Souhrn mládeže: Neporažený dorost a devítka, žáci na vítězné vlně!

První říjnový týden je za námi a naši mladí hokejisté a hokejistky odehráli další várku svých soutěžních utkání. Polovinu základní části za sebou mají junioři, kteří si drží poslední postupovou pozici do vyšší nadstavby. Extraligový dorost oslavil desátou výhru v řadě a osamostatnil se na prvním místě skupiny. Čtvrtý o gólovou bilanci je ligový dorost. Na vítězné vlně dál sviští i deváťáci, kteří vyhráli všech sedm zápasů sezony. Osmáci se radovali z první výhry a naopak vítězná šňůra se přetrhla sedmákům. Šesťáci ve dvou duelech vstřelili 29 gólů a vyhoupli se na třetí místo. Zastříleli si i páťáci, kteří Ostrovu nasypali jedenáct gólů. Energetici celkem odehráli třináct zápasů v nichž v devíti brali plný počet bodů a s prázdnou odešli pouze ze čtyř.

DHL Extraliga juniorů

Minulý týden měli naši junioři jako na houpačce. Nejprve zvládli v Mladé Boleslavi dotáhnout poměrně vyrovnaný, ale i chvílemi vyhrocený duel až do nájezdů. V těch se za Energii prosadili David Šilhan a Matyáš Adámek, který si připsal vítězný nájezd. Z úplně jiného soudku byl sobotní duel s libereckými Bílými Tygry. Na ty energetici vletěli a v úvodu druhé třetiny vedli 3:0. Jenomže stejně jako v několika předchozích zápasech své vedení ztratili. Tentokrát se jim však nepodařilo získat nastavený čas, a tak i přes výborný výkon, který ve větší části zápasu předvedli, zůstali bez bodů. Premiérový gól v extralize juniorů si v tomto utkání vstřelil obránce Ondřej Postl, když v čase 20:16 upravil skóre na stav 3:0. Po tomto týdnu mají junioři na kontě dvacet dva bodů a v polovině základní části soutěže jsou na čtvrtém místě skupiny.

13. kolo čtvrtek 5. října 2023
BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 2:3sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
Reportáž k utkání

14. kolo sobota 7. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)

Extraliga dorostu

Dvacet šest, to je počet zápasů včetně šestnácti přípravných, ve kterých svěřenci Tomáše Andryse nepoznali hořkost porážky. I když v souboji s dorostem Tábora měli po většinu zápasu své soupeře v patách. Táborští mladíci dokázali s energetiky držet krok a svým stylem hry eliminovali karlovarské střelce. Ve čtyřicáté sedmé minutě se Táborští dostali na dostřel jedné branky. Jejich odpor zlomily dva rychlé góly po polovině třetiny. Druhým duelem, který měli energetici na programu, byl přímý souboj o první místo s dorostem Slavie.

Dá se říci, že toto utkání bylo rozhodnuto už v první minutě, protože v čase 0:41 vedli Karlovarští 2:0 a po první třetině byl stav 5:1. Z aktivní hry, kterou pražští mladíci předváděli po první pauze vytěžili ještě dva góly, které padly většinou z jejich úniků. Každopádně ani energetici nezaháleli a zápas nakonec skončil za stavu 3:7 a dorost Energie si připsal desátou výhru v řadě! Karlovarskou branku ve šlágru kola poprvé v sezoně hájil Martin Psohlavec. V utkání tentokrát chyběl Vojtěch Čihař, který nastoupil za juniorku v zápase proti Liberci. Místo něj byl v utkání vidět Matyáš Šedivec. Energetici v deseti utkáních získali dvacet sedm bodů a s pětibodovým náskokem na Slavii vedou skupinu A.

9. kolo čtvrtek 5. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 7:2 (2:1, 0:0, 5:1)

10. kolo sobota 7. října 2023
HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (1:5, 1:1, 1:1)

Liga dorostu

Svěřenci Bohumíra Sapouška se v předchozím týdnu poprvé potkali se soupeři ze skupiny Východ. Nejprve hostili dorost brněnské Techniky. Brněnští mladíci oplatili energetikům vyřazení v play-off v loňské sezoně a odvezli si body za výhru 5:1. Pod jedinou branku Energie se podepsali Šimon Kožík a Lukáš Pech. V sobotu pak do Karlových Varů zavítal dorost z Třebíče. I tentokrát zůstala karlovarská šestnáctka bez bodů. V úvodu druhé třetiny sice Marek Jílek po přihrávce Marka Michalova srovnal skóre, ale poté už se energetici nedokázali prosadit. Šestnáctka je aktuálně na čtvrtém místě skupiny Západ se ziskem jedenácti bodů. Od třetího místa karlovarské mladíky dělí pouze gólová bilance.

