Souhrn mládeže: Energetici mezi lídry skupin, hattricky a nadstavbové boje

Druhý adventní týden je za námi a s ním i další porce soutěžních zápasů našich mladých hokejistů a hokejistek. První dvoudenní trip za sebou mají junioři, kteří si z něj přivezli tři body. Extraligový dorost poprvé v sezoně padl s Mladou Boleslaví. Novou vítěznou šňůru začala odvíjet šestnáctka a na vítězné vlně stále sviští deváťáci. První výhru v nadstavbě oslavili osmáci. Děkovačku před domácími fanoušky si užili sedmáci. Nepříliš šťastný víkend za sebou mají naše nejmladší kategorie. Ale i to je hokej, z výhry se vždy může radovat jenom jeden z týmů. Naše naděje se v uplynulém týdnu z výhry radovali šestkrát z deseti zápasů.

DHL Extraliga juniorů

Cílem prvního nadstavbového tripu našich juniorů byl Třinec a den poté Vítkovice. V duelu s úřadujícími vicemistry energetici ještě v polovině zápasu prohrávali 0:3. Ve třicáté páté minutě zahájil stíhací jízdu David Varvařovský. Kontaktní gól o chvilku později vstřelil Matěj Zeman a skóre ve třetí třetině srovnal Jakub Galnor. Zisk bodů energetikům zhatil Vojtěch Spěváček v čase 58:40. Karlovarští mladíci sice zkoušeli zápas dostat do prodloužení v power-play, ale čas byl neúprosný.

Přetahovaná o vedení v duelu s Vítkovicemi trvala do dvacáté osmé minuty. Poté šli energetici do vedení, které si už do konce utkání pohlídali. Prvním hattrickem v juniorském hokeji k zisků tří bodů přispěl David Varvařovský. Dva góly a asistenci u prvního a třetího Davidova gólu přidal Vojtěch Čihař. Po dvou asistencích si zapsali Jakub Vogel a Vít Záhejský. Branku Energie hájil v obou utkáních Martin Psohlavec, který dohromady zlikvidoval šedesát osm střel. Junioři si díky výbornému týmovému výkonu připsali první nadstavbové body. O další se porvou 11. prosince, kdy do Varů dorazí juniorka Sparty.

II. 1. kolo pátek 8. prosince 2023
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Reportáž k utkání

II. 2. kolo sobota 9. prosince 2023
HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Extraliga dorostu

Jediný zápas měli v minulém týdnu na programu naši dorostenci. Ti opět nastoupili v omlazené sestavě, kdy do sestavy naskočili hráči deváté třídy a šestnáctky. Výkon energetiků ocenil Martin Škaloud, trenér Boleslavi. „I tak je nutno podotknout, že přes slepovanou sestavu, kde jestli se nepletu, měli domácí pět deváťáků, tak předvedli velmi slušný výkon.“ Poprvé od zranění, které utrpěl v utkání se Slavií, naskočil do zápasu útočník Viktor Wardas. Do branky se postavil patnáctiletý Petr Kašpar, který si připsal třicet pět zákroků. Pod branky Energie se podepsali Jakub Habla a Michal Kváš. S výkonem svých svěřenců nebyl úplně spokojený Tomáš Andrys. „Půlku zápasu jsme se absolutně nehýbali. Nechtěli jsme vyhrávat souboje, nechtělo se nám do forčeku a úplně se nám nechtělo do bodyčeku. Mladá Boleslav nás přehrávala. Myslím, že třetí třetinu jsme začali trochu hrát, ale myslím, že už to bylo pozdě.“ Energetici jsou tři kola před koncem základní části na prvním místě skupiny se ziskem padesáti osmi bodů.

25. kolo sobota 9. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Liga dorostu

Ke svému prvnímu duelu vyrazili svěřenci Bohumíra Sapouška do Ústí nad Labem. Střelce Slovanu vynuloval Petr Kašpar. Energetici vstřelili devět gólů, pod které se podepsalo devět různých střelců. Premiérový gól v lize dorostu si vstřelil Adrian Benda. Dalším střelcem byl Matěj Bauer, který si svůj první gól za šestnáctku vstřelil v utkání s Baníkem Sokolov. Poprvé se v šestnáctce prosadili Timotej Kubizniak a Šimon Šilhan. Autorem posledního gólu Energie byl Oskar Magner, který si v předchozím duelu se Slovanem vstřelil svůj první gól v šestnáctce. Pod zbývající čtyři góly se podepsali David Krček, Jiří Malý, Matěj Pavlis a Filip Žalud.

