Souhrn mládeže: Skvělý týden! Mladí energetici bodovali ve všech svých zápasech

Druhý lednový týden našim nadějím vyšel téměř stoprocentně. Bodovali totiž ve všech čtrnácti zápasech a z výhry se neradovali pouze jednou. Čistá konta našich brankářů, hattricky, nechyběly ale ani premiérové góly. Více v našem pravidelném týdenním souhrnu.

DHL Extraliga juniorů

Po čtyřech domácích zápasech zahájili junioři šňůru výjezdů. Nejprve je čekal souboj se Spartou, v němž po první třetině vedli 1:0. Pražané na tuto branku ve druhé třetině dokázali odpovědět. Energie šla znovu do vedení v čase 35:20 a do konce zápasu už ho jenom navyšovala. Odpor Sparty otupily dva góly, které padly ve čtyřicáté čtvrté minutě během šesti sekund. Premiérový gól v juniorském hokeji si vstřelil Vojtěch Váňa, který otevřel skóre tohoto utkání.

Závěr týdne junioři strávili na Moravě, kde se nejprve utkali s týmem Dukly Jihlava. Parádní týmový výkon juniorům vynesl výhru 2:0, k níž dvaceti devíti zákroky přispěl Adam Ebenstreit. Ten se vytáhl rovněž v následujícím utkání s Kometou, ve kterém zastavil čtyřicet střel. Energie i tentokrát šla do vedení jako první, ale ve třetí třetině už museli energetici na své hostitele dotahovat. Naposledy se to povedlo v čase 58:54, kdy Ondřej Dorot poslal zápas do prodloužení. To ve svůj prospěch nakonec rozhodli hráči Komety. Junioři ze svých tří duelů minulého týdne nakonec získali sedm bodů. Celkem jich v nadstavbě o pořadí v play-off nasbírali dvacet pět a jsou na druhém místě. Na první Spartu ztrácí jeden bod.

II. 12. kolo pondělí 8. ledna 2024

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Reportáž k utkání

II. 13. kolo pátek 12. ledna 2024

HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

II. 14. kolo sobota 14. ledna 2024

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:3p (0:0, 0:1, 3:2 – 1:0)

Extraliga dorostu

Dorost měl druhý lednový týden na programu jeden zápas a to západočeské derby. Už v jedenácté minutě energetici vedli 3:0 díky gólům Petra Tomka, Marka Michalova a Jakuba Hably. Ve druhé polovině první třetiny pak dvakrát skórovali plzeňští mladíci. Jediným střelcem prostřední části byl Vlastimil Blažek, který skóroval dvakrát. Na dostřel dvou gólů se dorost Plzně dostal v padesáté třetí minutě. Pro smazání tohoto manka už v čase 57:40 plzeňští trenéři sáhli po power-play. Energetici se zvládli ubránit a jejich výhru deset sekund před koncem utkání pečetil gólem do prázdné branky Vlastimil Blažek, který si zkompletoval druhý hattrick v řadě a třetí v sezoně. Navíc to bylo derby se vším všudy a tak si energetici z něj odnesli i několik šrámů. Plzeňské střelce svými zákroky deptal Martin Psohlavec. Karlovarský dorost si zatím v nadstavbě vybojoval jedenáct bodů, které mu vynesly druhé místo. Na vedoucí Třinec však energetici ztrácejí jeden bod, ale mají odehráno o dva zápasy méně.

II. 6. kolo pátek 12. ledna 2024

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)

Liga dorostu

Vítězně se naladila také naše šestnáctka, která vyhrála oba své duely. K prvnímu zápasu nemuseli svěřenci Bohumíra Sapouška cestovat daleko, neboť jejich hostitelem byl dorost Baníku Sokolov. Skóre otevřela v šestnácté minutě akce Jakuba Šubíka, Štěpána Kőhlera a Františka Nešvery. Tento gól byl pro Františka speciální, protože právě ze Sokolova do Energie přišel a navíc to byl jeho první gól v lize dorostu. Sokolov ve dvacáté čtvrté minutě srovnal, ale poté už si sokolovští střelci na Ondřeje Maňáka nepřišli. Zato energetici se činili. Vedení Energii vrátil ve dvacáté šesté minutě David Krček, kterému sekundovali František Nešvera a Lukáš Pech. V čase 38:15 udeřilo trio Jiří Malý, Šimon Šilhan a Filip Žalud. Ve čtyřicáté sedmé minutě po přihrávce Lukáše Pecha pálil Marek Jílek. O poslední zápis na střelecké listině tohoto duelu se postaral Lukáš Pech, který zakončil kombinaci Františka Nešvery a Štěpána Kőhlera.