6. kolo pátek 6. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - TECHNIKA HOCKEY BRNO 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 29:29 Pech (Kožík; 5/5) – 14:12 Večerka (Kopets; 5/5), 21:08 Provazník (Brychta, Navrátil; 5/5), 26:00 Mráz (Kolomazníček, Starý; 5/4), 38:38 Večerka (Olma; 5/5), 54:43 Mráz (Starý; 5/5).

7. kolo sobota 7. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - SK Horácká Slavia Třebíč 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20:30 Jílek (Michalov; 5/5) – 11:41 Gross (Kijonka, Prokop; 5/5), 29:06 Beraczka (Rous, Gross; 5/3), 37:02 Gross (4/5), 59:23 Beraczka (Gross; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Deváťáci měli v prvním říjnovém týdnu na programu pouze jeden zápas, a to Podkrušnohorské derby. Litvínovští otevřeli skóre až ve třinácté minutě. O gól do šatny se svým hostitelům postarali Maik Mähler, Josef Suchý a Milan Vaňourek. Milan do Energie přišel z týmu Meteor Třemošná a svůj první gól za Energii vstřelil rovněž proti Litvínovu v prvním zápase sezony. Během necelých čtyř minut v úvodu druhé třetiny udeřili energetici dvakrát. Nejprve se o vedení pro Energii postarali Jakub Staněk a Jakub Kyncl. Třetí gól Energie padl po akci Josefa Suchého a Jonáše Vaníčka.

Litvínovští se z rychle inkasovaných gólů po polovině třetiny oklepali a do šaten se odcházelo za stavu 3:3. Vedení Energii v čase 43:05 vrátili Marek Kubík a Tomáš Suja. V polovině poslední části však bylo opět srovnáno. Když už se pomalu oba týmy začaly chystat na prodloužení, tak k brance vyrazil Jakub Kyncl a svou přesnou střelou v čase 59:28 zařídil pro svůj tým zisk plného počtu bodů. Energetici si touto výhrou prodloužili vítěznou šňůru na sedm zápasů a jsou v letošní sezoně dosud neporaženi. Aktuálně jsou s devatenácti body na druhém místě skupiny A. Svěřenci Adama Sýkory mají stejný počet bodů jako Škoda Plzeň na prvním místě, ale odehráli o zápas méně.

8. kolo sobota 7. října 2023
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 12:13 Hodek (Butka; 5/5), 27:57 Loukota (Butka; 5/4), 37:08 Butka (Loukota; 5/5), 49:25 Loukota (Opršal, Dvořák; 5/5) – 18:31 Vaňourek (Mähler, Suchý; 5/5), 21:10 Kyncl (Staněk; 5/5), 23:34 Vaníček (Suchý; 5/5), 43:05 Suja (Kubík; 5/5), 59:28 Kyncl (5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Z Litvínova si body přivezli i karlovarští osmáci. Také v tomto utkání šli jako první do vedení litvínovští mladíci. Skóre ve čtrnácté minutě srovnal Štěpán Mariaš poté, co zakončil akci Huga Konze a Matyáše Vrbase. V prostřední části zápasu se z gólu radovali pouze energetici, když ve třicáté třetí minutě poslali Vojtěch Hüttl a Maxim Dan do akce Jana Pavlise - 1:2. Necelých devět minut před koncem přidali svěřenci Davida Šalamouna třetí gól, když po přihrávce Matěje Žáka poslal kotouč do branky Václav Pařízek. Osmáci si tak připsali první body sezony.