V ukání s týmem Kobra Praha šestnáctka po druhé třetině vedla 4:0. O čisté konto Ondřej Maňák přišel ve čtyřicáté první minutě po zmatku před svou brankou. Po jedné z akcí energetiků vypukla u branky hostů menší bitka, kterou rozhodčí ocenili menším trestem pro oba aktéry. Vůbec ve třetí třetině byl na trestných lavicích docela provoz. Žádná branka ale už k vidění nebyla, a tak si šestnáctka připsala další výhru. O góly Energie se tentokrát podělili Šimon Kožík, Šimon Šilhan, Matěj Pavlis a David Krček. Energetici jsou na třetím místě skupiny Západ a na kontě mají třicet osm bodů.

20. kolo pátek 8. prosince 2023
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 0:9 (0:2, 0:5, 0:2)
Branky a nahrávky:09:32 Malý (Pavlis, Krček; 5/5), 15:21 Benda (Žalud, Pavlis; 5/4), 23:06 Pavlis (Benda, Dobřemysl; 5/5), 23:17 Šilhan (Kožík; 5/5), 25:07 Kubizniak (Dobřemysl; 5/5), 26:41 Krček (Zolnaj; 5/5), 33:09 Bauer (Šilhan; 5/5), 45:35 Žalud (Pech, Kožík; 5/5), 48:50 Magner (Pech, Žalud; 5/4).

21. kolo neděle 10. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:00:31 Kožík (Zolnaj; 5/5), 11:03 Šilhan (Bauer; 5/5), 16:28 Pavlis (Šilhan; 5/5), 21:56 Krček (5/5) – 40:25 Vejvoda (Halfar; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Jediným soupeřem našich deváťáků byli kladenští Rytíři. První třetina byla v režii svěřenců Adama Sýkory a po jejím skončení vedli energetici 4:1. Zbývající třetiny už byly, co do počtu gólů, vyrovnané. Ve druhé části padly na každé straně dva góly a v té třetí se pak každý z týmů prosadil jednou. K výhře Energie dvěma góly přispěli Maik Mähler a Stanislav Barda, který přidal i jednu asistenci. Jeden gól a jedna asistence nesla podpis Milana Vaňourka. Tři body za gól a asistenci si shodně připsali Josef Suchý a Jan Hruška. Pro Honzu šlo o první gól v dresu Energie, za kterou po příchodu se Sokolova naskočil do třetího zápasu. U tří gólů byl Jiří Kubát, u dvou Aleš Břečka a na jeden nahrál Josef Postl. Deváťáci si zatím vybojovali padesát osm bodů a jsou na prvním místě skupiny s tří bodovým náskokem na devítku Plzně.

21. kolo sobota 9. prosince 2023
Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:7 (1:4, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky:09:12 Matějka (5/5), 21:07 Holoubek (Šubin; 5/5), 39:19 Kováč (5/5), 52:21 Šubin (Kučera; 5/5) – 08:23 Barda (Kubát, Hruška; 5/5), 16:38 Suchý (Vaňourek, Postl; 5/5), 16:56 Mähler (Suchý, Břečka; 5/5), 19:11 Mähler (Suchý, Břečka; 5/5), 21:44 Barda (Kubát, Hruška; 5/5), 25:02 Vaňourek (5/5), 50:59 Hruška (Barda, Kubát; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