Týden zakončila šestnáctka na domácím ledě, kde přivítala tým Pilsen Wolves. Ten sice už v páté minutě otevřel skóre, ale zbývající část zápasu byla spíše v režii energetiků. Ti ještě před první pauzou vstřelili tři góly. Ve druhé třetině sice opět jednou inkasovali, ale sami přidali dvě přesné trefy. V poslední části se střelci obou týmů prosadili dvakrát. Pod výhru Energie se prvním hattrickem v dorosteneckém hokeji podepsal Matyáš Šedivec. O zbývající čtyři branky se podělili Aleš Břečka, Šimon Kožík (1+1), Šimon Šilhan (1+3) a Filip Žalud. Dvě asistence si připsal Marek Jílek a po jedné pak David Krček a František Nešvera. Karlovarští mladíci mají nyní na kontě čtyřicet čtyři bodů a jsou na třetím místě skupiny Západ.

25. kolo pátek 12. ledna 2024

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky:23:11 Hanek (Balek; 5/5) – 15:50 Nešvera (Šubík, Kőhler; 5/5), 25:25 Krček (Nešvera, Pech; 5/4), 38:15 Žalud (Malý, Šilhan; 5/5), 46:10 Jílek (Pech; 5/5), 51:41 Pech (Nešvera, Kőhler; 5/5).

24. kolo neděle 14. ledna 2024 HC Energie Karlovy Vary - HC Pilsen Wolves 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky:09:21 Šedivec (Šilhan, Jílek; 5/5), 10:55 Šilhan (4/5), 19:47 Šedivec (Kožík, Šilhan; 5/5), 29:07 Žalud (Krček; 5/5), 36:15 Břečka (Nešvera; 5/5), 40:23 Kožík (Jílek; 5/5), 45:55 Šedivec (Šilhan; 5/5) – 04:21 Popovych (Patejdl, Mlakar; 5/5), 33:35 Hnízdil (Mazko; 5/5), 42:31 Mlakar (Křepel; 5/4), 55:47 Chasák (5/5).

Extraliga 9. tříd

Na jih Čech se vypravili svěřenci Adama Sýkory, kteří do branky deváťáků Motoru poslali deset gólů. Ondřej Kadoun si připsal dvacet tři zákroků a nestačil pouze na jednu střelu. Pod výhru se čtyřmi body (2+2) podepsal Josef Suchý. Tři body přidali Maik Mähler (2:1), Jonáš Vaníček (1+2) a Milan Vaňourek (1+2). Dalšími střelci byli Eliáš Křivánek, Marek Kubík, Josef Postl a Jakub Staněk (1+1). Bod za asistenci si připsal také Vojtěch Horáček. Deváťáci jsou se šedesáti body na druhém místě skupiny A. Na první Plzeň sice ztrácí sedm bodů, ale mají odehráno o tři zápasy méně.

Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 1:10 (1:3, 0:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 6:21 Vostracký (Kosař; 5/5) – 03:03 Staněk (Mähler; 5/5), 04:27 Suchý (Vaníček; 5/5), 14:27 Vaňourek (Vaníček; 5/5), 29:00 Mähler (Staněk; 5/5), 30:57 Mähler (Vaňourek; 5/5), 43:29 Suchý (TS), 45:53 Vaníček (Horáček, Suchý; 4/5), 47:13 Křivánek (Vaňourek; 5/5), 53:33 Postl (5/5), 57:46 Kubík (Suchý; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

V uplynulém týdnu se dařilo také našim osmákům. Ti nejprve vyrazili do Chomutova, kde už po první třetině nad Piráty vedli 4:1. Ve druhé třetině si energetici připsali další tři góly. Jediný gól ve třetí třetině padl z holí Pirátů. Osmáci si tak ve třinácti hráčích v poli vybojovali cenné body. Chomutovské střelce držel na uzdě Matěj Petrlíček. Hattrickem k výhře přispěl František Pavlovic, který přihodil i asistenci. Rovnou pět bodů vybojoval Jan Pavlis, který ke gólu přidal čtyři asistence. S bilancí čtyř bodů z Chomutova odjížděl Eliáš Křivánek (1+3). Na střeleckou listinu se zapsali ještě Štěpán Mariaš (1+1) a Matyáš Stezka (1+0). Petr Kašpar asistoval u vítězného gólu a nahrával také na čtvrtý gól.