Následující den na svém ledě energetici přivítali osmáky z ústeckého Slovanu. Ti po první třetině vedli 2:0. Kontaktní branku pro Matyáše Stezku připravil Matyáš Vrbas. Pár minut na to si Ústečtí v posledních sekundách početní výhody vzali dvou gólové vedení zpět. Na dostřel jedné branky, rovněž v početní výhodě, dostal Energii v čase 37:46 Daniel Psohlavec po přihrávce Matěje Žáka. Třetí třetina pak byla v režii energetiků. Nejprve se o vyrovnání postaralo trio Štěpán Mariaš a Maxim Dan a Vojtěch Hüttl. Po polovině třetiny dvakrát skóroval Matěj Žák, kterému první gól připravil Daniel Psohlavec a druhý pak Štěpán Mariaš. Osmáci jsou po tomto týdnu na čtvrtém místě skupiny 1 - Ústecká.

3. kolo sobota 7. října 2023
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 01:52 Plaček (Tomčík; 5/5), 55:23 Tomčík (Fidrmuc; 5/5) – 13:18 Mariaš (Koncz, Vrbas; 5/5), 32:07 Pavlis (Hüttl, Dan; 5/5), 51:21 Pařízek (Žák; 5/5).

4. kolo neděle 8. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 23:14 Stezka (Vrbas; 5/5), 37:46 Psohlavec (Žák; 4/5), 44:23 Hüttl (Mariaš, Dan; 5/4), 53:13 Žák (Psohlavec; 5/5), 56:06 Žák (Mariaš; 5/5) – 15:33 Jirota (5/5), 19:23 Buřič (Výborný; 5/3), 25:21 Jirota (Kříž; 5/4).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Jediný zápas v minulém týdnu odehráli rovněž sedmáci. Ti se utkali s týmem Čerti Ostrov a poprvé v sezoně zůstali bez bodů. V první třetině měli navrch energetici. Už v čase 1:31 dostal Max Kalčík namazáno od Matyáše Stezky. Jenomže v časech 12:12 a 15:15 se ozvali ostrovští střelci a uzmuli si vedení. Ke konci třetiny se však během devadesáti sekund energetici prosadili dvakrát. Nejprve to byl Josef Šlár, který dostal nabito od Mikuláše Gregora a v čase 19:00 se pod gól do šatny pro Čerty podepsali Josef Šlár, Max Kalčík a Mikuláš Gregor. Ve druhé třetině padl jeden gól na každé straně. Za Energii pálil opět Mikuláš Gregor, kterému šanci připravili Jakub Veselý a Josef Šlár - 4:3. Ve třetí třetině ostrovští mladíci díky třem vstřeleným brankám zápas otočili a přetrhli svěřencům Ondřeje Leštiny vítěznou šňůru. U všech tří gólů Čertů asistoval karlovarský osmák Robin Simmer a u vítězného gólu Ostrova si asistenci připsal jeho spoluhráč Daniel Bradley. Za Čerty nastoupil ještě Tomáš Teterja. Sedmáci si stále drží druhé místo ve skupině 9 - Karlovarská.

4. kolo sobota 7. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Čerti Ostrov 4:6 (3:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 01:31 Kalčík (Stezka; 5/5), 17:30 Šlár (Gregor; 5/5), 19:00 Gregor (Šlár, Kalčík; 5/5), 31:45 Gregor (Veselý, Šlár; 5/5) – 12:12 Šneberger (Chada; 5/5), 15:15 Chada (5/5), 20:40 Chada (5/5), 45:40 Šneberger (R. Simmer; 5/5), 48:29 Šneberger (R. Simmer, Bradley; 5/5), 50:27 Chada (R. Simmer; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Také šesťáci měli v uplynulém týdnu na programu Podkrušnohorské derby. Po vyrovnané první třetině, která skončila za stavu 5:5, měli v dalších částech zápasu navrch energetici. Ti poslali do litvínovské branky o tři góly víc, a tak body putovaly do Karlových Varů. Hattrick vstřelil Patrik Tomášek, po dvou gólech si připsali Jan Havelka, Marek Havlík a Lukáš Suchý. Pod zbývajících pět branek Energie se podepsali Matyáš Dvořák, Adam Lauer, Deniel Kaputa, Vojtěch Souček a Jakub Kuchta.