První nadstavbový souboj s chomutovskými Piráty vyšel lépe energetikům. Ti si už v první třetině vystřelili dvougólový náskok, který si pohlídali až do závěrečné sirény. Chomutovští osmáci se prosadili v každé třetině jednou a tak svěřenci Davida Šalamouna mohli před domácími fanoušky oslavit první výhru v nadstavbě. Branku Energie hájil Lukáš Kalčík. Čtyřmi body k týmovému úspěchu přispěl Jan Pavlis, který vstřelil dva góly a u dvou asistoval. Gól a asistenci měl na svém kontě František Pavlovic. Na listinu střelců se dále ještě zapsali Vojtěch Hüttl a Hugo Koncz. Osmáci jsou na čtvrtém místě nadstavbové skupiny A.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:02:26 Pavlovic (Pavlis; 5/5), 13:35 Koncz (Psohlavec; 5/5), 18:18 Pavlis (5/4), 49:33 Hüttl (Pavlis, Pavlovic; 5/4), 59:03 Pavlis (4/5) – 10:01 Jansa (Vavřík; 5/5), 27:04 Jansa (Kříž; 5/5), 49:09 Jansa (Murtuzalijev; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Sedmáci hostili své vrstevníky z Baníku Sokolov. Ti se prosadili pouze jednou ve dvacáté osmé minutě. Zato karlovarští mladíci skórovali osmkrát. Pod dva góly a jednu asistenci se podepsal Josef Šlár. O zbylé góly se podělili Adam Heidenreich, Max Kalčík, Jan Martínek, Tomáš Röding, Jakub Veselý a Martin Rejthar. Sedmáci jsou na druhém místě skupiny 9 - Karlovarská. Na první Tachov ztrácejí dva body, ale mají k dobru odložený duel s týmem Mariánských Lázní.

16. kolo neděle 10. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky:10:23 Veselý (Šlár; 5/5), 17:23 Martínek (Heidenreich; 5/5), 26:36 Rejthar (5/5), 32:49 Šlár (5/5), 39:33 Kalčík (5/5), 41:31 Šlár (5/5), 43:05 Heidenreich (Martínek; 5/5), 49:40 Rödig (5/5) – 27:17 Berger (5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Podruhé v sezoně nestačili na chomutovské Piráty naši šesťáci. Ti po polovině utkání prohrávali 0:3, ale před koncem třetiny se díky trefám Ondřeje Kothera a Jakuba Kuchty dostali na dostřel jedné branky. Čtvrtý gól Piráti přidali v padesáté minutě. Pro smazání náskoku Pirátů sáhli trenéři k power-play. V té svou výhru trefou do prázdné branky pojistili v šedesáté minutě chomutovští šesťáci.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky:34:14 Kothera (Kuchta, Koblížek; 5/5), 37:31 Kuchta (Souček; 5/5) – 14:41 Neugebauer (Staněk; 5/5), 32:02 Staněk (Krahulík; 5/5), 33:29 Staněk (D. Vrba; 5/5), 49:35 Staněk (Neugebauer; 5/5), 59:18 Staněk (5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

V přestřelce s týmem Meteoru Třemošná, byli o gól šťastnější hráči hostujícího týmu. V utkání padlo dohromady patnáct gólů. Energetici dokázali ve druhé třetině stáhnout náskok páťáků Meteoru a jít do vedení. Před koncem třetiny však hráči Meteoru skóre srovnali. Ve čtyřicáté druhé minutě si energetici vzali vedení zpět. Jenomže následně třikrát inkasovali. Na dostřel jedné branky Energii dostal v čase 58:05 Oliver Zikmund, ale další branku už karlovarští mladíci nestihli přidat a tak i přes svůj bojovný výkon zůstali bez bodů. Hattrick si v tomto utkání zkompletoval Oliver Zikmund. David Kuljas přihodil dva góly a asistenci. Zbývající dva góly padly z holí Johna Bedarfa a Ladislava Dankanicse. Páťáci jsou se třinácti body na čtvrtém místě skupiny 11 - Karlovarská a na třetí místo ztrácejí pouze bod.

14. kolo neděle 10. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Meteor Třemošná 7:8 (3:4, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky:08:38 Kuljas (5/5), 14:47 Zikmund (Dankanics; 5/5), 18:19 Kuljas (5/5), 31:34 Dankanics (Kuljas; 5/5), 35:44 Bedarf (Möckl; 5/5), 41:53 Zikmund (Kloz; 5/5), 58:05 Zikmund (5/5) – 01:26 Klabačka (5/5), 05:26 Klabačka (5/5), 16:57 Klabačka (5/5), 19:37 Mulač (5/5), 37:25 Klabačka (5/5), 48:37 Klabačka (Mulač; 5/5), 51:24 Klabačka (5/4), 55:24 Šmídl (Klabačka; 4/5). Rozhodčí: Kříž, Příplata. Diváci: 57. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 7:8. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:8, 7:8.