Týden osmáci uzavřeli podkrušnohorským derby, když do Karlových Varů dorazili osmáci Litvínova. Tentokrát šli po první třetině do šaten veseleji litvínovští hráči, kteří vedli 2:1. O jedinou branku Energie se postaral František Pavlovic, který otevřel skóre už ve třetí minutě. O srovnání se v polovině druhé třetiny postarali Vojtěch Hüttl, Thomas Hanson a Daniel Psohlavec. Ve čtyřicáté sedmé minutě vedení pro Energii vystřelili Jan Pavlis a Eliáš Křivánek. Neuběhly ani dvě minuty a kombinace Štěpána Mariaše, Romana Kašpara a Františka Pavlovice vynesla energetikům náskok o dva góly. Ten Litvínovští po polovině třetiny stáhli, ale krátce na to pátou branku Energie vstřelil Vojtěch Hüttl po nahrávce Štěpána Mariaše. Necelé čtyři minuty před koncem utkání se Litvínov dostal na dostřel jedné branky. Další gól jim Matěj Petrlíček nepovolil a tak si osmáci připsali druhou výhru v řadě. Úspěšný týden vynesl osmáky na první místo nadstavbové skupiny se ziskem dvanácti bodů. Na záda jim však dýchá tým Slavia Praha, který má o bod méně.

II. 7. kolo sobota 13. ledna 2024

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 2:7 (1:4, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 19:31 Moskvitin (Jansa, Sinkule; 5/5), 41:20 Mahlej (5/5) – 11:30 Pavlis (Mariaš, Křivánek; 4/5), 12:35 Pavlovic (Pavlis; 5/5), 16:58 Mariaš (Křivánek, Kašpar; 5/5), 19:12 Křivánek (Kašpar, Pavlis; 5/5), 23:46 Stezka (Pavlis, Pavlovic; 5/4), 28:14 Pavlovic (5/5), 32:21 Pavlovic (Pavlis, Křivánek; 4/5).

8. kolo neděle 14. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 02:31 Pavlovic (4/5), 29:35 Psohlavec (Hanson, Hüttl; 5/5), 46:55 Křivánek (Pavlis; 5/5), 48:10 Pavlovic (Kašpar, Mariaš; 5/5), 52:55 Hüttl (Mariaš; 5/5) – 05:00 Tomčík (Toman; 5/5), 06:05 Grunt (5/5), 51:15 Toman (Holub, Tomčík; 5/5), 56:35 Toman (Holub, Grunt; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Vítěznou šňůru si protáhli sedmáci, kteří nejprve vyrazili do Chebu. Domácí hráči už ve třinácté minutě vedli 2:0. Doslova a do písmene gól do šatny poslal chebským sedmákům v čase 19:59 Fabio Peter, když zakončil kombinaci Jana Martínka a Jakuba Veselého. Srovnávací gól vstřelil ve čtyřicáté páté minutě Jakub Veselý po přihrávce Adama Heidenreicha. Posledním střelcem zápasu byl Fabio Peter, kterému stejně jako u prvního gólu Energie asistovali Jakub Veselý a Jan Martínek. I ve svém druhém utkání inkasovali sedmáci jako první, ale než se oba týmy rozešly do kabin, měli vedení ve svých rukou energetici. Kombinace Maxe Kalčíka a Ladislava Terly přinesla v patnácté minutě srovnání. Pod gól do šatny se tentokrát podepsal Štěpán Heller, který zakončil kombinaci Filipa Reichelta a Lukáše Hoška.

Před polovinou třetiny náskok Energie navýšil Martin Rejther po přihrávce Ladislava Terly. Autorem čtvrtého gólu Energie byl ve třicáté třetí minutě Mikuláš Gregor, který dostal nabito od Filipa Reichelta – 1:4. Ve čtyřicáté sedmé minutě se z gólu radovali tachovští hráči. Jejich radost jim nevydržela dlouho. V čase 54:46 přesnou střelou Martin Rejthar využil pobídku Filipa Reichelta a v čase 56:00 šestou branku Energie vstřelil Jan Martínek, kterému asistoval Fabio Peter. Energetici se dva zápasy před koncem základní části se ziskem dvaceti šesti bodů vyhoupli na druhé místo skupiny 9 – Karlovarská.

17. kolo pátek 12. ledna 2024

HC Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 06:32 Stahl (Marek, Krištof; 5/3), 12:03 Duffek (Stahl; 5/5) – 19:59 Peter (Martínek, Veselý; 5/5), 44:46 Veselý (Heidenreich; 5/5), 57:23 Peter (Veselý, Martínek; 5/5).