Druhý duel odehráli svěřenci Davida Šalamouna se šesťáky Baníku Sokolov. Průběh první třetiny vůbec nenapovídal, že zápas skončí tak drtivým vítězstvím Energie. Karlovarští ve dvou zbývajících třetinách vstřelili po šesti gólech a inkasovali už pouze jednou. V tomto utkání byli k vidění tři hattricky, které si zkompletovali Jan Havelka, Deniel Kaputa a Patrik Tomášek. Dvakrát skórovali Petr Koblížek a Jakub Pelikán a po jednom gólu si zapsali Vojtěch Příplata a Jakub Kuchta. Bodový zisk z těchto duelů posunul šesťáky ze čtvrtého místa skupiny 1 - Ústecká na třetí. Na první místo ztrácejí dva body.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 11:14 (5:5, 4:6, 2:3)
Branky a nahrávky: 06:04 Riegl (Řepka; 5/4), 11:23 Riegl (5/4), 12:20 Uher (5/5), 13:36 Řepka (5/5), 17:58 Pašek (5/5), 23:03 Řepka (Kocur; 4/5), 25:08 Řepka (5/5), 30:04 Kýhos (5/5), 37:03 Řepka (Kýhos; 5/5), 43:10 Uher (5/5), 47:04 Riegl (Kýhos, Řepka; 5/5) – 03:29 Havlík (Lauer; 5/5), 06:42 Tomášek (Souček; 5/5), 15:29 Havelka (Kuchta; 5/5), 16:47 Souček (Tomášek; 5/5), 19:15 Tomášek (Svobodová, Příplata; 5/5), 27:22 Tomášek (Souček; 5/5), 32:00 Lauer (5/4), 32:39 Kaputa (Kothera; 5/5), 34:46 Suchý (5/4), 37:13 Havlík (Lauer; 5/5), 38:33 Havelka (Suchý; 5/5), 47:56 Kuchta (5/5), 51:47 Suchý (Kaputa; 5/5), 54:40 Dvořák (Souček; 5/5).

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 15:2 (3:1, 6:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 01:47 Kaputa (Tomášek; 4/5), 15:33 Koblížek (4/4), 16:00 Kaputa (Pelikán; 4/4), 22:38 Příplata (Havelka; 5/5), 24:41 Tomášek (Souček; 5/4), 25:25 Havelka (Vastl, Kuchta; 5/5), 31:16 Havelka (Koblížek; 4/5), 36:19 Havelka (Koblížek; 5/5), 37:08 Pelikán (Příplata, Lauer; 5/5), 42:42 Tomášek (4/5), 47:20 Tomášek (Kaputa; 5/5), 47:38 Kuchta (5/5), 50:39 Koblížek (Tomášek; 4/5), 53:26 Kaputa (Lauer, Pelikán; 5/5), 57:30 Pelikán (Koblížek, Lauer; 5/5) – 04:49 P. Špaček (Muráň; 5/5), 46:08 Berka (P. Špaček; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Jako poslední svůj jediný zápas minulého týdne odehráli svěřenci Ondřeje Leštiny. Ti znepříjemnili nedělní podvečer ostrovským páťákům, kterým jenom během prvních dvou třetin nasázeli sedm gólů. Ve třetí třetině přidali další čtyři, ale sami třikrát inkasovali. Dominik Werner přišel o čisté konto ve čtyřicáté sedmé minutě. Hattrick včetně jednoho gólu navrch si vstřelil Pavel Vorel. Po dvou brankách k výslednému skóre přidali David Kuljas a Ladislav Dankanics a jeden zářez zaznamenali Jan Civín, Šimon Kočí a Sebastien Pazdera. Energetici touto výhrou obhájili třetí místo ve skupině a na druhý Tachov jim schází pouze bod.

HC Energie Karlovy Vary - HC Čerti Ostrov 11:3 (4:0, 3:0, 4:3)
Branky a nahrávky: 12:21 Dankanics (5/5), 14:50 Kuljas (5/4), 16:15 Vorel (Dankanics; 5/5), 19:21 Vorel (Kuljas; 5/5), 20:21 Kuljas (Dankanics; 5/5), 29:24 Civín (5/5), 33:55 Vorel (5/5), 41:33 Kočí (5/4), 48:20 Dankanics (Vorel; 4/5), 51:48 Pazdera (5/5), 55:49 Vorel (5/5) – 46:15 Kodajek (Jiskra; 5/4), 51:33 Jiskra (Štádlík; 5/5), 54:28 Schuldes (5/5).