnáno. V početní výhodě ve druhé třetině udeřil Marek Kubík, který poslal Energii do vedení. Pro Marka, který je hráčem deváté třídy, šlo o premiérový gól v dorosteneckém hokeji a navíc v extralize. V úvodu třetí třetiny táborští mladíci srovnali. Utkání ve prospěch energetiků v prodloužení rozhodl Petr Tomek. Branku Energie hájil Ondřej Kadoun. Pro gólmana karlovarské devítky to byl první start v dorosteneckém hokeji. Během své premiéry si Ondřej připsal dvacet čtyři zákroků, což mu vyneslo úspěšnost 92 %. Energetici zakončili základní část vítězně a se ziskem šedesáti bodů vyhráli skupinu.

24. kolo úterý 12. prosince 2023
HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

26. kolo čtvrtek 14. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

27. kolo sobota 16. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Liga dorostu

Šestnáctka neměla na programu žádný zápas. Poslední soutěžní utkání tohoto roku ji čeká v pátek 22. prosince, kdy do Karlových Varů dorazí dorost Písku.

Extraliga 9. tříd

Deváťáci měli v plánu duel s týmem Pilsen Wolves, ale zápas byl odložen. Další zápas svěřenci Adama Sýkory odehrají až 6. ledna, kdy nový rok začnou západočeským derby.

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Dvě derby mají za sebou osmáci. Nejprve vyrazili do Litvínova, kde o své výhře rozhodli třemi góly ve druhé třetině. Pod sedm gólů, které osmáci vstřelili, se podepsali Vojtěch Hüttl, Roman Kašpar, Jan Pavlis, František Pavlovic, Matyáš Vrbas, Jan Zrzavecký a Eliáš Křivánek.

Týden pak osmáci zakončili západočeským derby. V něm už v osmé minutě energetici prohrávali 0:2. Z náskoku plzeňských mladíků začal ukrajovat ve třicáté deváté minutě Roman Kašpar za asistence Daniela Psohlavce a Jana Pavlise. Šanci ke srovnání skóre ve čtyřicáté šesté minutě pro Maxima Dana připravil Thomas Hanson. A zisk bodů energetikům zajistil František Pavlovic po přihrávce Vojtěcha Hüttla. Energie je se šesti body na druhém místě nadstavbové skupiny A.

II. 3. kolo sobota 16. prosince 2023
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (2:3, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky:15:02 Grunt (Holub; 5/5), 18:24 Toman (5/5), 54:11 Grunt (Buřič; 5/4) – 06:13 Pavlovic (Mariaš; 5/5), 18:19 Zrzavecký (Hanson; 5/5), 19:34 Hüttl (Pařízek; 5/5), 22:44 Pavlis (Koncz; 5/5), 28:50 Kašpar (Vrbas; 5/5), 37:45 Křivánek (Pavlis; 5/5), 50:53 Vrbas (Kašpar; 5/5).

II. 4. kolo neděle 17. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:38:30 Kašpar (Psohlavec, Pavlis; 5/5), 45:20 Dan (Hanson; 5/5), 56:15 Pavlovic (Hüttl; 5/5) – 00:36 Janeček (5/5), 07:20 Jágr (Roškota; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Sedmáci rovněž nehráli. Další ligový zápas je čeká 23. prosince, kdy vyrazí do Chebu.

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Duel šesťáků s týmem Litvínova byl odložen. Další soutěžní zápas je čeká 6. ledna, kdy budou hostit Baník Sokolov.

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

V jediném utkání minulého týdne hostili páťáci své vrstevníky z Baníku Sokolov. Energetici po první třetině prohrávali o gól. Skóre se jim podařilo srovnat v početní výhodě ve dvacáté osmé minutě. Do padesáté třetí minuty pak karlovarští mladíci skórovali ještě sedmkrát. Během necelých šesti minut v závěru zápasu vstřelili sokolovští mladíci tři góly, ale čas byl neúprosný a tak se z výhry radovali energetici. Dvougólovými střelci byli Ladislav Dankanics, Matěj Kloz, David Kuljas a Sebastien Pazdera. Pod zbývající gól se podepsal David Vlčko. Páťáci jsou s patnácti body na čtvrtém místě skupiny 11 - Karlovarská a na třetí místo ztrácí pouze bod.

16. kolo sobota 16. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - Baník Sokolov 9:5 (1:2, 3:0, 5:3)
Branky a nahrávky:04:17 Kloz (5/5), 27:13 Kuljas (Civín; 5/4), 33:14 Pazdera (5/5), 38:37 Dankanics (Möckl; 5/5), 40:33 Dankanics (Kuljas; 5/5), 41:39 Kloz (Civín; 5/5), 45:53 Kuljas (5/5), 50:58 Vlčko (Kocián; 5/5), 52:11 Pazdera (Hajšmanová; 5/5) – 00:50 Bakura (Jurčík; 5/5), 18:42 Kurča (5/4), 54:44 Bílek (Bakura; 5/5), 57:43 Bakura (5/4), 59:54 Bílek (5/5).