20. kolo sobota 13. ledna 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Tachov 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14:36 Terla (Kalčík; 5/5), 19:50 Heller (Reichelt, Hoško; 5/5), 27:00 Rejthar (Terla; 5/5), 32:57 Gregor (Reichelt; 5/5), 54:46 Rejthar (Reichelt; 5/4), 56:00 Martínek (Peter; 5/5) – 03:51 Timura (5/5), 46:32 Timura (Peteřík; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šesťáci vyrazili ke svému jedinému duelu do Mostu. Kde tým Mosteckých Lvů obrali o body díky výhře 9:7. A to i přesto, že po první třetině vedli domácí 4:3. Po druhé třetině se stav obrátil, protože čtyři branky vstřelili energetici a domácí skórovali dvakrát. Také třetí třetina vyšla lépe energetikům. Hattrickem k výhře přispěl Adam Lauer. Jan Havelka přidal čtyři body (1+3). Dva góly a asistenci připsali Matyáš Dvořák a Ondřej Kothera. Autorem čtvrtého gólu byl Deniel Kaputa. U dvou gólů pak byli Petr Koblížek a Vojtěch Souček a u jednoho Vojtěch Příplata. Šesťáci jsou aktuálně se čtyřmi body na třetím místě nadstavbové skupiny E o umístění a na druhý Litvínov ztrácejí dva body, ale odehráli o zápas méně.

II. 5. kolo sobota 13. ledna 2024

MOSTEČTÍ LVI - HC Energie Karlovy Vary 7:9 (4:3, 2:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 03:47 Výborný (Pospíšil, Bertl; 5/5), 05:51 Trpka (Rovenský; 5/5), 16:15 Rovenský (Bertl; 5/5), 19:50 Bertl (5/5), 26:09 Bertl (5/5), 29:06 Trpka (5/5), 58:58 Rovenský (Bertl; 5/5) – 14:12 Lauer (Souček, Havelka; 5/5), 17:13 Dvořák (Koblížek; 5/4), 19:59 Havelka (5/5), 21:25 Kaputa (5/5), 27:26 Dvořák (Kothera; 5/5), 28:09 Kothera (Dvořák; 5/5), 33:05 Lauer (Havelka, Příplata; 5/5), 53:34 Lauer (Havelka, Souček; 5/5), 57:58 Kothera (Koblížek; 5/4).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Sedmnáct, tak to je počet gólů, které ve svých dvou zápasech vstřelili naši páťáci. V utkání s Chebem si čisté konto vychytal Josef Čech a energetici vstřelili deset gólů. Hattrick si zkompletovali David Kuljas, který přidal i tři asistence a Ladislav Dankanics, který byl autorem čtyř branek. Pod zbývající góly se podepsali Vladimír Jindra (1+1), Tobiáš Kocián a David Vlčko. Dvěma asistencemi přispěl Pavel Vorel.

Výhra ve druhém zápase minulého týdne byla pro páťáky o to sladší, že tým Tachova porazili poprvé v sezoně. Čtyřmi body se blýskl Tobiáš Kocián (2+2). Dalším dvougólovým střelcem byl David Kuljas. Na listinu střelců se dále zapsali Matěj Kloz, David Vlčko (1+1) a Oliver Zikmund (1+1) a jednou asistencí k výhře před domácím publikem přispěli Ladislav Dankanics a Pavel Vorel. Páťáci mají na kontě dvacet jedna bodů a jsou na třetím místě skupiny 11 –Karlovarská. Na druhý Baník Sokolov ztrácejí dva body.

17. kolo čtvrtek 11. ledna 2024

HC Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary 0:10 (0:2, 0:5, 0:3)

Branky a nahrávky: 09:53 Kuljas (5/5), 16:44 Kuljas (Vorel; 5/5), 22:03 Vlčko (4/5), 33:23 Dankanics (4/5), 36:03 Dankanics (Kuljas; 5/5), 37:39 Dankanics (Kuljas; 5/4), 39:32 Kocián (Vorel; 5/5), 49:49 Dankanics (5/4), 52:39 Kuljas (Jindra; 5/3), 56:01 Jindra (Kuljas; 5/5).

HC Energie Karlovy Vary - HC Tachov 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 03:18 Zikmund (Vlčko; 5/5), 09:12 Kocián (Dankanics; 5/5), 11:21 Kocián (Vorel; 5/5), 32:00 Kuljas (5/5), 38:51 Kuljas (Kocián; 5/5), 43:09 Kloz (Kocián; 5/5), 44:38 Vlčko (Zikmund; 5/5) – 15:46 Vlach (5/5), 22:54 Podzimková (Vlach; 5/5), 32:27 Stadler (Vlach; 5/5), 43:40 Stadler (Podzimková; 5/5).